Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi 2019

Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi 2019 Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

Ürünleri evde terzilikle takip etmek,boyun gibi bir öğeye dikkat etmeli, tedavisi bazen yeni başlayanlar için bir zorluk yaratır. Giysinin parçalarını işlemenin mevcut yollarına ve bunun için gerekli teknolojik işlemlere bakalım.

Bu tür işlemler için klasik seçeneklerden biri -vytachivanie dilimleri armholes ve bir eğik boyunlu dolgu ya da iplik parçaları ve sermaye önyüz denk buna böylece bunun üzerinde yer alan bağlanma ile aynı kumaştan kesilen boru, işleme yolu ile boyun. İstisna, mesnetle işlenen maddedir, bir astar bezi ile muamele edilir.

Kenarları tüm çevresi etrafında keserkenbir ödenek gereklidir. Dilimlerin gerilmelerini önlemek için, her türlü detay dokunmamış örgüyle güçlendirilmelidir. Contadan, dikiş payı ile birlikte zorlama, kontürlerin aktarılmasıyla kumaşın ters tarafına bastırılmalıdır.

boyun işleme

Yuvarlak boyun nasıl işlenir

Ürün boğazının işlenmesi ile başlaryüzeyin detayları arasında dikiş yapmak, ütüleri ve dikişler üzerindeki tahsisleri işaretlemek. Daha sonra, iç bölüm de süpürülmelidir. Bundan sonra, obtacle'ı boynuzla iç taraflara yontur ve keskinleştiririz. Elde edilen kaynağın tahriki mümkün olduğunca yakın kesilir, yuvarlama alanlarında dikiş hattına 2 mm ulaşmayan kesimler yapılır.

Lütfen unutmayın - gerek yok iseotstrachivaniya boyun, obtachku için ödenek ütülenmelidir. Aynı zamanda, küçük kırışıklıklar olmadığından emin olun. Ütü işleminin ütü masasının kenarında veya özel bir pedde yapılması en uygunudur.

Bir sonraki adım: Pritachivaem obtachku dikiş dikişi yakınındaki ödenek, yanlış tarafa çevirin. Kenarın, dikişin alt taraftan kıvrımın yakınına yerleştirildiği ve ön tarafından görünmeyecek şekilde süpürülmesi gerekir. İsterseniz boynu da çıkartabilirsiniz.

Sonraki Adımlar

Yüz, her bir omuz dikişinin izinlerine bir çift ilmikle sabitlenir. Tasarım bir fermuar sağlıyorsa, boynu temizlemeye başlamadan önce öğütün.

Bölümün kısa kenarlarının çıkıntılarıDilimler kapatılmalı ve fermuarın kumaş bandına dikilmelidir. on-board ürünler durumunda (ya da tek bir kesme podbort olan) ise, ilk önce boru ile boynunu kesmek için, ürünün ön kısmında üzerine katlanır sürer. Bu kısa kesimli bir yaklaşıma boru alttan sonra 1 cm ve pritachivayut podbort için.

Daha sonra, benzer şekilde, dikiş ödenekleri kesilirÇizgiye yakın, boyun (ya da kesinin kesilmesi) ile birlikte boynun büyük kısmı yanlış tarafa çevrilir ve etiketlenir, daha sonra prjutyuzhivayut ve birbirlerine dikilir.

Bir kare veya V-şekilli kesme şeklindeki boyun benzer şekilde yuvarlak olarak muamele edilir. Obtachki'yi yanlış yöne çevirmek için köşelerde dikişler ve üst kısımdaki dikişlere yakınlıklar bulunmalıdır.

Ürün Boğaz İşleme

Taşıma kolları

Ancak dikkat sadece boğaz tarafından değil. Kolların kullanılması aynı derecede önemlidir. Ayrıca yuvarlak boynuna benzer şekilde tam olarak obliklerle temizlenirler. Aynı zamanda yan dikişleri yapmak da aynı zamanda uygundur. Bu, obtachka'yı açmadan ürünü genişliğe ayarlamanıza izin verir - her bir yan dikişin ödenmesine bağlı olarak. Aynı zamanda, ürünün kendisinin ve yan dikişlerinin kendisi için genişliklerin birbirine denk gelmesi önemlidir.

Bunu nasıl başarabilirim? Başlangıçta, omuz eklemleri, hem ürün üzerinde hem de her bir elemede, eleme ve tahditlere basılarak işleme tabi tutulmalıdır. Sonra - obtachki iç kesimlerde süpürün. Tüm ürün üzerinde (her iki tarafta), obtachka, zırh ve yüzlerle ayrılır.

Dikiş ödenekleri çizgiye çok yakın kesiliryuvarlatılmış bölümleri kesmek ve tıkanıklık üzerine basılır. Daha sonra dikişin yanındaki dikiş ödeneklerine budanır. Bir dikiş obtachka'yı ürünün yan kısımlarıyla dikmektir. Dikiş ödenekleri süpürüldü ve ütülendi. Obtachka yanlış tarafta çıkıyor, kenar süpürüldü. Daha sonra dikişlerin (lateral ve omuz) tahsislerine dikilir.

boyun işleme

Tek obmachki kolluklar ve boğazlar nasıl yapılır

Bu işlem olmadan modeller için yapılırkollu ve dar omuzlar - bu durumda obtachki kol deliği ve boğazları tek bir ayrıntıdır. Tüm yuvarlak kesitlerin bağlantısının bir sonucu olarak, tıkanıklığı ortadan kaldırmak mümkün olmadığından, omuz dikişleri geçici olarak açık bırakılır. Sonra dikerler.

İlk olarak, alt bölümler dikilirBALATA. Boynun kesikleri ile katlanmalı ve birbirleriyle yüzleşmelidirler. Daha sonra, zıvana bölümlerini ve boyunları dikiş hatlarının hizalanması ile kesin. Dikiş, işaretli omuz hattının altında yaklaşık 3 cm dikiş bırakarak ekransız. Dikiş yapmak için dikişlerin kenarları boyunca.

Dikiş ödenekleri çizgiye yakın kesilir. Ön kısımdaki Obtachka arkadan içeriye döndü ve obtachki yüzlerini katladı. Prikalyvaetsya önce işaretli omuz çizgisi, pritachivaetsya arkasına. Sonra, obliklerin omuz çizgileri yarılır ve ayrıca yıpranır.

Omuz dikişlerinde, ödenekler kaldırılır. Kollar ve boğazlar açık ve açık kesilir. Sırtın her bir omuz kenarından dışarı çıkmadan önce, arkaya bakan yüzü otomatik olarak arka tarafın yanlış tarafına doğru çevrilir. Kollukların ve boyunların kenarları, parmakların yan tarafında bastırılır. Obtasın yan kısımları ve ürünün kendisi yüz yüze katlanır ve yarılır, daha sonra tek bir sıra halinde dikilirler.

baypas tedavisi

Omuz bölümleri çok dar ise

3 cm veya daha az omuz genişliği ileOnlara prikalyvayutsya yüz yüze ve pritachivayutsya tam olarak omuz dikiş yerlerine, sabit, sonunda. Tahsisatlar ayrıca, yuvarlatılmış bölümler üzerindeki kesimle çizgiye çok yakın kesilir.

Obtachki yanlış tarafın tarafına döndü,ütülenir. Omuz bölümleri, yamayu kavramaksızın yüz taraflarıyla dikilir. Dikiş ödenekleri açılmış, döndürülmüş kenarlar birkaç dikişle birbirine dikilmiştir.

Eğik fırında saf dikiş

Armhole veya kesimin başka bir türüürünler - bitmiş ve kumaştan kesilmiş, oblik fırında boyunun işlenmesi. Hazır giyim fırını (pamuklu veya diğer malzemelerden yapılmış) herhangi bir giyim mağazasından satın alınabilir. Bunlar mat veya parlak, aralıkları yeterince geniştir. Yarım katlanmış bitmiş fırının tavsiye edilen genişliği 4 cm'dir.

Boyunun fırında pişirilmesiyle tedavisi başlıyor.Açılma ve ütüleme. Ancak, birinci veya astar kumaş dışında oymak karar verirse, gömme boş, alt içinde ikiye katlanır dolgu formları yuvarlak boyun veren ütülenir açık bölümler priposazhivayutsya, (bu işlem "kenarlar çekme" olarak adlandırılır).

Gaga ve boyun bölümü birbirine tutturuluryüzleri, fırınlama katının planlanan dikiş hattından yaklaşık bir buçuk santimetre kadar olduğu ve açık bölümlerinin ödenek üzerinde olduğu bir konumdadır. Baka sırtın arkasından öğütülmüş ve boyun için işaretlenmiş çizginin tam geçtiği yerdedir. Dikiş ödenekleri kesilir.

Eğik fırında yanlış tarafa dönüyor,kenarları ihmal edilir ve ütülenir. Başka bir omuz dikişi yapılır, yan kısımlar dikilir. Boyun bölümlerinin birbirine göre düzgün düzenlenmesine dikkat edilmelidir. Elde edilen dikişte, ütülenmiş, süpürülerek ve el koyma yerleri boyuna elle dikilmiştir. Boynun dikilmesi - istekte.

boyun işleme

Köşeleri nasıl işlemek

Köşeler iç ise, eğik fırında öğütülürköşeye. Bu yana açısı kökenli ve düzlenmiş pritachivaetsya pim kakma sabit kat döner. Köşede, bir kat dikilir ve dikilir. Ön tarafta, kenar ayrılmıştır.

Dış köşeleri işleme, açıya pritachivayutfırında eğimli, son dikiş yanındaki baypas girişini kesti, sonra çırpma çentikten honlanmış. Köşede, ödenek çapraz olarak kesilir. Gaga yanlış tarafta görülür, köşede bir kat oluşturulur ve dikilir. Kenarlar basılır ve ayrılır.

Ek ipuçları

tersyüz polar priutyuzhit gerektiğini bağlayıcı vytachivaniya önyargı sırasında boyun olarak bölümler ve armholes kıvrımlı önlemek için.

Yan dilimlerin öğütülmesi için, zıvananın temiz bir şekilde dikilmesinden sonra başlatılmalıdır.

Ürününüz boyun tokası vermezse, sen omuz bölümlerinin dikiş ile başlamalıdır. Dikiş paylarına birlikte basmayı unutmayın.

tıkaç işleme

Örgü boynunun tedavisi

Triko, kadın giyim örüntülerinin dikildiği kumaşlar arasında rakipsiz bir liderdir. Ondan en zarif ve zarif modeller elde edilir. Pratik ve kullanışlıdırlar, tüm yıl boyunca giyilebilirler.

Triko ürünlerinde boğaz işlemeönemli bir rol oynar. böylece, ince kenar ve (boyun çomak ele yapılan elle ilgili makalelere atıfta) ön yüzeyinden, Rulik çeşitli sakızlar bitirmek .. - birçok seçeneği vardır

Boyun işleme teknolojisini düşününelastik trikodan dikilmiş bir ürün. Örneğin, elbisenin boynunun işlenmesi olsun. Boynumuzun bir tekne şekli olduğunu varsayalım, obtachka ile işleyeceğiz. Herhangi bir şeklin kesilmesi için işleme prensibi korunur - oval, kare vb.

boyun çizgisi pansuman

Nereden Başlayalım

Her şeyden önce, şekille, formu belirliyoruzboynumuz var. İşlenmesi, tüm ürünün yarıya katlanmasıyla başlar ve pimlerle delinir. Obtachku çift katlanmış dokudan kesip, boyun çizgisine yapışır ve son tebeşirle çizilir.

Bilindiği gibi, örme şeylerde boyun daha kolay gerilir, böylece obtachka bir örme kumaş ile yapıştırılır. Triko yeterince sıkı ise, normal dokunmamış kumaş ile dağıtabilirsiniz.

Obtachka omuz dikişleri ve iğne boyunca öğütüyoruzya da ürünün boynuna bakarız. Dikiş, kenardan yaklaşık 7 mm sürülür. Dikiş ödenekleri 3-4 mm'ye kesilir, üzerlerinde çentikler yapılır. Parçayı, dikişten yaklaşık 1 mm mesafede bir bitiş dikişi ile sabitleyin.

Bir eğik fırında işlemenin varyantı sadece oval şekilli boyun için uygundur.

Böylece boynumuz hazır. Gördüğünüz gibi işlenmek bu kadar karmaşık bir iş değildir.

Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi 2019

Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi 2019

Related news

 • Analog Acipole ucuz ve etkili
 • Günlük Detoks Etkisi Yaratan Besinler
 • Muhallebili Kadayıf Pastası Videosu
 • Bening Reaktif Lenf Nodu
 • Magrip Kuskuslu Patlıcan Tarifi

 • Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi


  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi

  Boğaz: Kesim işlemi. Örgü boynunun tedavisi