Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi 2019

Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi 2019 Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

Burun büyümesi nadir değildir. Temel olarak, rinit gibi kronik bir hastalığı olan kişilerde görülür. Erkeklerde bu tip neoplazm daha sık görülür. Polipleri küçümsemeyin. Gelecekte bu daha karmaşık patolojilerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Polipler nedeniyle, serbest solunum daha karmaşık hale gelir. Daha fazla tedavi almazsanız, o zaman örtülü burun geçişlerinin bir durumu olacaktır. İltihaplanma süreci aynı zamanda yakın nazal bölgede bulunan sinüslerin tıkanması nedeniyle de başlayabilir.

Neden oluşmuş görünebilir?

Burun büyümesi çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelir. Fakat bilmeniz gereken birkaç aşama vardır.

 1. İlk aşamada, burunda bir büyüme nazal septumun üstünde belirir. Özel bir soruna neden olmaz.
 2. Poliplerin yayılmasının ikinci aşamasında, bağ dokusu çoğalması meydana gelir. Bu bakımdan, zor nefes alma.
 3. Son aşamada burun geçişlerinin tam bir örtüşmesi vardır. Daha sonra hasta burun boyunca nefes alamıyor.

Mukozada herhangi bir enfeksiyon olduğundaBurun kabuğu, doku üzerinde olumsuz bir etkisi olan mikroorganizmaların çoğalma sürecini başlatır. Yani, mukozanın üst tabakası kolaylıkla soyulabilir. Bir kişi için bu, yanma, küçük tıkanıklık ve benzeri gibi duygularla ilişkilidir.

burunda büyüme

Ayrıca mukus üretilir. Daha sonra inflamatuar süreç başlayabilir. Hastalıkların doğru tedavisi başladıktan sonra, iyileşme 10 gün sonra ortaya çıkar.

Terapiyi ihmal etmeyin. Bu, nazal mukozaya zarar veren komplikasyonlara yol açabileceğinden dolayı. Vücudun savaşmaya başladığı ve mukoza zarının çoğaldığı gerçeği, polipler ortaya çıkar.

nedenleri

Yukarıdaki nedenlere ek olarak, bir dizi başka faktör vardır. Bir insanın burnunda neden birikme görülür? Sebepler aşağıdaki gibi olabilir:

Burunda katı bir büyüme

 1. Kronik olan vücutta inflamatuar süreçler.
 2. Bir kişi sürekli olarak üşüyorsa, bir kişinin burnunda poliplere neden olabilir.
 3. Vücudun çeşitli uyaranlara alerjik reaksiyonları. Örneğin, evcil hayvanların çiçek ya da yün ve benzeri.
 4. Burunda herhangi bir kusur varsa,septum ile ilişkili, daha sonra yanlış solunum nedeniyle, burun mukozası prolife olabilir. Ve bu gelecekte polip oluşumuna yol açacaktır.
 5. Ayrıca, eğitim verileri miras alınabilir. Akrabaların vücudun poliplere eğimi varsa, bu özellik gelecek nesilde mevcut olabilir.
 6. Bağışıklık reaksiyonu burunda polip oluşumuna yol açabilir.
 7. Yang sendromu da birikimin sebebidir.
 8. Mastositozis.
 9. Kistik fibroz.
 10. Örneğin aspirin gibi vücudun hoşgörüsüzlüğüne neden olan herhangi bir tıbbi ürün.

Burunda poliplerin varlığı nasıl belirlenir?

İltihaptan muzdarip olanlarUzun bir süre burun mukozası, oluşma riski önemli ölçüde artmıştır. Hasta sürekli nazal geçişler ise, bu polip olduğunu gösterir. Burunda papilloma olduğunu anlayabileceğiniz birkaç işaret vardır. Bunlar şunları içerir:

burunda anlaşılmaz büyüme

 1. Solunum süreci ile ilgili zorluklar. Genellikle bu, burun mukozasının arttığından kaynaklanır.
 2. Hastanın mukus ya da irin karışımı olan burun akıntısı varsa, bu insan vücudunda enfeksiyon varlığını gösterir. Bu da bezlerin aktif işlevini gösterir.
 3. Sık sık hapşırma, büyümüş olan mukozanın kirpikleri gıdıklamaya başladığını gösterir. Onu tahriş edici olarak algılıyorlar.
 4. Bir erkek kokuyu ayırt etmez. Ya çok kötü yapar.
 5. Bir hastada burunda papilloma varsa, o zaman kural olarak kafasında ağrı vardır. Beynin, burun boyunca normal bir oksijen kaynağı ile sağlanmamış olmasından kaynaklanmaktadır.
 6. Burun pasajları tıkandığında kişinin sesi değişir. Bu, burnun içinde beyaz bir büyümenin ortaya çıktığını gösterir.

Bu belirtiler, kataral belirtilere benzerinsan vücudu. Ama bir fark var. Soğuk algınlığının bir buçuk haftadan geçtiği ve hiçbir polip olmadığı gerçeğinde yatmaktadır. Yukarıdaki belirtiler uzun süre devam ederse, mutlaka bir muayene yapacak ve doğru tedaviyi reçete edecek bir uzmana danışmalısınız.

Aynı zamanda görme bozukluğu, gözlerin ve gözlerin altında ödem görünümü de mümkündür.

Polikliniğe gittiğinizde bu hastalığın tanısı nasıldır?

Bir kişinin burnunda polip bulunduğunu, cerrahi olmayan tedavinin her zaman etkili olmadığını nasıl teşhis edebiliriz?

Olağan gundosenie hakları vesile olmalıTıbbi bir kurumda tedavisi için. Özellikle de bu uzun bir süre boyunca gerçekleşirse. Poliplere ek olarak, bir kişinin sesindeki değişikliği etkileyebilecek bir dizi başka hastalık vardır. Bunlar sinüzit, adenoidler gibi hastalıkları içerir. Doğru bir teşhis koymak için, doktor hastaya rinoskopi gibi bir prosedürü reçete eder. Bu inceleme, iç kabuğun küçük büyümelerini ve burunda katı büyümeyi tanımlamamızı sağlar.

burnunda papilloma

Bir hastanın durumunu doğru teşhis etmek içinParanazal sinüslerin bilgisayarlı tomografisi gibi bir muayeneden geçmelidir. Doktorun, cerrahi tedaviyi bir tedavi yöntemi olarak belirlediği hastalara kazandırmak özellikle önemlidir. Doktor tomografiden sonra aldığı veriler, formasyonların çıkarılma alanını büyük bir doğrulukla belirlemesine izin verir. Hastanın bilgisayar diyagnostiği yapma şansı olmadığı durumlar vardır. Daha sonra bir röntgen çekmeniz önerilir.

Diğer yöntemler

Hastalığın teşhisi için yukarıdaki yöntemlere ek olarak, burunda anlaşılmaz bir büyümeyi tanımlamanıza izin veren başka laboratuvar yöntemleri de vardır. Bunlar şunları içerir:

 1. Mikrolaringoskopiya.
 2. Otoskopik.
 3. Pharyngoscope.
 4. Burunda oluşan sekresyonların bakteriyel ekimi.

Poliplerin sebebini tanımlamak gereklidir. Bu önemli bir nokta. Gelecekte eğitim kaynağını dışlamak gerektiğinden. Doktorun görevi sadece kaldırmak değil, aynı zamanda poliplerin artık oluşmamasını sağlamaktır.

Örneğin, görünüşün sebebinin ortaya çıkması durumundagövdenin bir alerjik reaksiyon oldu, herhangi bir alerjik insan etkileşimi ortadan kaldırmak için gereklidir. Ya alerjik bir reaksiyon önlemek için tedbirler almak.

Salin ile tedavi

Burunda polipler varsa ne olur? Ameliyatsız tedavi reçete edilir, ancak her zaman etkili değildir. Bir kişiye yardım etmediği durumlarda, polipleri cerrahi olarak çıkarmalıdır. Bu tür işlemlerin yürütülmesi için birkaç seçenek vardır. Onları daha fazla tartışacağız. Şimdi ameliyatsız tedavi hakkında konuşalım.

cerrahi olmadan burun tedavisinde polipler

Tuzlu su ile yıkandığına inanılmaktadır.Poliplere karşı savaşmaya yardımcı olur. Bunu nasıl yapmalı? İlk olarak, bir çözüm hazırlanır. Bunun için suya bir çay kaşığı tuz eklenir (600 mi). Bu çözelti daha sık yıkanmalıdır. Prosedürlerin akışı doktor ile tartışılmalıdır.

Kırlangıçotu ile damla tedavisi

Kırlangıçotu ile damla ve infüzyonlar da yardımcı olurpoliplerin tedavisi. Böyle bir ürün üretmek için bitkinin suyu gerekir. 1: 1 oranında su ile karıştırılmalıdır. Sabah her burun deliğinde, iki damla para kazmanız gerekir. Kurs - bir hafta. Sonra 10 gün ara verilir.

burnunda beyaz bir büyüme ortaya çıktı

Bundan sonra bir hafta geçirmelisin. Daha sonra aynı süre için bir mola yapılır. Böyle bir kursu toplamı tekrarlamak için beş kez ihtiyacınız var.

Cerrahi yöntem

Eğer septumda burunda bir birikme varsa, ameliyatla nasıl tedavi edilir?

 1. Polipotomiya. Bu cerrahi müdahale yöntemi en sık kullanılanlardan biridir. Özü, Lange'nin döngü veya kanca yoluyla polipleri uzaklaştırması gerçeğinde yatmaktadır. Mevcut olan tüm neoplazmlar bir prosedürde kesilir.
 2. Poliplerin çıkarılması için bir endoskop. Bu prosedür anestezi kullanılarak gerçekleştirilir. Nazal geçiş yolundan bir kamera yerleştirilir. Dahili görünümün resmi monitörde görüntülenir. Sonra polipler çıkarılır. Doktorun ekranda gördüğü resim sayesinde, çıkarılma noktadan noktaya gelir. Burun diğer dokularına dokunmayın. Bir diğer olumlu şey ise yüzeyde hiç iz kalmamasıdır.
 3. Poliplerin titreyerek uzaklaştırılması. Operasyonun gerçekleştirilmesi için bu yöntem, doktorun burnun iç yapısını monitörde gözlemlemesini sağlar. Her zamanki anestezi altında ve genel anestezi altında yapılabilir. Bu tip cerrahi müdahale, mukoza zarında en fazla korunma olarak kabul edilir, en çok korunur. Oluşturulduktan sonra birikimler tekrar oluşmaz.
 4. Poliplerin lazerle alınması. Lazer poliklinikte kullanılabilir. Bu durumda, bir kişinin böyle bir operasyon için hastaneye gitmesi gerekli değildir. Hasta tarafından gözetilmesi gereken belirli öneriler vardır. Yani, hasta aç karnına bir operasyona gelmelidir. Yapıldıktan sonra, nazal mukozanın durumunu kontrol etmek için doktora gitmeniz gerekir. Hastaya mukozal tedavi için özel aerosoller verilir. Bu ameliyatın polip dokusunu çıkardığının farkında olmalısınız.

Önleyici tedbirler

Önlemek için yapmanız gerekenleradamın burnu mu? Önleyici tedbirlerin alınması, daha sonra ciddi hastalıklar için tedavi edilmesinden daha iyi olduğu unutulmamalıdır. Bir kişinin viral bir hastalığı varsa, ihmal edilmiş bir form gelene kadar beklemek gerekmez.

septumda burunda büyüme nasıl tedavi edilir

Sağlığın iyileştirilmesi için önlemlerin alınması gereklidir.gövde. Soğuk algınlığı da tedavi edilmeli, kişi kendi başına geçeceğini düşünmemelidir. Her organizmanın bağışıklık sistemi kendine has özellikleri vardır, bu yüzden kendinize iyi bakmanız ve uygun tedaviyi gerçekleştirmeniz daha iyidir.

Nazal pasajları da izlemeli, hijyen önlemleri almalısınız.

Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi 2019

Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi 2019

Related news

 • Elmas Kutular Örgü Modeli Yapımı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • Nasıl mendil bağlayabilirim
 • Bir yaz konutu için Furnace-burzhujka: ne oldu
 • Linda Hamilton: Oyuncu Hikayesi
 • Çam Ağacı Kanepe

 • Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi


  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi

  Burunda büyüme: Görünümün nedenleri ve çıkarılma yolları. Burunda Polipler: Ameliyatsız tedavi