Bonistik nedir 2019

Bonistik nedir 2019 Bonistik nedir

Bonistik nedir?

Bonistics ne işe yarıyor? Bu para işaretleri inceleyen bir bilim. Ayrıca, menkul kıymetler tarihinin bir yansımasıdır. Bonistik ve nümismatikler birbiriyle yakından ilişkilidir, bazen ayrılmaz. Nümismatik, farklı halkların kültürlerinin madeni ve maddi değerlerinin bilimidir. Daha erken ortaya çıktı. Bir bonistika sadece XIX yüzyılın 70 yılında ortaya çıktı.

Rusya'da eski zamanlarda kağıt para topladılar ama amatör olarak kabul edildi. O zamandan bu yana, Rus boniliklerinin temelini oluşturan bazı özel örnekler bile hayatta kaldı.

Bonistics

Bonistics

Peki, bonistik nedir? Tanımı çok geniştir. "Bona" kelimesi 19. yüzyılda Fransa'da çekler, kuponlar ve diğer menkul kıymetler adıyla ortaya çıktı. Bonistics, sadece bu patlamaları incelemek için bir alan. Bu, eskiden kullanılmış kağıt paraların (hisse senetleri, tahviller, banka kartları, kuponlar) genel bir kavramdır.

Bonistics, sağlam bir şekilde yerleşmiş bir bilimdir.Aydınlatılmış ve akıllı insanların yanı sıra nümismatiklerin dünyası. Buna ek olarak, bu banknotları toplama alanıdır. Bu yüzden, İsrail toplayıcı Gerber'den geniş bir bomba koleksiyonu var. Başlangıç ​​1962'de ona bırakıldı.

Her zaman kağıt parası neden olduinsanlara olağanüstü ilgi. Bazı ünitelerin keşfine gerçek bir başarı denebilir. Toplama, özellikle zamanımızın içinde insanların yaratma arzusundan yoksun bırakıldıklarında, kültürü korumanın özel bir yoludur. Bu talihsizliklerin sebebi insani kayıtsızlıktır.

Buna rağmen, şimdi geri dönmek için dürtüMedeniyet kaynakları her geçen gün artıyor. Fazla 4000. Banknotlar toplayıcıları stoklarını doldurmak için yeni fırsatlar arayan her gün. Geri kalanlar arasındaki avantaj sadece nadir buluntular değil, aynı zamanda yanlış yazılan banknotlardır.

nümismatik

Bonistik ve nümizmatik

Nümizmatik, daha önce de söylediğimiz gibi, sikkeleri ve kökenlerini inceleyen bir disiplindir. Ve Latince çeviri, nomisma "sikke" anlamına gelir.

Hangi disiplinin avantajı vardır: Bonistika veya nümismatik? Bu anlaşmazlık bu güne kadar devam ediyor. Her iki bilim de önemlidir. Birlikte yere para dolu geçmişini yansıtır. içtenlikle paralar sikke değerinden düşük olduğu inancıyla ederken nümismatlar hep Bonists liberal tedavi etmiş.

Sikkeler tarih hakkında çok şey söyleyebilirparanın varlığı. Sonuçta, eski çağlardan basılmışlardı. Dahası, uzun bir süredir tek ödeme aracıydı. Bir madeni para, yuvarlak bir şekilden oluşan bir metalden oluşan bir işarettir. Bugün anlayışımızda, madeni paralar yuvarlak metal nesnelerdir. Bir tarafta, menşe ülke ve diğer yüzünde bir kat vardır. Tam değerli madeni paralar düzenlenir ve değişebilir, unutulmaz, olayın tarihini veya mekanını simgeleyen. Latince "moneta" kelimesi "uyarı" olarak çevrilir.

Nümismatörler sadece çalışma değil, aynı zamandapara toplama. Bu disiplin kazan-kazan piyango olarak kabul edilir. İnsanlar nadir paraları toplamayı severler, çünkü onlar her zaman fiyatlıdırlar ve her yıl onlara olan talep artar. Nümismatik yaygınlığın artmasıyla, gerçekten değerli bir madeni para görmek çok zordur. Çoğu koleksiyoncu antika satan dükkanlarda nadir paralar arar ya da aynı koleksiyonerleri bulur ve onlarla değerli mallar alışverişinde bulunur.

İlginç paralar

Ne kadar büyüleyici olduğunu anlamak için size en ilginç paraları sunuyoruz.

Bonistics ne işe yarıyor

Makaledeki fotoğrafta, 1000 kilogram ağırlığında 999,9 altından oluşan bir bozuk para görebiliyorsunuz. 1 milyon dolarlık bir nominal. Perth (Avustralya) 'da üretildi.

Şubat 2019 1 üretti 50.000 ruble Hayır daha az dikkat çekici ve jübile madeni paralar, bu saf altın 5 kilogram olduğunu.

Bonistics'in tanımı nedir?Bonistics, çalışmalar yapan bir bilimdir

Ve Kongo Cumhuriyeti'nde, aynı zamanda bir ödeme aracı olan ahşap bir para yaptılar. Nominal 5 frank. Madalyonun ağırlığı sadece 2.4 gramdır.

Bonistics

Rus parası

Rus kağıt notları 1769'da çıktıBüyük Catherine altında. Bu, 29 Aralık 1768 tarihli manifestodan sonra gerçekleşti ve bu da ulaşım kolaylığı için madeni paraların kağıt atamalarla değiştirilmesi gerektiğini belirtti. Ama onların serbest bırakılmasının gizli sebebi, İmparatoriçenin devletin boş hazinesini çok fazla harcamadan doldurma arzusudur. Bu paranın hala düşük kalitede olduğu söylenmeli, ancak zaten filigranlar ve sorumlu kişilerin imzası şeklinde koruma sağlanmıştı.

Rus banknotlarının tarihi

Para işaretleri - banknotlar o zaman basılmışÖzel bankalar, kararnameyi 1762 yılında Peter III tarafından oluşturuldu. Biri Moskova'da, ikincisi St. Petersburg'daydı. Bu bankalar ayrıca kağıt para için para alışverişinde bulundular.

Ödevler birbirinden farklıydıyüz değeri, bu yüzden onları taklit etmek kolaydı. Basit insanlar ne sattılar. Banknotlardaki kelimeler kazındı ve yeni banknotlar eklendi. Yani, 1771 yılında 75 ruble banknotlar sorunu durduruldu. Ve kalıntıları dolaşımdan çekildi.

Kağıt parası insanların hesaplamasını kolaylaştırdı. Ek not verme ihtiyacı vardı. Büyük talebe rağmen, o kadar serbest bırakıldı ki, gerçek değeri düşmeye başladı. Kurs düşmeye başladı. Ancak, halkın 1814-1815'te tamamen fiyat düştüğü kâğıt senetleri ile hazineyi ödemesi gerekiyordu.

Sonuç olarak, Rusya kağıt para yerine yeni banknotlar çıkardı ve banknotlarını değiştirdi. Daha sonra banknotlar, kralların ve empresslerin büstlerini tasvir etti.

Devrimden Günümüze

1917'de her şey değişti. Rusya'daki güç çoğunlukla değişti. Bu çalkantılı zamanda, insanlar sadece yeni banknotların görünümünü gözlemlemek için zamanları oldu. Ancak yenileri için eski işaretlerin değişimi her zaman mümkün değildi.

Bu arada, 1919 olağanüstü. O zamanlar iktidarda olan Bolşevikler komünizme yöneldiler ve parayı tamamen iptal etmek istediler. İnsanlar tam bir iptal görmediler, ancak açıklarını hissettiler. Ve 1921'de banknotlar yeni bir kapsam ile basmaya başladı. Sonra 1922 yılında bir mezhep vardı. Eski paralar daha çok ve daha sık yenileriyle değiştirilmeye başlandı. 1937'ye kadar. Yeni banknotlar dünya proletaryası lideri Lenin VI'yı tasvir etti. 1993 yılına kadar faturalarda saklandı.

1998'in başlarında, son para reformu gerçekleşti. 1'den 1000'e kadar olan sayılar, faturalardaki sıfır sayısını önemli ölçüde azalttı.

Gördüğünüz gibi, bonistika sadece kullanımda olmayan kağıt paralar değil, aynı zamanda her ülkenin tarihinin bütün bir alanıdır ve birçok ilginç gerçekleri ortaya çıkarır.

Bonistik nedir 2019

Bonistik nedir 2019

Related news

 • Çocuklar hangi yaşlarda müzik aleti çalabilir
 • Lenin olmasaydı Rusya, Avusturya-Macaristanın durumuna düşerdi
 • İsveç teknolojisi üzerinde ısınma pencereleri: anlam ve teknoloji
 • SMA konektörü: cihazın tanımı, amacı, sınıflandırması
 • Ebruli Brownie

 • Bonistik nedir

  Bonistik nedir


  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir

  Bonistik nedir