Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 2019

Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 2019
31.03.2019

Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 77

Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız?

Sonbahar - hasat zamanı, gelecekteki kullanım ve yer imleri için hasatdepolama için sebzeler. Mahzene gönderilirler veya soğuk mahzenlere yerleştirilirler. Kış aylarında özel şeref havuçları kullanır. Bu lezzetli, kullanışlı ve neredeyse her birinci ve ikinci yemeğe eklenir. Fakat her şehir sakinleri havalı bir kasaya sahip olamazlar. Garaj veya povala yoksa, dairede kışın havuç için nasıl tasarruf edilir? Kuru sıcak odalar, sonbaharın hediyeleri için en iyi yer değildir, ancak sebzelerin ömrünü uzatmanın bazı yolları vardır.

Depolama alanı seçin

Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız? İlk önce en havalı odayı seçmelisin. Optimum hava sıcaklığı 0-5yaklaşıkC. İndirildiğinde, kökler donmaya başlar ve büyüdüklerinde büyürler. Daha fazla veya daha az uygun yer:

 • Balkon veya camlı sundurma. Burada sebze için bir kutu koyabilir ve sıcaklığın sıfırın altına düşmediğinden emin olabilirsiniz. Buzlu havuç başlangıcında eve transfer edilmeli ve balkon kapısının yanına konulmalıdır.
 • Giriş. Daire bölümü kilitliyse ve komşular iyi insanlarsa, orada bir saklama kutusu kurabilirsiniz. Tamburdaki nem daha yüksektir ve sıcaklık evdekinden daha düşüktür.apartmanda kışın havuç tutmak nasıl
 • Buzdolabı. Bir apartmanda kış için havuç tutmanın yolları, miktarına bağlıdır. Çok az kök ürünü varsa, bunlar paketlenip sebze için bir saklama kutusuna konulabilir.
 • Ev termoshock. Elektrikle çalışan bu ev aletleri, ısıtılmamış herhangi bir odaya monte edilebilir: verandada, garajda veya balkonda.

Taze havuç tutmanın yolları

Kök bitkileri üzerinde yapılan hatalardan biridepolama - kapsamlı yıkama. Yüzey tabakasının bütünlüğünün ihlali hızlı bozulmaya veya kurumaya yol açar. Sebzeler, her ikisini de engelleyen bir ortamda olmalıdır.havuç kurtarmak nasıl

 • Bir kutu kum. Temiz ve nemli olmalı. Antiseptik özellikler vermek için kül, tebeşir veya sönmüş kireç eklenir. Havuçlar yatay olarak döşenir, her katman kumla dökülür.
 • Kil konuşmacı nasıl iyi bir yoludurHavuç tutarsa ​​biraz olsun. Kökler, daha sonra ekşi kremanın kıvamına seyreltilmiş kil içine daldırılır. Daha sonra güneşte kurutulur ve açılmamış plastik torbalara konur. Böyle bir muameleden sonra havuçlar uzun süre saklanır, bir kil kabuğu onu nemden ve bakteriden korur.
 • Yaban turpu rizomları. Bu, hasat büyükse, daire için kış aylarında havuç bulundurmanın etkili bir yoludur. Sebzeler büyük karton kutularda yığılır: yirmi kök bitkinin bir uzun (yaklaşık 30 cm) yaban turpu kökü olmalıdır. Böyle bir depoyu en soğuk yerde, bir kapağı kapatarak yerleştirmek gerekir.
 • Polietilen torba. Kökler küçükse, torbalardaki havuçlar buzdolabına yerleştirilir. Kullanmadan önce hemen yıkamanız tavsiye edilir.

Alternatif çözüm - dondurucuda saklama

havuç buzdolabında tutmak nasıl

Havuç tutmak için başka bir yolbuzdolabı. Büyük bir rende üzerine sürülür ve dondurucu bölmesine katlanır. Gerekirse, doğru boyutta bir parça kırılır ve kızartma ve çorba için kullanılır.

Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 2019

Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 2019

Related news

 • Phoenix BIOS nedir ve BIOSu nasıl güncelleştirebilirim
 • Patates püresi nasıl yapılır
 • Oluklu Bambu Modeli
 • Çok İzlenen Videolar
 • Yazlık Bebek Jile Yapılışı

 • Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 67

  Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız


  Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 81

  Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 65

  Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 65

  Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 37

  Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 60

  Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 50

  Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 31

  Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 43

  Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 53

  Bir apartmanda kış için havuçları en az kayıpla nasıl saklarsınız 48