Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 2019

Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 2019
20.09.2019

Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 47

Bir çocuk "Enterofuril" kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri

Kusma ve ishal eşlik eden hastalıklar,Özellikle küçük çocuklarda şiddetli. Bu tür çocuklar dehidrasyona daha yatkındır. Gücünü bağımsız olarak geri yükleyemez ve enfeksiyonu yenemezler. Bu nedenle, bu semptomlar ve görünümlerinin nedeni mutlaka tedavi edilmelidir. Kusma ve ishal ile ilaç "Enterofuril" hemen hemen her zaman yardımcı olur. Doğru şekilde kullanılması önemlidir. Bugünkü yazı size bu aracı kullanmanın tüm sırlarını anlatacak. Ayrıca, Enterofuril olan çocuklarda kusma tedavisinin etkili olup olmadığını öğreneceksiniz.

bir çocuk enterofuril kusarken

Ilacın kısa tanımı

Öğrenmeden önce, bir kusmada nasıl kullanılır?çocuk "Enterofuril", bu ilaç hakkında bir şeyler öğrenmeniz gerekiyor. İlaç iki farklı şekilde üretilmiştir: sıvı bir maddenin hazırlanması için bir kapsül ve bir tozdur. Bir tablet, nifuroxazide adı verilen 100 veya 200 miligram aktif maddeyi içerir. İlacın maliyeti, tabletlerin ve dozajın sayısına bağlıdır. Örneğin, 30 kapsül ile 100 mg bir dozda "Enterofuril" ilacı yaklaşık 400 rubleye mal olur. Bir hap içinde 200 mg üretilen ilaç, 16 hap için 450 rubleye mal olacak. İlave bileşenler arasında magnezyum stearat, sakaroz, mısır nişastası, jelatin, titanyum dioksit ve renklendirici bulunmaktadır.

Çocukta kusma durumunda "Enterofuril" - süspansiyondaha sık kullanılır. Bu bileşim 5 mililitre başına aktif bileşen, 200 mg anlamına gelir. 90 ml'lik bir hacimde üretilir. Böyle bir satın alma yaklaşık 500 rubleye mal olacak. sukroz vardır isteğe bağlı bileşenler, sodyum hidroksit, karbomer, etanol, sitrik asit, metil parahidroksibenzoat muz tatlandırıcı ve su arasında.

ishal olmayan çocuklarda kusma ile enterofuril

Bir çocuğu kusarken Enterofuril'e verebilir miyim?

İlaç kullanma talimatlarındailacın yaşamın ilk ayından itibaren kullanılabileceği belirtilmektedir. İfadede, ilacın dispeptik rahatsızlıklar ve bakteriyel orijinli gastrointestinal sistem hastalıklarıyla etkin bir şekilde mücadele ettiği yazılıdır. Enterofuril'i zehirlenmeye alıp alamayacağınız konusunda bir uzmana sorarsanız, o zaman doktor olumlu bir cevap verecektir. Ajan, ishal veya ishal, kusma ve bağırsak rahatsızlıklarının diğer semptomları için endikedir. Bu durumda, hastalık virüsler, bakteriler, artan patojenik mikroflora vb. Tarafından tetiklenebilir.

Çocuklar için ilaç kullanımının yasak olduğu durumlar

Kusma ve ishal için ilaç "Enterofuril"çocuk yalnız kullanılmamalıdır. Bu ilacın en olumsuz değerlendirmeleri, yanlış bir şekilde kendi kendine tedavi edilmesinden dolayı oluşur. Bu nedenle, şikayetlerin varlığında, yetkili randevu almak için doktora başvurmanız gerekir.

Ilaç olan çocuklarda kontrendikedirnifuroxazide duyarlılık arttı. İlaç, bir aylıktan küçük bebekler ve prematüre bebekler için reçete edilmez. Üç yaşından küçük çocukları tedavi etmek için kapsüller kullanmayın. Ayrıca, terapiye kontrendikasyon fruktoz intoleransı, sukroz ve izomaltaz yetersizliği olacaktır.

çocukta kusma ile enterofuril yorumlar

İshalsiz çocuklarda kusma için "Enterofuril"

Çocuk aniden hasta ve kusmuk hissediyorsa ilacı vermek buna değer mi? Bu durumda bebeği gözlemlemelisiniz. Durum tekrarlanırsa, ilacın kullanımında bir anlam vardır.

Doktorlar en çok bağırsak olduğunu söylüyorEnfeksiyon önce ishal ile kendini gösterir. Çocukların sadece bir kısmı şu anda kusuyor. Başka bir deyişle, hastalık kendini ishal şeklinde gösterecektir. Bu nedenle, çocuklarda kusma (diyare olmadan) için "Enterofuril" ajanı her zaman reçete edilmez. Çocuğa kusma, çeşitli nedenlerden dolayı, enfeksiyonla ilgili olmayanlar olabilir. Kusma, hareket hastalığı, uyumsuz ürünlerin kullanımı sırasında ortaya çıkar. Bu bir bebek ise, ebeveynler bu semptomu banal regurjitasyon ile yanlışlayabilir. Bu nedenle, bebeğin kusması durumunda ilacı hemen almayın.

bir çocuğa kusma sırasında enterofuril vermenin mümkün olup olmadığı

Tabletlerin kullanımı: özellikleri ve dozları

Bir çocukta kusma sırasında kapsüller nasıl kullanılır? Talimatlara göre, tabletler şeklinde "Enterofuril", sadece üç yıl sonra verilebilir. Bu kısıtlama ilacın dozajından kaynaklanmaktadır. 3 ila 7 yaş arası çocuklar için, ilacın günlük dozu 600 mg aktif bileşendir. İlaç, günde bir kez 200 mg'lık bir tablet veya 100 mg'lık iki hap ile verilir. Sahip olduğunuz ilacın dozuna dikkat edin.

7 yıl sonra, ajan aynı dozda gösterilir,yetişkin hastalar için olduğu kadar - günde 4 kez 200 mg nifuroxazide. 100 mg'lık bir dozda ilacınız varsa, bir gün çocuğa 8 tablet vermelisiniz. 200 mg aktif bileşen içeren kapsüller, günde 4 parça miktarında kullanılır.

Terapi süresi 7'den fazla değildir.günler. 7 yaşın altındaki bir çocuk bir ilacı yutmazsa, kapsülün açılmasına ve içeriklerini su içinde çözmesine izin verilir. Jelatin kapsül tabletinin terapötik özelliği yoktur. Bu nedenle, bir çocuğa vermek gerekli değildir.

Bir çocukta kusma ve ishal için Enterofuril

"Enterofuryl" -suspension

3 yaşın altındaki bir çocukta kusmaesas olarak sıvı formda kullanılır. İlk hazırlanmalıdır. Üretici, dökme maddeyi nasıl seyrelteceğine dair ayrıntılı bir talimat verir. Kit içerisinde ayrıca 5 mililitrelik bir ölçü kaşığı da bulunmaktadır. Kullanım kolaylığı için, 2,5 mililitre bir işareti vardır. İlacın dozu ve kullanım sıklığı doğrudan bebeğin yaşına bağlıdır.

 • 1 ila 6 aylık çocuklar günde 3 kez 2,5 ml reçete edilir.
 • Yarım yıl ve iki yıla kadar ilacı günde 4 kez 2.5 ml için reçete edilir.
 • İki ila üç yaş arası çocukların günde üç kez 5 ml ilaç almaları önerilir. İlacın sıvı formunu tercih ederseniz, aynı doz 3 ila 7 yaş arası çocuklar için olacaktır.

7 yıl sonra süspansiyonu kullanmasına izin verilir. Bu durumda kusma sırasında çocuk "Enterofuril" 5 mililitre günde 4 kez verilir. Tekrarlanan ilaç 6 saatten daha geç olmamalıdır. Çocuklar için mola süresi 8 ila 12 saattir.

Olumsuz reaksiyonlar: tedavinin öngörülemeyen sonuçları

Enterofuril'in alınmasının mümkün olup olmadığını zaten biliyorsunuz.zehirlenmede. Üretici ilaçların güvenli olduğunu söylüyor. Kan dolaşımına değil, sadece bağırsakta hareket eder. Bu nedenle, çocuk vücut üzerinde olumsuz bir etki yapamaz. Buna rağmen, olumsuz reaksiyonlar hakkında veriler vardır. Çoğu zaman, ilaç yanlış kullanılırsa veya reçete edilen doz aşılırsa olurlar.

Kullanım talimatları aşağıdaki yan etkileri açıklar:

 • Alerjiler (ürtiker, döküntü, Quincke ödemi, şok, kaşıntı);
 • dispepsi bozuklukları (mide bulantısı, şişkinlik, kabızlık).

bir çocukta kusmada enterofuril süspansiyonu

Tedavinin etkinliği

Kusma için ilaç ne kadar etkilidir? Çocukta "Enterofuril" hızlı bir şekilde iyileşmeye neden olur. Çare, aldıktan sonra hemen çalışmaya başlar. İlaç, kan ve dağılımı emmeye ihtiyaç duymadığından, aktif madde, bağırsakta maksimum konsantrasyona sahiptir. Üretici, ilaçlarını geniş bir etki spektrumunun antiseptik ve antimikrobiyal maddesi olarak karakterize eder. İlaç, bakterilerin ve mikroorganizmaların içine nüfuz ederek, proteinlerin sentezini bozarak, zarlara zarar verir. İlaç, patojen floranın daha fazla çoğalmasını engeller ve normal bağırsak ortamını olumlu yönde etkiler. Aktif madde gastrointestinal yoldan tamamen yok edilir.

Bakteriyel bağırsak enfeksiyonu ileKusma ile birlikte, "Enterofuril" ilacı bakterileri ortadan kaldırır. Hastalık virüslerden kaynaklanıyorsa, ilaç patojenik mikroorganizmaların etkisini engeller ve bakteriyel komplikasyonları önler.

Ebeveynlerin yorumları

Tüketicilerin kullanımı hakkında söyledikleriBir çocukta kusma sırasında hazırlık "Enterofuril"? Bu araçla ilgili çoğunlukta yapılan incelemeler olumludur. Annem ve babam, tedavinin ikinci gününde fark edilir bir iyileşmenin olduğunu söylüyorlar. Çocuk dışkıyı normalleştirir, kusmayı durdurur. Genel durum, iştahın görünümünde de bir iyileşme vardır. Bağırsak antiseptiklerinin önemli bir kısmı, kan dolaşımına emilmemesidir. Süspansiyon kullanıldığında, çocuklar bu ilacın tatlı bir tadı olduğu için ilacı almada büyük keyif alırlar. Belirgin bir muz kokusu bebekleri çeker.

"Enterofuril" hakkında olumsuz geribildirim de var amaçok azlar. İstatistikler, kendi kendine tedavi gören ve ilacı doktor randevusu olmadan kullanan ebeveynlerin mutsuz olduğunu göstermiştir. İlacın dezavantajları maliyetini içerir. Çocukların ebeveynleri yeterince yüksek olduğunu söylüyorlar. Ama fiyat kendini haklı çıkarır. Süspansiyonun raf ömrü hakkında olumsuz görüşler eklenir. Hazırlıktan sonra hazırlık sadece 7 güne kadar güce sahiptir. Bütün ilacı kullanmamış olsanız bile - bundan sonra atılmak zorunda kalacaksınız.

Zehirlenmeye enterofuril alabilir miyim?

Sonuç olarak

İlaç "Enterofuril" genellikleÇocuklarda kusma ve ishal. İlaç diğer ilaçlarla iyi kombine edilmiştir. Aynı zamanda, rehidrasyon için araçlar, sorbentler kullanılır. Eğer ikincisini kullanırsanız, en az bir saat sürmek arasında bir mola vermeniz gerekir. Şiddetli bağırsak enfeksiyonu ile, doktorlar ek antibiyotikler reçete edebilir. "Enterofuril" onlarla iyi gider. Tedavinin etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için randevu için bir uzmana başvurun. Doktor uygun tedaviyi doğru bir şekilde teşhis edip reçete edecektir. Bir çocuğun kendini tedavi etmesinin tehlikeli olduğunu unutmayın. Size en iyisi!

Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 2019

Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 2019

Related news

 • Muharrem İnce: Önce Muhalefeti Değiştirmeliyiz
 • Zamanımızın kahramanı: Fatalist. özet
 • 10 Trend Sonbahar Kış Military
 • Temel işlevlerinin tanımlanmasıyla süreç yönetimi
 • Rosto Tarifi

 • Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 43

  Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri


  Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 24

  Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 30

  Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 5

  Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 83

  Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 20

  Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 47

  Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 92

  Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 63

  Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 41

  Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 7

  Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 70

  Bir çocuk Enterofuril kusarken: kullanım ve etkinlik özellikleri 46