Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 2019

Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 2019
21.08.2019

Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 42

Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması

Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolu bölgenin tarihini, kültürünü ve özelliklerini yansıtan resmi sembolleridir. Onlara hangi unsurlar tasvir edildi ve neden?

Bryansk bölgesinin silah katının tanımı

Bölgesel kollar Kasım 1998'de onaylanmış vekullanımı "Bryansk Bölgesi Sembolleri Üzerine" yasa ile düzenlenir. Kollar, bazı menkul kıymetlerde, idari belgelerde, idari binaların cephelerinde vb. Kullanılmaktadır.

Bryansk bölgesinin silah katları (aşağıdaki fotoğrafa bakınız)Fransız savaş gemisi kalkanının şekli, orta alt kısmı ve köşeleri yuvarlatılmıştı. Kalkanın mavi bir zeminde üç katmanlı bir tacı olan altın ladin bir şekli var. Ladin imajının altına Y şeklinde üç altın ışın vardır.

Bryansk bölgesinin silah katmanı, bileşimindeve ana bölge kentinin kolları. Kalkanın tam ortasında bulunmaktadır. Dışarıda, palto şeritlerle örgülü meşe yaprakları ve meşe palamudu ile çevrilidir. Sağ tarafta kırmızı renkte bir şerit, solda - yeşil. Kolların üzerinde orak ve çekiç var.

Bryansk bölgesinin kolları

Sembollerin Anlamı

Bryansk bölgesinin silah katına konan semboller,bölgenin ana özellikleriyle doğrudan bağlantılıdır. Bölgenin özelliklerini göstermek için ve süreklilik geleneğini göstermek için tasarlandılar. Bu bağlamda, ormandaki çekiç görüntüsü amblemin tarihsel katmanının bir unsuru olarak yerleştirilir. Bu unsurlar aynı zamanda, bölgenin Sovyetler Birliği'nin varlığı döneminde oluştuğuna tanıklık etmektedir.

Kalkanın üzerindeki mavi renk, Slavca ile bağlantıyı anlatıyorKültür, Slav halklarının birliğini simgelemektedir. Ladin imajının altına yerleştirilen üç altın ışın da Slav birliğini onaylıyor. Ayrıca, bölgenin - üç ülke arasında - Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya'nın jeopolitik konumlarına işaret ediyorlar.

Bryansk bölgesinin silah katına yerleştirilen altın ladin,ana cazibe ve bölgenin incisi - Bryansk orman rezervine işaret ediyor. Meşe çelengi, bölgenin belirli güç ve devlet iktidarına sahip olduğu Rusya Federasyonu'nun idari ve bölgesel birimi olduğunu belirtir.

Kırmızı ve yeşil şeritler düzenli vebölgenin ödüllerine tanıklık etmek. Sağ tarafta, 1967'de Bryansk Bölgesi'nin verildiği Lenin Düzeninin kurdelesi var. Yeşil - madalya "Büyük Vatanseverlik Savaşı Partizan".

Bryansk Arması

Ana kentin amblemi önemli bir rol oynamaktadır.Resmi sembollerin tanımı, çünkü onun görüntüsü, Bryansk bölgesinin arması üzerine yerleştirilmiştir. Şehir sembolü 2009 yılında onaylandı. İlk kez, 18. yüzyılda, şimdi olduğu gibi hemen hemen aynı biçimde ortaya çıktı. Tüm unsurlar toprak alayının armasıyla alındı, bu yüzden sembolizm askeri niteliktedir.

Bryansk bölgesinin arması

Şehir arması Fransız tipi bir kalkana sahiptir. İki yatay alana ayrılmıştır. Üst, kırmızı, cesaret ve korkusuzluk sembolüdür. Yeşilin alt bölgesi parlak umutlar, bolluk ve sevinç anlamına gelir.

Yeşil alanda stilize edilmişaltın rengi havan topları (topçu silahları) görüntüsü. Temel önemi zenginlik, cömertliktir. Yanında piramitler vardır: on merminin sağ tarafında, altı - solda. Harç ve kabuklar bir araya gelerek, güç ve güçle savaşırlar.

Bryansk bölgesi bayrağı

Bölgesel bayrak Kasım 1998'de onaylandı. Yazarı Yury Evgenievich Lodkin'dir. Bayrak, dikdörtgen şeklinde bir paneldir, kenarları 1: 1.5 ile ilgilidir. Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında partizan hareketinin sembolü olan bordo renginde boyanmıştır. Merkezde bölgenin arması tam bir görüntüsü var.

Bryansk Bölgesi fotoğraf arması

Mavi rengin kalkanında bir görüntü varAltın ladin, eteklerinde Y-benzeri bir haç. Bryansk şehrinin tarihi arması merkezde yer almaktadır. Hanedanlı Fransız kalkan, kırmızı meşe yaprakları ve meyveleriyle kırmızı ve yeşil şeritler kırmızı kurdele ile iç içe geçmiştir. Kompozisyon, bir orak ve silahın üzerine yerleştirilmiş bir çekiçle son bulur.

Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 2019

Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 2019

Related news

 • Karatay diyeti nedir
 • Kızarmış Muz Tatlısı
 • NVidia GeForce GT 240 Grafik Hızlandırıcı: teknik özellikler, incelemeler ve yorumlar
 • Gezegenlerin uyduları. Titanda hayat var mı
 • Tosyalı Holding

 • Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 39

  Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması


  Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 11

  Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 89

  Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 99

  Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 52

  Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 11

  Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 64

  Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 94

  Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 37

  Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 45

  Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 50

  Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 22

  Bryansk bölgesinin bayrağı ve kolları. Sembollerin Açıklaması 52