Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 2019

Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 2019

Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 90 07.02.2019, 11:19

Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır

Çay reçeli, inanılmaz aromalı veyararlı bir tedavi. Doğrulanmış çalılardan sadece yaprakları alın. Bahçenizde yetişmeleri en iyisidir, aksi takdirde güllerin dölleyebileceği kimyasallardan bağışıklık kazanmazsınız. Ve evin çalılıklarınız her zaman işe yaramayacaktır. Sonuçta, gül yaprakları parlak, sağlam ve belirgin bir kokusu olmalıdır. Aksi takdirde, sıkışmanın kalitesi tatmin edici olmaz.çay gül korurÇiçekler el ile toplanmalıdır, çok dikkatliTemizleyin, çiçeklerin bacağı yakınındaki yeşil bardakları yırtıp alın. Çay reçeli olan önemli bir kalite - boğaz hastalıklarını (stomatit ve diş eti hastalıkları gibi) tedavi eder. Sulandırılmamış olarak alabilir ve ağzı bir tatlı şurup çözeltisiyle yıkayabilirsiniz. Bu araç, acı ilaçlar almaktan dolayı kaprisli olan çocuklar için çok uygundur.

Klasik bir tarif. Güllerden reçel

Bir kez topladın, temizledin veyaprakları sıralanır, bol miktarda temiz soğuk su ile durulayın. Temiz bir havluya yayılmalı (agresif deterjan kullanılmadan önceden yıkanmalıdır). Kurumaya bırakın.gül yaprağıBir kilogram şekerden iki yüz şurup pişirelli gram su. Kaynamadan sonra köpüğünden kurtulmanız ve şurup yaprakları (yaklaşık yüz gram) koymanız gerekir. Hacim bakımından, bu önemli sayıda yapraklarıdır. Kaynamıştan sonra, reçel çaydan on iki saat bekletin, sonra tekrar kaynatın, köpüğü çıkarın ve yarım saat pişirin. Yine köpüğü çıkarın. Ve şurubun kalınlaşmasını beklerken, yarım limon suyunu ekleyin. Bu, reçelin rengini değiştirecektir - yavaşça pembe olacaktır. Sonra biraz daha pişirip steril kavanozlara sarmalısın. Sadece şurup korunabilir ve yapraklar reçelden çıkarılabilir ve ayrı bir kapta saklanabilir. Onları tatlı hamur işleri ile doldurmak için çok uygundurlar. Ayrıca yaprakları likör yapabilir. Bunun için votkayla doldurun ve karanlık bir yerde birkaç ay ısrar edin.

gül reçeli tarifi

Çay gülü reçeli. Kuru yöntem

Seçilen ve rafine edilmiş yaprakları (150 gram)yıkayın ve kurutun. Daha sonra üç bardak şekerle uykuya dalın, limon suyunu ekleyin ve bir karıştırıcıda veya kıyma makinesinde gezdirin. Buzdolabında kapalı bir kapta saklayabilirsiniz. Özellikle fındık eklerseniz, turtalar ve merdaneler için mükemmel bir doldurmadır.

Pembe bal

Bu ilacın bir tonik veanti-inflamatuar güç. Bronkopulmoner hastalıklar ve kronik inflamasyon için özellikle yararlıdır. Kaliteli hammadde bulursanız, onu hazırlamak zor değildir. Gül yaprakları (80 gram) kaynar suyla (100 gram) dökülmeli, küçük bir ateşte pişecek ve bir gün ısrar edilmelidir. Daha sonra karışıma 100 gram bal ekleyin, karıştırın ve kaynatın. Serin bir yerde saklayın. Günde iki kez iki kaşık al. Bir gram kaynar su ile 250 gram kuşburnu yaprakları dökebilir ve on iki saat ısrar edebilirsiniz. Sonra süzün ve sıkın, 750 gram bal koyun, kaynatın ve biraz kaynatın. Bir çorba kaşığı günde üç kez alın.

Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 2019

Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 2019

Related news

 • Peynir Çeşnili Rulo Patlıcan Tarifi
 • Evde sabun nasıl pişirilir
 • Tekerlek disklerinin fonksiyonları ve boyutları
 • Bilimsel projeler Eyüboğlu’nda yarışıyor
 • Kış için lezzetli boşluklar: kabak sosu
 • Seyahat Ederken Ben Nasıl Sağlıklı Beslenebilirim Sorusuna Cevap Olacak Taktikler

 • Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 11

  Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır


  Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 77

  Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 10

  Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 48

  Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 71

  Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 36

  Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 43

  Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 4

  Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 74

  Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 5

  Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 19

  Bir çay gül reçeli inanılmaz derecede kokulu ve yararlıdır 10