Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 2019

Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 2019

Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 51 21.02.2019, 23:45

Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu?

Eğer boğazınız kırmızı ise, ama incitmezseBazen boğazda akan ve ağrısız bir farenjit olabilir. Bu hastalık, boğazda kızarma eşlik eden üst solunum yolunun akut enflamatuar bir süreci ile karakterizedir. Bazen sıcaklıkta hafif bir artış olur, genel durum çok fazla kötüleşmez.

Çocuklarda farenjit çok daha şiddetlidir. Farenjit alırsanız, boğazınızı alkali solüsyonlarla yıkayın, farengeal mukozayı iyoterin veya Lugol çözeltisi ile yağlayın. Ayrıca, hiçbir zaman alerjik reaksiyona girmemişseniz, bal ile ılık süt içebilirsiniz.

Bazen bir kişinin boğazının kırmızı olduğu olur amabezlerin kronik bir iltihabı olduğu için acı vermez. Sürekli olarak yükselmiş olarak algılanan, sıklıkla yükselen bir sıcaklık ile birlikte gelir. Bununla birlikte, hastalığın dış sakin seyri ciddi komplikasyonlarla doludur. İğne ile dolu bez, zehir iç organları. Boğaz bezleri kalbi etkiler, romatizma, bronşit, hatta mide ülseri gibi diğer kronik hastalıklara neden olur.

Herhangi bir inflamatuar hastalık ile, hattaBoğaz kırmızısıdır, ama zarar vermez, yararlıdır ve bol miktarda içecek gösterir, sıcak bitkisel çaylar (adaçayı, nane, papatya) vücudunuza paha biçilmez bir fayda sağlayacaktır. Calendula Tentesi mükemmel bir ilaçtır. Ancak doğru tanı koyabilecek ve etkili bir tedavi önerecek bir uzmana danışmak en iyisidir.

Hastada kırmızı boğaz varsa,Bir doktor çağırmadan önce tutabilir - çeşitli bitkisel aperitiflerin bir kaynatma ile durulayın. Ev tıp kabinesinde her zaman papatya, adaçayı, anne ve üvey anne olmalıdır. Ayrıca gargara için bir çözüm üretmek için zarar vermez. Bunu hazırlamak için, çalıştırmak zorunda kalmayacak bir eczanede bile denizaşırı fonlara ihtiyacınız olmayacak. Sadece tuz, soda - bir çay kaşığı - ve iki damla iyot. Bütün bunlar ılık suya eklendi.

Şekerde nasıl emzireceğini bilen çocuklarbir "tedavi edici tedavi" - adaçayı, papatya, bal ile lolipoplar sunuyoruz. Çocukları gerçekten seviyorlar. En zor şey, bir bebeğin kırmızı boğazını fark ederse anneler içindir. Ancak burada küçük bir insanı içmek için kolayca yapılabilecek ilaçlar olan özel şuruplar tarafından yardım ediliyor: bu fonlar kural olarak hoş bir meyve ve meyve tadı var.

Ağız hijyeni sağlamak önemlidir: Dişlerin günlük fırçalanması ve ağız çalkalandıktan sonra yemek zorunludur. Bu dönemde bol içki içmek de önemlidir. Çoğunlukla, antibiyotik kullanımı - bu tek çıkış yolu, ancak ağız boşluğu antibiyotiklerin viral enfeksiyonu ile işe yaramaz, hatta vücudunuza zarar verebilir.

Gitmeden önce durumunuzu kolaylaştırınKulak burun boğaz uzmanı boğazını adaçayı, meşe kabuğu, papatya bitkisi ile bitkisel süslemeyle durdurabilir. Boğaz tedavisinde etkili olan antiseptik ve antibakteriyel etkisi olan aerosoller olarak kabul edilir: "Bioparox", "Oracept", "Ingalipt".

Hiperemi (kızarıklık) işaretlerden biridirdokulara artan kan akışı veya kılcal damarların veya kan damarlarının taşması nedeniyle oluşan iltihaplanma. Bu süreç vücudun bakterilere, virüslere ve ayrıca elverişsiz bir ortama yanıtıdır. Boğazın neden kırmızı olduğunun nedenini belirlemek için, ama incitme, bir doktora danışmalısınız. Kural olarak, doktorlar böyle durumlarda şurup "Erespal", sprey "Tantum Verde", tablet "Septefril" reçete.

Çocuğunuzun tedavisini kendiniz tamamlayabilirsiniz.insanların anlamı. Steril bir şırınga kullanarak, bir papatya, nergiz, adaçayı ile boğazını sulayın, bebeğin daha çok içmesine izin verin. Çocuğun alerjik reaksiyonlara maruz kalmaması halinde, az miktarda bal ilave edilerek zayıf bir çay olabilir. Bebeğin boynunda bir şişman sıcak süzme peynirden bir kompres yapabilirsiniz, dikkatlice sıcak bir fularla sabitleyin. Birkaç saat sonra soğutulmuş lor kütlesini ısıtın. Fularını bir süre boyunda bırak. Yetkin ve zamanında tedavi mükemmel sonuçlar verecektir ve çocuğunuz kesinlikle sağlıklı olacaktır.

Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 2019

Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 2019

Related news

 • Euro Bölgesinin finans merkezi Frankfurtta uzmanlar Almanya seçimleri için ne diyor
 • 9. Kaçkar Doğa İnsan ve Sanat Kampı
 • Köri Hangi Yemeklerde Kullanılır
 • Yeni lif örnekleri
 • Lezzetli khachapuri: evde yemek
 • Suna dumankaya sivilce maskeleri

 • Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 15

  Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu


  Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 4

  Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 89

  Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 24

  Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 16

  Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 89

  Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 42

  Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 27

  Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 93

  Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 56

  Boğaz Kırmızısı, Ama Acıyor - Bu Durumda Endişelenmek Hissediyor mu 58