Bir kişi neden hor yapıyor Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz 2019

Bir kişi neden hor yapıyor Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz 2019


Bir kişi neden hor yapıyor Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz 25 05.01.2019, 08:35

Bir kişi neden hor yapıyor? Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz?

Horlama hoş olmayan bir sorundur. Bu sinir bozucu fenomen, sağlıklı bir uykuya müdahale eder ve ciddi sağlık problemlerinin varlığına işaret eder. Bir insanın horlaması neden fizyolojik açıdan açıklanabilir. Uyku esnasında nazofaringeal kaslar yumuşar ve burun yoluyla gelen hava dilden ve gökyüzünden titreşime neden olur. Bu tatsız bir karakteristik ses üretir. Alerji veya soğuk algınlığı ile horlayabiliriz. Bu olgunun nedeni burun tıkanıklığında yatar.

neden bir adam horlar

Kural olarak, erkek seks temsilcilerini hor görüyorlar. Bununla birlikte, bu fenomen kadınlarda ve çocuklarda da gözlenmektedir. Neden bir kişi yaşlılık için daha güçlü bir horlama yapar? Bu, boğazdaki yumuşak dokuların elastikiyet kaybından kaynaklanmaktadır.

Horlamaya nefes darlığı eşlik edebilir. Böyle bir patoloji zorunlu muamele gerektirir. Buna ek olarak, uyku esnasında hoş olmayan bir ses çıkaran insanlar, vasküler ve kalp rahatsızlığı riski taşırlar.

Bir kişi neden hor yapıyor? Bu soruya açıkça cevap verilemez. Bu fenomenin ortaya çıkmasına katkıda bulunan nedenler çoktur. Sıklıkla, horlama aşırı vücut ağırlığı ile oluşur. Rüyada karakteristik bir ses yayınlamak için yatmadan önce ilaçlar (sakinleştiriciler veya antihistaminikler) alınabilir. Horlamanın nedeni alkol olabilir. Bunun için ağız boşluğunun anatomik yapısı önemli bir rol oynamaktadır. Bir kişinin, pahlı bir çene veya yumuşak damak varsa, o kesinlikle uykuda horlama yapar. Bazı durumlarda, karakteristik sesler, nazofarenksin kronik inflamasyonunun, burun septumunun kusurlarının, bademciklerdeki artışın ve alerjik reaksiyonların bir sonucudur. Bir kişinin neden horlamasının sorununun cevabı da tütün içilmesine bağımlılığını gizleyebilir.

horlamaya karşı

Bu fenomenle nasıl başa çıkılır? Her şeyden önce, mevcut yaşam biçimini tekrar gözden geçirmeli ve horlamayı teşvik eden her şeyi hariç tutmaya çalışmalı, bunun nedenleri farklı olabilecek muhtemel uyku bozukluklarını analiz etmeliyiz. Bunu yapmak için şunları yapmalısınız:

- Sırtta değil, yanınızda uyumaya çalışın;

- yumuşak ve yüksek yastıklardan vazgeçin;

- Yatmadan önce yatak odasını düzgün havalandırın;

- alkol içeren içeceklerin ılımlı kullanımı;

- sigarayı bırakmak için;

- Uygun bir diyete devam edin;

- Aşırı kilodan kurtulmak;

- Fiziksel aktiviteyi arttır.

Horlamalara karşı, halkın tavsiyesini uygulayabilirsiniztıp. Örneğin, şifacılar yatmadan önce ezilmeli lahana yaprağını bal ilavesiyle kullanmanızı önerir. Başka tarifler var. Örneğin, horlama karşıtı geleneksel ilaç, birkaç damla deniz topalak yağı ile burunda oyulmasını önerir. İşlem yatmadan dört saat önce yapılmalıdır.

uyku bozuklukları

Kurtulmak için cerrahi yollar da vardırHorlamadan. Uzmanlar gökyüzünün lazer plastiğini yapar, bu da dokuları sıkıştırır ve titreşimlerini dışlar. Modern tıp horlama ve özel elektronik ekipmanların tedavisi için sunmaktadır. Uyku sırasında karakteristik seslerin koşullu refleks azaltımı için tasarlanmıştır. Ama horlayan kişi uyanmaz.

Bir kişi neden hor yapıyor Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz 2019

Bir kişi neden hor yapıyor Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz 2019

Related news

 • Yeni Trend Kaftanlar: Nasıl Giyilir
 • Adapazarındaki lunaparkta bulunan göğsü açık balerin görenleri şaşırttı
 • Kuru üzüm veya çilek ile kerevit peynir güveç

 • Bir kişi neden hor yapıyor Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz 27

  Bir kişi neden hor yapıyor Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz


  Bir kişi neden hor yapıyor Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz 61

  Bir kişi neden hor yapıyor Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz 92

  Bir kişi neden hor yapıyor Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz 93

  Bir kişi neden hor yapıyor Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz 84

  Bir kişi neden hor yapıyor Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz 28

  Bir kişi neden hor yapıyor Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz 70

  Bir kişi neden hor yapıyor Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz 48