Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınızBireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız

23.05.2019

Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 19

Bireysel bir girişimcinin PPC'sini nereden ve nasıl bulacaksınız?

Her girişimci için kendi türüne göre(her türlü ödeme ve muhasebe belgelerini doldururken), OGRN, OCTM, OKPO, CAT gibi çeşitli kısaltmalarla uğraşmak zorundayız. Çoğunlukla, PPC'nin bireysel bir girişimci için ne anlama geldiğini merak ediyorlar. Anlamaya çalışalım.

bireysel bir girişimcinin cdp'si

PPC nedir ve nerede bulunur?

Bir girişimci kendi işine başlamak için,faaliyetlerini vergi dairesine kaydettirmelidir (bunu yapmadan iş yasadışı sayılır). Kayıt başvurusu sonucunda girişimci TIN, OGRNIP ve OCTM olarak atanır. Bu ayrıntılara ek olarak Federal Vergi Dairesi, başka bir tanesi atar: vergi dairesi ile kayıt nedeninin kodunu oluşturan kontrol noktası.

Bireysel girişimciler için bir PPP var mı

Rusya Vergi Kanununa göre, bu kodsadece tüzel kişilikleri alabilirler. Bir tek maliklerin (bunlar fiziksel kişilerdir) olanlar değildir: bu yüzden birisi bireysel girişimcileri var PPC sorusunu eziyet devam ederse, biz böyle bir kod yok iddia sorumlu olabilir. Eh, yalnızca kendileri gelmezlerse. Ancak unutmayın: Bu yasadışıdır.

Buna rağmen, birçok karşı taraf bazenIP'yi zor durumda bırakan bir girişimcinin PPC'sinin zorunlu göstergesi. Yasal cehalet nedeniyle anlaşmazlıklar ortaya çıkıyor. Ne tavsiye edebilirim? Birisi, bir girişimcinin PPC'sini belirtmenizi isterse, ona kendi eğitimini vermesini ve bir kişinin kayıt meselesini daha dikkatli bir şekilde incelemesi önerilir. Verilen belgelere bakmak da incinmez. Bu durumda çatışmalar ortadan kaldırılacaktır. IP (bireysel girişimci) için bir kontrol noktası olup olmadığı konusunda ayrıntılı bilgi verdiğimizi umuyoruz.

Bireysel girişimcinin bireysel kpp'si

Koddaki numaralar nelerdir?

Bir kontrol noktası dokuz sayının birleşimidir:

 • İlk iki basamak, ticari varlığın kayıtlı olduğu RF bölgesinin kodudur.
 • Sonraki ikisi, vergi mükellefini kaydeden vergi kuruluşunun numarasıdır.

Notuna! Sonuç olarak, ilk dört basamak, kural olarak, TIN'in ilk rakamlarıyla tam olarak örtüşür.

 • İfadenin neden kodu iki basamak daha fazladırhesapta (bu kodların listesi dizinde verilmiştir - SPPUNO). Daha önce, Federal Vergi Servisi resmi web sitesi bu el kitabı ile tanımak için bir fırsat sağladı, ancak şimdi bu eleme kodu yalnızca dahili kullanım içindir, nedenle bulmak kolay olmayacaktır.
 • Kodu tamamlayan üç rakam, bir şirketin Federal Vergi Dairesi'nin bu bölümünde bu sebeple kaç kez kayıtlı olduğunu gösteren bir göstergedir.

Örneğin, 781501001 kodu aşağıdaki gibi deşifre edildiyol: organizasyon St. Petersburg'da yer almaktadır; St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi için 15 no'lu RF Vergi Müfettişliği'nde kayıt yaptırdı; Mükellef, kaydının yapıldığı yerde kayıtlıdır.

Notuna! sayı değil 01 ise, bir işletme varlığı onun şubesinin çalışmalarının yerinde veya onun temel ofisinin konumu, gayrimenkul veya bir araca koymak anlamına gelir. Bu arada, madencilik işlemlerine katılan işletmeler, doğal kaynakların bulunduğu yerde kod alırlar.

kpp bireysel girişimci nasıl öğrenilir

Neden bir kontrol noktası atarlar?

Kontrol noktası kuruluşun bir tür pasaportudur: Üzerinde kayıtlı olan vergi incelemesinin yanı sıra tescil gerekçesini belirlemek kolaydır. Çoğu zaman, bu kod muhasebe raporlarında ve ödeme emirlerinde belirtilir. belgelerde bir kontrol noktası yokluğu olumsuz şirketin faaliyetlerini etkileyebilecek: Belirttiğiniz yoksa örneğin, sen uygularken bu prop zorunlu olduğundan, hiçbir ihaleye katılma fırsatı kaybedebilir. Bu kodu belirtmeden yapılan sözleşmelerin de sonuçlanması olası değildir.

Bireysel girişimci için bir PPP var mı?

Önemli! Bir şirketin farklı şehirlerde çeşitli şubeleri veya temsilcilikleri varsa, o zaman çeşitli kodlar olacaktır.

INN, KPP bireysel girişimci varlık işletmenin kayıt sırasında aynı anda iki sahne alan bir mükellef olduğunu düşündürmektedir.

PPC firmasını nasıl bulabilirim?

PPC organizasyonu kolaylıkla tanınabilir. Birkaç yolu vardır:

 • Kuruluşun kayıt belgelerine bakın.
 • Bu belgelere erişiminiz yoksa, kayıt yerine FTS'ye bir talepte bulunabilirsiniz: yazılı bir pasaportunuz ve vergi numaranız olmalıdır.
 • Bu sahneyi resmi olarak görebilirsin.Federal Vergi Servisi sitesi (Rus bireysel girişimciler ve kuruluşlar veya yabancı kuruluşlar ile ilgili bölümlerde). Gerekli bilgileri bulmak için TIN'i bilmeye gerek yoktur: tüzel kişinin kurumsal adı hakkında bilgi girmek yeterlidir.

Bireysel girişimcinin KKD'sini nerede bulabilirim?

Notuna! Bireysel girişimcinin PPC'sini nerede bulacağımız sorusu.Bu kod, IP tarafından atanmadığı için anlamlı değildir.

Hangi durumlarda vites kutusunun değiştirilmesi

PPC hakkında bilgi içerdiğindenŞirketin belirli bir vergi incelemesi ve tescil sebebi ile ilişkisi, bir vergi otoritesinde kayıtlı ve bu kayıt için aynı nedenlere sahip birçok kuruluş için aynı olabilir. Şirket Rusya Federasyonu'nun başka bir bölgesel bölgesine taşınıyorsa, yeni kayıt prosedürünün yeni yerde tekrar yapılması gerektiğinden, kayıt kodu bir diğeriyle değiştirilecektir.

Notuna! TIN numarası benzersizdir, yalnızca bir kuruluşa aittir ve değiştirilmemelidir (TIN sadece şirketin yapısını değiştiren bir düzenleyici eylem kabul edilirse değiştirilebilir).

Hangi durumlarda ek bir CPR atayacaksınız?

Vergi mükellefinin en büyük olduğu durumdaKarşı taraf, ana koda ek olarak, bir tane daha alır - ek bir. Yani, o iki kodun sahibi olur: Birincisi en büyük vergi mükellefleri ve bir başka yerde Bölgelerarası Müfettişliklerin birinde kayıt yerine. Ek kodun ilk iki hanesi 99, ardından vergi otoritesi numarasıdır.

Banka ayrıntılarında kontrol noktası

Herhangi bir banka bir YL olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak(bir tüzel kişilik), kendi şartlarında bir kontrol noktası olmalıdır. Bu kod, bankanın yasal adresinin bulunduğu yerde vergi dairesine kayıtlı olduğunun teyitidir.

Sonuç olarak

Bireyin PPC'sini demonte ettikBir girişimci, nasıl öğrenilir. Cevap: "Yolu yok." Resmi formları doldururken, PI uygun kutuya bir tire koymalı veya "0" yazmalıdır. Bir kez daha bireysel girişimcinin PPC'sini hatırlıyoruz.mevcut değil. ortakları bir çek noktasını yazmaya sahibine talebinden çok ısrarlı iseniz Bu durumda, zaman zaman onlara gitmez ve hiçbir yasal gücü vardır kodunu belirtmek için. Unutmayın: yanlış veriler vermek yasaktır.

Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınızBireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız

Related news

 • My name is Khan filmi: aktörler ve roller, konu, yorumlar ve yorumlar
 • Ezogelin Çorbası Tarifi
 • Far Cry 4 programı durduruldu: durum düzeltildi
 • Rus uzmandan, Pompeo’nun Türkiye ve Rusya, Balkanları istikrarsızlaştırmayı amaçlıyor’ açıklamasına yanıt
 • Kedi ne kadar yaşar

 • Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 22

  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız


  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 8

  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 50

  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 17

  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 79

  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 35

  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 14

  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 84

  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 46

  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 100

  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 31

  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 22

  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 85

  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 82

  Bireysel bir girişimcinin PPCsini nereden ve nasıl bulacaksınız 25