Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri 2019

Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri 2019

Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri 28 20.01.2019, 15:30

Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri

Bram, başka bir şeyle karıştırması zordoğurmak. Parlak bir görünüme sahipler. Brachial keklik ve diğer türler, yetiştiricilerin özenli çalışmaları sonucunda yapay olarak elde edilmiştir. Kuş aristokrat dış cephesi, sakin sıcağı, yüksek verimliliği ile ünlüdür.

Brama tavuğu

Türün tarihçesi

Brahma Amerika'da XIX yüzyılın ortasında ortaya çıktı. Birkaç ırk geçtikten çiftçiler tarafından çıkarıldı. Üreme konusunda Hindistan'dan hindistan cevizi tavukları, chittagongs ve bir dövüş ırkı dahil edildi.

Yeni cins gri chittigong olarak adlandırıldı. XIX yüzyılın ortasında Boston'daki bir tarım sergisinde gösterildi. Ancak, bu isim yapışmadı. Sergiden iki yıl sonra, çiftçi Barngem Victoria kraliçesini çiftliğinden bir kuşla sundu. O andan itibaren, keklik brahması Rusya dahil olmak üzere Avrupa'ya yayıldı.

Geçen yüzyılda, bir anket yapıldıiçerdiği tavuk ırkları hangi araştırmacılar bu Rus bahçe en yaygın Cochin Çin, Brahma, Faverolles Chicken, Plymouth Rock, Orpington.

randevu

Brahma başlangıçta bir et türü olarak kazıldı, ancak eşsiz dış yapısı nedeniyle dekoratif ve et haline geldi.

Seçim sırasında farklı kayaların karıştırılmasıtavuğun ağırlığının azalmasına neden oldu. Buna rağmen, brahma, herhangi bir cins ile kıyaslanamayan, çok hassas ve lezzetli etler için takdir edilmektedir. Bununla birlikte, yanlış besleme, ürünün tadı azalmasına yol açar.

Tavuklar Brahma Keklik

Güzel tavuklar özel çiftliklerde yetiştirilmektedirküçük çiftlikler. Çeşitli ırkları toplamak için amatörler tarafından takdir edilmektedir. Büyük çiftlikler için, cins hiçbir şekilde ilgi çekmez, çünkü tavuklar yavaşça büyür, yıl içinde yumurtlayan tavuk birkaç yumurta bırakır.

tanım

Cins standartlarında bıldırcın kabuğunun bir tarifi de dahil olmak üzere tüm alt türlerin bir açıklaması vardır. Cins için aşağıdaki harici özellikler karakteristiktir:

 • Pooh küllü, yumuşacık yumuşak, gevrek değil, vücuda iyi yapışır.
 • Horozların kontrast tasması vardır.
 • Kuyruk fan tipi, çok gür.
 • Cilt sarıdır.
 • Alın geniş, kafa büyük değil.
 • Kret, diş seçilmeden üç sıralıdır.
 • Göğüs, arkaya doğru. Yüksek vücut uygun.
 • Kanat geliştirildi.
 • Bacaklar çok güçlü, tamamen tüylüdür.
 • Parmaklar koyu renklerde, koyu sarı renkte, grimsi bir renk tonuyla.
 • Bir büküm ile orta uzunlukta boyun.
 • Gaga sarıdır.
 • Gözler turuncu, derine dikti.
 • Kulak lobları kırmızıdır.

Bir keklik, bir keklik veyaDiğer alt türlerin sarımsı bir ton tüyü veya beyaz kuyruk rengi vardır. Standartlara göre, kuşun rengi gri bir gölgeye baskınsa, tavuklar kemerin üzerinde siyah çizgiler olmamalıdır. Ayrıca bezelye benzeri bir tarak kabul edilemez, parmaklarda metatarsal bölgede tüysüzlük var.

renkleri

Kalemin rengi çok farklı olabilir. Çoğunlukla keklik rengi, kahverengi, gümüşi beyaz, siyah bir brahoma vardır. Nadiren gri rengi görebilirsiniz.

Standartlara göre renkli çeşitler vardır. Onlar sarı, çizgili, soluk, beyaz-mavi, Kolombiyalı kırmızıdır.

Brahmacho keklik

altcins

Brahma'nın çeşitli alt türleri vardır. Bunlar:

 • hafif brahma;
 • alan brahma;
 • koyu;
 • Brachi Orman Tavuğu

Her alt türün kendine özgü özellikleri vardır.

karakter

Brama cinsi dayanıklılığı için takdir edilir,içerik ve beslenmedeki iddiasızlık, ayrıca yüksek esneklik. Çok fazla alana ihtiyaç duymazlar - küçük bir tavuk kümesi ve küçük bir sallanan için oldukça yeterlidir.

Kuşun öfkesi sakin, biraz balgamlı. O agresif değil, diğer ırklarla mükemmel bir şekilde var olur.

Kurapataya türleri

Alt cinsin adı kendisi için konuşur. Kuramatchatye brahma tavuklarının keklik rengine benzer tüyleri vardır. Onlar için, bir alan arka plan üzerinde bir kalemin ana hatları karakteristiktir.

Alt türlerin temsilcileri özel yumurta taşırlar. Daha belirgin kapanımlar var.

Erkekler parlak renklidir. Boyunda, arkada, kafada parlak kırmızı bir tüy var, diğer yerlerde siyah.

Kurapatchataya cinsi brahma ortalama 3,5 kg tavuk ve horoz yaklaşık 4 kilogram ağırlığındadır. Bir yıl boyunca kuş, 50 gram ağırlığında yaklaşık 110 yumurta yıkabilir.

Tavukların Brama patchwork cinsi

İçeriğin özellikleri

Katmanları belirlerken bunları hesaba katmak gerekir.büyük ağırlık Tavuk baldırlarının tavuk cinsi, zeminin seviyesinden en az kırk santimetre olması gereken sağlam çukurlara ihtiyaç duyar. Haçlar arası en az 30 cm'lik bir mesafe olmalıdır, bu yükseklikte kuş kolaylıkla tırmanır ve rahat hisseder.

Arsa oluştururken büyük kanatlı boyutları dikkate alınmalıdır. Küçük yuva katmanları sığamaz.

Kuşların bakımının planlandığı kümeslerde,taslak olmalı. Oda karanlık olmamalıdır - günde en az 14 saat elemek arzu edilir. Kışın, gün yapay olarak artar.

Tarifnameye göre, tavukların tavukları soğuktan korkmuyor. Bu özellik onları ısıtılmamış tavuk kümelerinde tutmanıza izin verir.

Yılın herhangi bir zamanında kuşun kum ve küllere ihtiyacı vardır. Kışın bu amaçla, kum ve kül ile doldurulmuş kümes içinde bir kapasite belirlenir. Kuşun içeriğinde yıkanabilmesi için yeterince büyük olmalıdır. Yaz aylarında konteyner çıkıntıya konur.

Brahma, geniş muhafazalara ihtiyaç duymayan ırkları ifade eder. İçeriği için sınırlı bir alan yeterlidir.

Bir kuşu horoz olmadan tutabilirsiniz. Onun yokluğu hiçbir şekilde yumurta üretimini etkilemeyecektir. Ancak, lider ile, yumurta tavuğu daha güvenli hissediyorum.

tayın

Tavukların hızlı gelişimi için, artışyumurtlama diyeti dengeli ve dolu olmalıdır. Beslenme normlarını gözlemlemek önemlidir, aksi takdirde kuş hızla yağlanacaktır, bu da üretkenliği olumsuz yönde etkileyecektir. Genç hayvanlarda yetişkinlik de olumsuz etkiler. Tavuklar gelişmede yavaşlamaya başlarlar, günlük ortalama kazanımları vardır. Tüm bunlardan kaçınmak için, doğru bir şekilde diyet hesaplamanız gerekir.

Brahma keklik açıklaması

Tavuk fratens choropathego yavaş yavaş büyür. Bu nedenle, diyetleri özellikle dengeli olmalıdır. Gıdada proteinli yiyecekler eklenir.

Brahma et kemiği, balık unu beslemek için yararlıdırhaşlanmış yumurta, et suyu, süzme peynir verin. Bütün bu ürünler kuşun normal gelişmesine izin verecektir. Tavuk ve yetişkin tavukların diyetinde mutlaka yeşil yem olmalı, sebzeler. Havuç, lahana, kabak vermek için faydalıdırlar. Bu sebzeler zengin bir vitamin kaynağıdır.

Kurslar hazır karışık yemlerle beslenebilir ve karışımları kendiniz yapabilirsiniz. Aşağıdaki ürünleri vermeleri yararlıdır:

 • kek veya yemek;
 • mısır;
 • arpa, buğday (ezilmiş halde);
 • fırıncı mayası;
 • mineral takviyeleri, vitaminler;
 • taze çimen;
 • sebzeler.

Diyette ıslak torbalar olmalıdır. Zenginleştirilmeleri için balık yağı, balık unu ekleyin. Ayrı bir kapta her zaman mineral takviyeleri bulunmalıdır. Tebeşir, kabuk. Bir besleyicinin çakıl ile doldurulması yararlıdır.

Soğuk mevsimde, beslenme oranı yaklaşık% 10 artar, yani, yaz mevsiminde tavuk 150-170 gram yem için yeterli ise, o zaman kış miktarı 200'e yükselir.

Kış aylarında diyet vitaminleri içerir. Herhangi bir özel mağazadan satın alınabilir.

Beş aydan itibaren protein miktarı azalır. Bu, bu yaşta kemiklerin henüz oluşmamış olması ve keskin bir kas kütlesi birikimine dayanamamasından kaynaklanmaktadır.

Tavuklar Brahma Keklik açıklaması

Kuş için padok içinde, içenler düzenlenir. İçlerinde daima su olmalı. Bir kaptan tavuk içerseniz, içindeki su günde iki kez değiştirilir, kap yıkanır. Haftada bir kez, biraz pembe bir manganez çözeltisi olan bir kuşu ilerletmek yararlıdır. Bu, koksidiyoz dahil olmak üzere patolojilerin gelişmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Brama Yetiştiriciliği

Açıklamaya göre, tavuk chum tavuk ve diğerlerialt türler kolayca yetiştirilebilir. Bunu yapmak için aileler oluşur - bir horoz için 10-12 tabaka kalıyor. Kuşun kendisi sabırla yumurtalara oturur ve anne görevleri ile iyi başa çıkabilir.

Üreme yaparken, iki yaşından daha genç tavukları terk etmemelisiniz. Bunun nedeni, brahmanın büyük bir yumurtayı yalnızca ikinci yaşam yılından itibaren taşıdığı ve yumurtanın ne kadar büyük olduğu, daha iyi ve daha güçlü olan tavuk olmasıdır.

Genç brahma diğer cinslerden ayrı tutulmalıdır. Bu onların büyüme, beslenme özelliklerine bağlıdır. Tavuklar diğer cinslerin kuşlarına göre daha yavaş gelişir.

Aksi halde, brahmanın üremesi zor değildir.

hastalık

Açıklamaya göre, genellikle tavuk yamacının cinsieklem hastalıkları muzdarip. Bu düşük motor aktivitesi ve yüksek ağırlıktan kaynaklanır. Ayrıca, tavuklar, avitaminoz, bakteriyel enfeksiyonlardan muzdarip olabilir.

Yumurtlayan tavuklarda dengesiz beslenme durumundaberiberi var. Çoğu zaman vücutta yatmanın yeterli olmadığı A vitamini değildir. Metabolizma eksikliği nedeniyle sindirim sistemi zarar görür. Hastalığın belirtileri şunlardır: uyuşukluk, iştahsızlık, mukus gözünde plak görünür. İhmal edilmiş vakalarda ülserler ortaya çıkar, cilt etkilenir, kalem düşer. Hastalığı tedavi etmek, besleyicilere balık yağı ekleyerek başlar. Tedavi süresi - iki hafta. Diyet gerekli şekilde değişir. Çok sayıda balkabağı, soğan, havuç ve A vitamini bakımından zengin diğer sebzeleri içermelidir.

Çoğu zaman tavuklar dahil olmak üzere parazitler muzdarippire dan. Çöpe yerleştiler, bu yüzden yanmış olmalılar. Kuş pirelerden kurtulabilir, brahma'nın yüzebileceği kum ve külü koymak gerekir. Bu prosedür parazitlerden kurtulmaya yardımcı olur ve aynı zamanda enfeksiyonun önlenmesi görevi de görür.

Patolojilere neden olmamak için, kuş temiz tutulmalıdır: zamanla tavuk evini temizlemek, suyun tazeliğini, besleyicilerin ve içicilerin durumunu izlemek için.

Brama Kurapataya tavukların cins tanımı

Sonuç olarak, brahmanın daha büyük olduğuna dikkat edilmelidir.bir süs kuşu olarak kabul edilir. Olağandışı tüylenme, kuş çiftliğinin gerçek bir dekorasyonu olacak. Uygun bakım ile, yumurta tavuğu yeterince lezzetli besleyici yumurta verecek ve horozlar mükemmel et. Kuş, parlaklık katacak, dekoratif yanı sıra yumurta ve et ile memnun edecektir. İyi tutmakla kuş hastalanmaz ve beş yıla kadar yaşayabilir.

Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri 2019

Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri 2019

Related news

 • Maden Suyu ile Nefis Pratik Limonata Tarifi
 • Çok İzlenen Videolar
 • Platypus yumuşak bir oyuncak. Desen ve dikiş - kolay
 • Sensiz Olmaz (Rangrasiya) Dizisi Tanıtım Fragmanı izle

 • Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri 57

  Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri


  Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri 99

  Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri 66

  Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri 45

  Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri 16

  Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri 99

  Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri 15

  Broş tavuk cins tavuklar: açıklama, üreme ve özellikleri 66