Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 2019

Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 2019
20.08.2019

Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 47

Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji

Betonun birçok farklı avantajı vardır.önemli dezavantajlar var. Herhangi bir beton zeminin eksiklikleri arasında kaplamanın gözenekliliği ve düşük gerilme kuvveti vardır. Bu nedenle, beton levhaları tamamen bitmiş bir yüzey olarak kullanmak imkansızdır. Bu sorunu çözmek için, bir inşaat teknolojisi - tepesi vardır. Beton zeminler ve karışımlar için, bu mükemmel bir çıkış yolu.

Bu katlar yüksek bir güçle karakterize edilir. Tedaviden sonra bu tür endüstriyel kaplamalar, artık endüstriyel tesislerde popüler olan herhangi bir korumaya ihtiyaç duymaz.

beton zeminler için tepeleme

Topping: betonun diğer özü

Bu teknoloji yurtiçi inşaatta uzmanlaşmıştır. Bu, betonarme zeminler elde etmenin en ekonomik ve kolay yoludur. Özel kuru bir karışım olan tepesiyle, bazlar benzersiz özellikler kazanır.

Beton zemine ne olur,Hangi yapımında kullanılan tepesi? Üst tabaka çok güçlü hale gelir ve tamamen monolitik bir temel oluşturur. Neme karşı dayanıklılık önemli ölçüde artmıştır. Aşınma direncine gelince, 5 kattan fazla yükselir. Darbe direnci iki katına çıkar ve toplam servis ömrü 4 kat.

Tozsuz zeminler

Düşük mukavemete ek olarak, işlenmemiş zeminleryüksek seviyede toz oluşumu ile karakterizedir. Üst tabaka tam anlamıyla minimum yüklerde bile parçalanır. Bu, her türlü yüzeye ve insanlara yerleşecek güçlü bir toz oluşumuna yol açar. Toz oluşum süreci zeminin tahrip edilmesi, raf ömrünün azaltılmasıdır. Beton zeminler için topping uygulama, bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Teknolojinin tanımı

Her profesyonel için bu teknolojiKurucu, "kuru bezeme" sürecini hatırlatır, yani kuru çimentoyu hala kurutulmuş olmayan çözeltiye uygular. Topping neredeyse aynı, ancak çimento değil, özel karışımlar.

tepesi teknolojisine sahip beton zeminler

Karışım tipleri

Kullanılan dolguya bağlı olarak birkaç çeşit karışım vardır. Yani, bugün, çoğunlukla kullanılan kuvars, korundum ve ayrıca metalize bileşikler. Onları daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Kuvars tepesi

Kuvars bazlı sertleştiriciler en çokpopüler ve ucuz ürünler. Dolgu maddesi olarak, özel teknolojilerle temizlenen kuvars kumu kullanılmıştır. Yüksek özelliklere ve ayrıca dekoratif etkiye ek olarak gerekirse kum da boyanabilir. Bu bileşimin kullanımı, beton tabanının mukavemet özelliklerini, 1,5 kat arttırır. Bu, orta yüklerde uzun çalışma için yeterlidir.

Bu tepesi evrensel olarak kabul edilebilirÇoğu görev için uygun bir çözüm. Malzeme, alışveriş merkezlerinde, depolarda, endüstriyel mağazalarda zeminlerin teçhizatı için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, kompozisyon, otel salonları, evler gibi diğer tesisler için uygundur. Beton zeminler için kuvars tepesi, zemine ağır yük taşıyan ıslak odalar için uygundur. Örneğin, spor salonu, fitness merkezi, sauna veya yüzme havuzu olabilir.

Korund karışımları

Korundum dayalı kompozisyonlar daha yüksek tarafından ayırt edilirKuvars topping ile karşılaştırıldığında verimlilik. Böylece, mekanik strese karşı direnç 1,8 kat arttırılabilir. Dolgu maddesi olarak, burada yüksek mukavemetli bir korindon kırıntısı kullanılır. Malzeme aşınmaya ve aşınmaya çok dayanıklıdır. Beton taban, işlemden sonra mat bir son halini alacaktır.

Bu malzeme için yaygın olarak kullanılıryüksek yüklerden etkilenen ekipman zeminleri. Bu yüzden, bunlar çok sayıda farklı aracın sürekli olarak hareket ettiği ağır ve büyük ekipmanların yerleştirildiği endüstriyel mağazalar.

Metalize tepesi

Buradaki dolgu metal talaşı. Bu karışım maksimum kapasiteye sahiptir. Bu malzeme en güçlüsüdür. Güç 2 veya daha fazla kez artar.

Tesislerde metalize tepeleme uygulayın,Bazların çok yüksek mekanik veya titreşim yükü yaşadığı yerler. Oturma odalarında bu çözüm ilgisiz, ancak üretimde - en popüler.

Döşeme ile beton zeminler: teknoloji

Sertleştirme işlemi, hala kuru olmayan betonun üst tabakasına kuru bir karışımın eklenmesidir. Bu malzemeler yüzeyi stabilize eder ve çatlama riskini en aza indirir.

beton zeminlerde döşeme onarımı

Tepesi ile beton zemin cihazları

Bu teknoloji sadecetakviyeli, kaliteli beton kaliteleri, levhalar esas alınarak harç ile kaplanmıştır. Takviye edici karışım taze, ama zaten yeterince katı betona uygulanır. Genellikle, iş dökümünden sonra 5-8 saat kadar erken başlayabilir. Zeminde serbestçe yürümek mümkün, ancak yüzeyde hala 3 ila 5 cm derinliğinde izler var.

tepesi olan beton zeminler

Güçlü bir beton zemin nasıl oluşturulur

Yüzeyin üstünde, topping karışımı toplam hacmin% 65'i oranında dağıtılır. Yüzeyin her yerine elle veya çeşitli mekanik makineler yardımıyla dağıtabilirsiniz.

Malzeme neme doymuş ve karanlık hale geldiğinde, temel malalar kullanılarak düzeltilir. Diskler, takviye maddesini tamamen emilene kadar çözelti içine sürecektir.

Ardından kalan karışımı ekleyin. Bu, zeminin yüzeyinde hala nem olduğu sürece hemen yapılır. Ayrıca, zemin yine malalama ekipmanı tarafından dikkatle işlenir. Yaklaşık 2 saat sonra taşlama işlemi malaların üzerinde bileme bıçakları ile başlar. Bundan sonra, beton zeminlerin tepesi güzel bir mat parlaklığa kavuşacak.

Ayrıca, yüzey bir özel katman ile kaplıdıremprenye ve çatlamaya karşı korumak için bir film ile kaplanmıştır. Tam sertleşmeden iki gün sonra, zemin yüzeyinde deformasyon derzleri kesilir. 19-28 gün sonra bir dolgu macunu ile doldurulur.

sertleştirilmiş beton zeminler

Sonuç olarak ortaya çıkacak kapsamamükemmel özelliklere sahip. Çoğu zaman, bu tür zeminler herhangi bir yıpranmaya karşı çok dayanıklıdır. Beton zeminlerde kaplama yapılması gerekiyorsa, polimer kaplamaların yanı sıra parlatma uygulaması da restorasyon için kullanılır.

Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 2019

Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 2019

Related news

 • BOYUN KISMINDAN BAŞLANAN SOSİSLİ BEBEK YELEĞİ YAPIMI
 • Fide tohumları yetiştirmesi
 • Güvenilir ve güvenilir Volvo S70
 • Kruvazör Murmansk nasıl yaşıyor ve öldü
 • Örgü iğneleri ile örme bereleri - örme için çizimler

 • Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 88

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji


  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 19

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 13

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 24

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 33

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 67

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 35

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 48

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 31

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 23

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 53

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 6

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 94

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 27

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 80

  Beton zeminler için kaplama: onarım. Tepesi ile beton zemin cihazları. Döşeme ile beton zeminler: teknoloji 95