Bir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonuBir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonu


Bir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonu 95 13.02.2019, 06:04

Bir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonu

Kek, turta ve keklerin dekorasyonugerçek sanat Son zamanlarda, çok popüler bir dekorasyon yöntemi, çeşitli kompozisyonlar oluşturabileceğiniz mutfak sakızının kullanımı olmuştur.

Yeni başlayan bir dekoratör iseniz, o zaman ihtiyacınız olacakÇalışmak için rahat olacak olan mastik hazırlama için reçetenizi alın. İlk kez mastiğin işe yaramayacağı konusunda uyarıyoruz, bu yüzden hasta olmanızı ve ilk başarısızlıktan sonra sakızın nasıl kullanılacağını öğrenmek istememeyi tavsiye ediyoruz.

Için en popüler mücevher tariflerinden biriBugün fırıncılık, hatmi yapılan bir kek için bir sakız. Bu sakız çok lezzetli olur, hazırlarken hoş bir ekşi elde etmek için su, limon suyu veya bir sitrik asit çözeltisi ile değiştirilebilir. Ek olarak, hazırlama işlemi sırasında çeşitli tatlar ve renklendirici maddeler eklenebilir.

Peki, hatmi sakızını nasıl yapılır? İki yüz elli gram bir bardak alın ve oldukça sıkı şekerler koyun. Bu hatmi porsiyonu için iki çorba kaşığı suya ve iki bardak toz şekerden biraz daha azına ihtiyacımız var.

Tatlıları bir tabağa koyunuz,Bir mikrodalga fırında kullanın, aynı suya dökün ve otuz saniye boyunca mikrodalga fırına koyun. Mikrodalganız yoksa, şekeri su banyosunda eritebilirsiniz, ancak daha uzun sürebilir.

Mikrodalgalara maruz kalmanın sonucu olarak, şekerlerhacim artacak ve yumuşak olacak. Homojen bir kütle oluşturmak için su ile karıştırmamız gerekiyor. Daha sonra, yavaşça kütleyi karıştırarak, elenmiş pudra şekeri bölümlerini yavaş yavaş ekleyerek başlayın. Mastik elastik kıvamı almalıyız. Bu aşamada hatmi gelen kek için düzgün hazırlanmış sakız oldukça yapışkan. Bir top haline getirilmeli ve toz haline getirilmeli ve daha sonra bir filmle sıkıca sarılı olarak buzdolabına 30 dakika süre ile gönderilmelidir. Provadan sonra mastiğin daha yoğun hale geleceğini unutmayın, bu nedenle karıştırma işleminde bir yapışkanlık elde etmeye çalışmayın. Ve elastikiyet kitlesine katmak için, kompozisyonuna yarım çay kaşığı tereyağı ile girebilirsiniz.

Bu tarifin tamamen doğru olmadığını söylemeliyim. Sakızlığı her hazırladığınızda, gerekli olan pudra şekerinin miktarı, özellikle de kullanılan hatmi tipine ve kalitesine bağlı olarak çeşitli nedenlere bağlı olduğundan, kendinizin orantılarını kendiniz seçmeniz gerekecektir.

Bir kek için renkli bir sakız gerekiyorsa, o zaman onunYemek renkleriyle renklendirmeniz gerekiyor. Jel boyalarınız varsa, bunlar bitmiş sakız ile zaten kullanılır. Sıvı boyalar partinin başında eklenir ve suyun bir kısmı ile değiştirilir.

Marshmallow gelen mastik için kullanılabilirpasta için düz ve üç boyutlu süslemeler yapmak. Üç boyutlu figürlerin modellenmesi için, biraz daha yoğun bir kütleyi yoğurmak ve su miktarını hafifçe azaltmak gerekir.

Eğer sağlam ve sağlam yapman gerekiyorsafigürinler, mücevherler, jelatinimsi mastik kullanmaya değer. Bunu yapmak için yarım kilogram şeker pudrası, elli gram nişasta, altı gram jelatin (plakalarda değil peletlerde), 55 mililitre su ve birkaç damla limon suyuna ihtiyacınız vardır.

Jelatin limon ilave edilerek suya batırılırNişasta ile karıştırılmış meyve suyu, pudra şekeri. Daha sonra bu karışımları iyice karıştırarak birleştirin.İlk aşamada, bir karıştırıcı kullanmak daha iyidir, çünkü kütle yeterince kuru ve karıştırılması zordur. Son olarak, kitle elleriyle karıştırılır ve bir filmde sıkıca sarılmış olarak yirmi dakika boyunca buzdolabına gönderilir.

Bu kütleden figürler üretmek, ihtiyacınız varJelatin mastiğin havada hızla kuruduklarını unutmayın. Bu nedenle, belirli bir parçanın üretimi için gerekli olan küçük parçaların toplam kütlesinden ayrılmanız gerekir. Mastiğin geri kalanı bir filmle kaplı olmalıdır.

Ve kekler için mastik nasıl kullanılırtoz içinde jelatin? Aşağıdaki tarifi kullanın. İki çay kaşığı (slaytsız) jelatin alın ve soğuk suyla doldurun (30 ml). Jelatin şişirilir ve çözülür, ateşte veya mikrodalga fırında ısıtılır. Çözeltinin kaynatmaması çok önemlidir, aksi halde jelatin özelliklerini kaybeder. Daha sonra, sıvı glikoz çözülmüş jelatin çay kaşığı dökün ve yavaş yavaş gemide sonra el birinci kaşık vymeshivaya pudra şekeri, ağırlık eklemek ve başlar. Toplam şeker tozu yaklaşık üç yüz gram gerektirir. Kitlenin elastik olmasına, kalın olmamasına gerek yoktur. Bu tarif pişirilen Mastik kek, en az dört saat boyunca buzdolabında durmak gerekir, ancak bir gecede orada bırakmak daha iyidir.

Herhangi bir çeşit mastik hazırlarken ihtiyacınız varToz şeker miktarının yaklaşık olarak belirtildiğini unutmayın. Bu ürünün tarifinde yazılandan çok daha büyük bir miktarına ihtiyacınız olabilir. Kullanmadan önce tozu elinize aldığınızdan emin olun, aksi takdirde düzgün bir kütle elde edemeyebilirsiniz.

Sakızlardan süsler uygulamak için sadecekuru yüzey Aksi halde basitçe çözülür. Kek ve bir sakız tabakası arasında bir tabaka olarak, marzipan ezmesi veya zaten dondurulmuş bir yağ kremi kullanabilirsiniz.

Bir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonuBir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonu

Related news

 • Şişle Salaş Bere Modeli Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Bilezikler nasıl yapılır: yeni başlayanlar için
 • Arpacık Nedir Neden Çıkar Nasıl Geçer

 • Bir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonu 6

  Bir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonu


  Bir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonu 94

  Bir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonu 22

  Bir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonu 45

  Bir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonu 23

  Bir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonu 16

  Bir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonu 12

  Bir pasta için mastik - şekerleme ürünlerinin orijinal ve güzel bir dekorasyonu 43