Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi ÇavdarBir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar

27.05.2019

Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar 76

Bir başyapıtın açıklaması: Shishkin'in resmi "Çavdar"

II Shishkin - Rus resim okulunun en iyi temsilcilerinden biri, gerçekçi manzara ustası. Çağdaş sanatçıları ve eleştirmenleri olduğu gibi, onun çağdaşları, sanatçı, psikolojiyi, doğanın doğasını derinden hisseder ve işlerinde ifade edip, onları nasıl ileteceğini mükemmel bir şekilde bilir. Dikkat çekici bir tuval "Çavdar" - bunun canlı bir onaylaması.

Shishkin'in resmi çavdar

Çavdar, çavdar, tarla yolu ...

Shishkin'in "Çavdar" resmini - klasik bir yansımaRus ulusal kronotopu. O ne temsil ediyor? Alanların ya da bozkırların glade ve uzaklaşan mesafe. Uzay genişletilir, dağlar veya herhangi bir yapıyla sınırlı değildir. Ve üstünde - aynı geniş, sınırsız gökyüzü, beyazımsı-mavimsi, yüzen düşünceli bulutlar. Ve iki unsuru (toprak ve hava) birbirine bağlarken, kronlar yükselen bağlantılar-ağaçlar. Bu tam olarak Shishkin'in çavdarının neye benzediğidir. Yerel Yelabuga'ya yapılan başka bir geziden sonra 1878'de yazılmıştır. Seyirci, Wanderers'ın 6. sergisinde tuvali gördü ve komplike olmayan görkemli güzelliği ve samimiyetiyle bastırıldı. Ne gördüler? İzleyiciden ileriye doğru gitmek, altın çavdar alanı arasında köylü arabalarının koyduğu dar, çimenli bir yoldur. Niva sağa ve sola doğru çarpıyor, düşük, yoğun, öyle görünüyor ve meltem esintisi altında kulakların duyulabilir bir hışırtısı.

Pitoresk tuval açıklaması

Resmin Shishkin çavdar açıklamasıBu ön tarafta Shishkin "Çavdar" resmiplanı. Sahaya ek olarak, seyircinin gökyüzünü her taraftan sarar. Görünüşe göre, çerçeveye adım atmak, tuvalin içinde olmak - ve onun içinde olmak. Alan ve gökyüzü gözün yeteceği kadar uzağa uzanır ve ufkun arkasına saklanır. Ve tarlanın her iki tarafında, kenarı boyunca, yalnız uzun çam ağaçları vardır. Ve bu tesadüfi değildir. Shishkin "Rye" nin resmi çağrılsa da, sanatçı en sevdiği ağacı çizmemek için direnemedi. Tüm yaratıcılığının bir sembolü olarak haklı olarak kabul edilir. Pines yüksek, beyazımsı, hafif kavisli gövdeli. Dalları aşağı indirilir ve muhteşem bir doğal çadırı andırır. Güçlü savaşçılar-nöbetçiler gibi ağaçlar olgunlaşan hasatı koruyorlar. Ivan Shishkin "Çavdar" kendi yazdı, sadece Rus tarlalarının kapsamını değil, temiz, taze nefesini, aynı zamanda ihtişamlı devlerin gururu olan majestelerini de içtenlikle takdir etti.

Ruh resimleri

Ivan Shishkin çavdarıTuval düşünüldüğünde,onun çekiciliği, doğanın bulunduğu tehdit edici öngörünün özel durumuna dikkat etmemesi imkansızdır. Önceleri donmuş gibi gözüküyordu, elementlerin çılgınlığı, Rus ruhu kadar kaprisli ve kontrol edilemezdi. Bu, belki de tüm Shishkin! "Çavdar" (resmin tanımı, bunu anlamaya yardımcı olur) - tuval, ruh hali, tuval. Yazar, pelin üst kısımları yan yana sallanan büyük pençeleri gibi, pelin üst kısımları sallandıkça, kulakların rüzgâr rüzgârlarının nasıl geçtiğini fark eder. Görüntü, gizli ifade, etkileyici ve dinamik ile doygun. Özellikle canlandırılan tuval, dünya kırlangıçları üzerinde uçan uçuruma düşük. Arındırıcı fırtınanın doğasının kaygılı beklentisini vurgulayarak oklarla oklar çizerler. Bastion yolu öne doğru kıvrılıyor. Yalnız ağaçların arka plan siluetleri dikkat çekiyor. Bir mazgallı orman şeridi çok uzak. Aynı yerde, gökyüzü daha koyu, bulutlar yoğun kütle ile kalınlaşır. Resmin ortasında hafif pembemsi bir renk tonuyla daha hafifler. İzleyici, Shishkin'in çalışmalarından önce durduğunu düşünüyor, düşünüyor mu? Muhtemelen, bu sıcak gün ortası bölgesinde, karşı karşıya gelmek, kokulu ılık havayı içten nefes almak ve bu muhteşem, ebedi doğanın bir parçası gibi hissetmek için karşı konulmaz bir istek var.

İşte böyle, gerçek sanatın hayat veren gücü!

Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi ÇavdarBir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar

Related news

 • Otomatik kahve makineleri: marka seçimi, açıklama, yorumlar
 • Elektrikli uçak Manşı geçti
 • Vedomosti
 • El Örgü Bayan Hırka Modelleri
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma

 • Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar 95

  Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar


  Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar 62

  Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar 56

  Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar 37

  Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar 92

  Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar 87

  Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar 8

  Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar 69

  Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar 21

  Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar 83

  Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar 94

  Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar 42

  Bir başyapıtın açıklaması: Shishkinin resmi Çavdar 19