Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 2019

Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 2019
20.07.2019

Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 7

Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim?

Böyle bir kişisel bilgisayar sahibi yoktur veşimdi ve video kartın performansını nasıl artıracağımızla ilgilenmeyecek bir dizüstü bilgisayar. Bir bilgisayarın genel performansı, tabii ki, grafik performansını sabit disk ile iletişim ve CPU, bant genişliği, hafızasıyla matematiksel hesaplamalar hızına bağlıdır. Bir ekran kartının performansını nasıl artıracağı konusu bilgisayar oyun tutkunları için özellikle önem taşıyor. Görüntünün hızının video kartına bağlı olduğu gerçeği göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değildir. Akşamları yeni bir oyunda karanlık bir canavar vurmak isteyen sıradan kullanıcılar da böyle bir performans artışı ile ilgilenebilir.

Peki, ekran kartının performansını nasıl artırabilirim? En etkili yol, ekran kartını daha güçlü bir modelle değiştirmektir. "Uzmanlar" gizli yazılım ayarları hakkında ne derse derlerse, video adaptörünü hızlandırmak için birkaç kez izin verirlerse de, her durumda yeni cihazdan daha düşüktürler. Ek olarak, modern grafik uygulamaları yeteneklerini, yalnızca istenen tüm işlevleri destekleyen yeni donanım bileşenleri üzerinde ortaya koymaktadır. Tek sorun, herkesi değil de satın almaya gücü yetmeyen yeni cihazın yüksek maliyetidir. Ve mobil bilgisayar sahipleri için bir dizüstü bilgisayardaki bir ekran kartının performansını nasıl artıracağını merak ediyorum, böyle bir yenileme genellikle imkansızdır.

İkinci yol, yeni bir hayatı nefes almayaeski ekran kartı - yazılımı doğru bir şekilde kullanın. Çalışan uygulama ile video bağdaştırıcısı arasındaki etkileşim, işletim sistemi ve sürücü vasıtasıyla, ikinciden daha büyük ölçüde gerçekleşir. Açıkçası, bir ekran kartının performansını nasıl artıracağını anlamak isteyen bir kullanıcı, video bağdaştırıcısının en verimli sürücüsünü kullanmalıdır. Şu anda üç üreticinin en yaygın ekran kartları: NVidia, AMD (ATI) ve Intel. İlgili bölümlerdeki sitelerinde sürücünün son sürümünü her zaman indirebilirsiniz. Bunu yapmak için, işletim sistemini ve ekran kartının adını belirtmeniz gerekir (örneğin, Radeon 5570, Intel HD 3000, vb.). Kural olarak, yeni sürücülerde modern uygulamalar için hızlandırıcı optimizasyonlar gerçekleştirilir ve yeni özellikler eklenir. Güncelleştirilmiş sürücüyü her zaman kullanmanız önerilir.

Bir sonraki adım, nasıl artırılacağını anlamaktır.Ekran kartının performansı ayarlamaları yapmaktır. Masaüstünde sağ fare düğmesine basarak menüyü çağırın, uygun bağlantıyı kullanarak sürücü paneline devam etmeniz gerekir. Örneğin, AMD kartları için, Catalyst Kontrol Merkezi'ni çalıştırmanız gerekir.

Kullanılabilir tüm ayarların listesi video kartının üreticisine ve sürücünün kendisine bağlıdır, bu nedenle yalnızca performansı doğrudan etkileyen en evrensel veriyoruz.

"VSYNC dikey senkronizasyon" parametresiekran yenileme hızını 3D uygulamanın kare hızıyla senkronize eder. "Herzaman kapalı" konumuna ayarlayarak, daha hızlı uygulama performansı elde edebilirsiniz. Olumsuz taraf, oyun sırasında iki frekans arasındaki hız farklılıklarından dolayı ayrık görüntünün muhtemel süreksizlikleridir. Genellikle bu çok fark edilmemektedir (özellikle de aktif olarak oynarken), dolayısıyla VSYNC cesurca bağlantısını kesmektedir.

Kenar yumuşatma modu, "Çoklu örnekleme" ye (Çoklu örnekleme) ayarlanmalıdır - bu, görüntüdeki "iskele" nin düzleştirilmesini kötüleştirecektir, ancak neredeyse tüm modern haritalarla performanstan ödün vermeden gerçekleştirilir.

"Doku filtreleme kalitesi" parametresinin "Kalite" olarak ayarlanması önerilir. Bu kabul edilebilir bir resim ve iş hızı uygulayan bir uzlaşma seçeneğidir.

Tüm optimizasyon etkinleştirilmelidir (işaretli).

Başka bir yol - overclock (iş sıklığını artırmabellek ve çip). Sürücülerin en son sürümlerinde, bu özellik genellikle başlangıçta dahil edilir. Sadece kullanılması gerekiyor. En etkili yollardan biri (ekipman değişimini hesaba katmamak).

Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 2019

Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 2019

Related news

 • Irak uyruklu şahıs, yola saçılan paraları toplayıp polise teslim etti
 • Windows Komutları: konsolu akıllıca kullanın
 • Keşkül-i Revani Tarifi – Şerbetli Tatlı Tarifleri
 • Kağıt Kıvırma Yarışmasına Başvuru için Son Günler
 • Yeni lif örnekleri

 • Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 64

  Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim


  Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 77

  Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 38

  Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 29

  Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 71

  Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 64

  Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 92

  Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 5

  Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 86

  Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 100

  Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 39

  Bir ekran kartının performansını nasıl artırabilirim 16