fotograflar resim Goruntuler Bir defalık vekaletname örneği almak için: örnek, form
Bir defalık vekaletname örneği almak için: örnek, form 75 23.01.2019, 18:17

Bir defalık vekaletname örneği almak için: örnek, form

Parselin alınması için vekaletname. Belirli yaşam koşullarında bu belge basitçe gerekli olabilir. Derlemesinin bazı özellikleri bu makalede verilmiştir.

Bir vekaletnameye ihtiyacın olduğunda

Zaman geçtikçe, posta popülerliğiSıradan vatandaşlar arasındaki gönderiler sadece düşmez aynı zamanda artar. Bu tür ürünlerin doğasının değiştiğini belirtmek gerekir. Geçmiş yıllarda parseller birbirlerine farklı ülkelere ya da şehirlerde yaşayan akrabalar tarafından gönderildiyse, Internet üzerinden ticaret yapan kuruluşlar ve girişimciler ve diğer uzaktan araçlar gönderenler gibi davranıyordu.

Bununla birlikte, aynı kuralların tümüYazışmaların alınmasına ilişkin posta organizasyonları: doğrudan alıcı olarak belirtilen kişiler tarafından alınmalıdır. Bu gibi durumlarda, vekil vasıtası, alıcı fiziksel olarak postacana gelemediğinde kullanışlı olabilir. Ve bir kişinin parseyi kendisi alamamasının nedeni ne olursa olsun, bu mektup postane çalışanları tarafından talep edilecek ve kendisi olmadan verilmeyecektir.parsel almak için avukatın vekaletnamesi

İadeyi gerektiren başka bir durumvekaletname zorunludur, durum tüzel kişilik alıcının belirttiği zamandır. Doğal olarak, organizasyonun kendisi postaneye gelemez; yönetici tarafından yetkilendirilen çalışanın paketi onun için alır.

Tasarım kuralları

Bir vatandaş bundan sonra bunu biliyorsaposta ile sipariş vermek zorundadır, ancak çeşitli koşullar (iş seyahatleri, hastalıklar, işyerinde istihdam vb.) nedeniyle kendisini alamazsa avukatın yetkisini önceden hazırlamak önemlidir.

İlk olarak, mütevelli olacak kişiyi belirlemelisiniz. Bu kişi en azından kandırmayacağına ve sizi hayal kırıklığına uğratmayacağına inanmalıdır.

İkincisi, parseli almak için avukatın yetkisi,Herhangi bir postaneden bir örnek alınacak olan kâğıt üzerine yazılmalıdır. Sözlü olarak verilen yetkiler yasal güce sahip değildir. Genel bir kural olarak, tüm vekaletnameler bir noter tarafından onaylanmıştır. Bununla birlikte, posta ve diğer öğe türlerini almak için belgeyi konut bölümünde kayıt yeri (ikamet yeri) üzerinde belgelemek yeterli olacaktır. Hizmet organizasyonunun başkanı sertifikayı ücretsiz olarak yürütmek zorundadır.

Belgeyi konut bölümünde temin etmek zorsabir nedenle, iş yerinde onaylayabilirsiniz. Bu durumda, bu eylemi gerçekleştirme sorumluluğu kuruluşun yönetimi ile ilgilidir.avukat mektubu

içerik

Daha önce de belirtildiği gibi, vekaletnameRusya Postası'nda bir parsel isteyebilirsiniz. Ancak metni kendiniz yazabilirsiniz. Önemli olan tüm yasal gereklilikleri yerine getirmek ve gerekli tüm şartları belirlemektir. Parsel teminat mektubunun yaklaşık metni aşağıdaki gibidir.

"Ben, Lunov Sergey Alexandrovich, 16.10.1981 yılında doğan 4 Ocak yayınlanan pasaport bir dizi №693093 26.09.2019, Moskova'nın Tsentralny ilçesinde polis, vatandaş Lunow Catherine Anisimovna Moskova'da postanede olsun yetki avukat bu güç №4 parsel, mektuplar dahil, benim adım tekabül etmesinden , parseller ve diğerleri. "

Yaklaşık olarak bu tür içeriğinPostanın parselini almak için avukatın yetkisi. Bu durumda, derleme tarihini ve yeri (şehir, köy vb.) Belirtmeyi unutmamak gereklidir. Belgenin sonunda, belgelendirme yapan kişi uygun girişi yapıyor, kuruluşun mührünü iliştiriyor.parsel postası almak için avukat mektubu

Bir defalık vekaletname geçerlilik süresi

Vekaletnamenin toplam süresi,hiçbir yasa yoktur. Aynı zamanda, bu yazılı merci bu geçerlilik süresi belirtilmezse, belge yalnızca bir yıl yürürlükte olacak bir çekince vardır. Durumun bu tanımına dayanarak, avukatın, 100-200 yıl kadar farklı terimleri belirten bir yetkiyi yazması mümkündür. Tabii ki, belge çok uzun sürmüyor, ancak müdürün ölümü ile birlikte etkili olmaz.

Bir defalık avukatlık yetkisine sahip olmaktan söz ediyorumparsele göre, görev süresinin belirli bir eylemin başlatılmasıyla daha da sınırlandırıldığı kaydedilebilir - postane ile iletişim kurarak ve yazışmaları kabul ederek. Tek seferlik avukatlık gücünü uzun vadeli bir belgeden ayırmak oldukça basit - ya da yalnızca bir kez posta almak için verildiğini açıkça belirtiyor veya "al" kelimesi yerine "al" anlamına geliyor.

Vekalet yokluğu

Zor bir duruma girmemek için,posta işçilerinin avukatın vekaletini kabul etmemesi durumunda, yasayı ihlal etmeden, önceden düzenlemeyi yapmak daha iyidir. Dolayısıyla, tarih derlemesinde belirtilmemişse, bu doküman geçersiz sayılacaktır. Basit bir formalite, ancak bu olmadan, bir vekaletname belgesi değildir.parsel formunun alınması için avukat mektubu

Vekaletname ile ilgili önemli nüanslar

Hakkında bilmeniz gereken birkaç şey dahasöz konusu belge. İptal edilebilir. Bu iptaller yasalarla sağlanmamaktadır. Ancak, bunun, vekaletnamenin uygulanacağı postane için uygun bir bildirim olması gerektiği anlaşılıyor.

Belli durumlarda, belgeeylem. Bu, yukarıda belirtildiği gibi, müdürün ölümü. Sürenin iptali ve sona ermesi de bir duraklamadır. Fesih için diğer sebepler: bir mütevelli'nin ölümü, güvenilir bir örgütün tasfiyesi, müdürün veya karşı tarafının sorumsuz ve başkaları olarak tanınması.parsel formunun alınması için tek seferlik vekaletname

Böylece, vekaletname önemli veÖnceden hazırlanıp yasal gerekliliklere uygun olarak işlenmesi gereken gerekli belge. Vekaletname ihtiyacı oldukça beklenmedik bir şekilde ortaya çıkabilir, bu nedenle bu belgenin formunu evde tutmak her zaman daha iyidir, böylece doğru zamanda sadece onu doldurmak ve bunu temin edebilecek bir kuruluşa aktarmak kalır. Buna karşılık, yukarıdaki bilgilerin bilgisi, bu eylemin komisyonunu kolaylaştıracak, postanede bir parsel alması gereken bir kişide ortaya çıkabilecek birçok sorunu çözecektir.

Bir defalık vekaletname örneği almak için: örnek, formFotograf resim fotograflar galeriler Goruntuler

Related news

 • West Highland White Terrier - Caesar reklamından köpek ırkı
 • Cilt Tipinize Göre Fondöten Seçimi
 • Yangın söndürücü sırt çantası: uygulama kuralları ve seçim

 • Bir defalık vekaletname örneği almak için: örnek, form 41

  Bir defalık vekaletname örneği almak için: örnek, form


  Bir defalık vekaletname örneği almak için: örnek, form 96

  Bir defalık vekaletname örneği almak için: örnek, form 20

  Bir defalık vekaletname örneği almak için: örnek, form 18

  Bir defalık vekaletname örneği almak için: örnek, form 50

  Bir defalık vekaletname örneği almak için: örnek, form 11

  Bir defalık vekaletname örneği almak için: örnek, form 3