Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 2019

Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 2019
19.08.2019

Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 70

"Clarithromycin" ilacı. Kullanım Talimatları

"Clarithromycin-Teva" uyuşturucu yarı sentetik makrolid antibiyotik grubunun bir parçasıdır. İlaç geniş bir faaliyet yelpazesine sahiptir.

"Clarithromycin" ilacı. tanım

klaritromisin tevaİlaç anaerobik veaerobik gram negatif ve gram pozitif bakteriler. İlaç yeterince çabuk emilir. Yiyecek alımı biyoyararlanımı önemli ölçüde etkilemez, ancak absorpsiyonu yavaşlatır. Tablet şeklinde "Clarithromycin" ilacını kullanırken askıda bırakılmış formdan daha az biyolojik temin edilebilir.

İlaç geri çekilmesi idrar veya dışkılarla yapılır. Yaklaşık yirmi ila otuz kadarı değişmeden, geri kalan metabolit formundadır.

"Clarithromycin" ilacı. Kullanım Talimatları

İlaç alttaki ve alttaki enfeksiyonlar için reçete edilir.üst solunum yolu. Özellikle, pnömoni, otitis media, bronşit, sinüzit, farenjit gibi patolojilerle. "Clarithromycin" ilacı, yumuşak dokulardaki enfeksiyonlarda ve kodda kullanılması önerilir. Özellikle, ilaç erizipelas, folikülit için önerilir. Buna ek olarak, ilacın lokalize veya ortak mikobakteriyel enfeksiyonlar için yanı sıra Helicobacter pylori yok edilir. İlaç, duodenumdaki bir ülser tekrarlama sıklığını azaltmak için de önerilir.Klaritromisin kullanım talimatları

"Clarithromycin" uyuşturucu kullanma talimatıgünde iki kez ortalama 250 miligram almayı öneriyor. Gerekirse doz beş yüz miligrama çıkar. Resepsiyon sayısı günde iki kez aynı kalır. Süresi - altı ila on dört gün.

Çocuğun dozu günde 7.5 mg / kg'dır. Günde en fazla beş yüz miligram almak yasak. Terapinin süresi yedi ila on gün arasındadır.

Mikobakteriyel enfeksiyonların tedavisi altı ay veya daha fazla sürer. Bu durumda, ilac günde 1-2 gram için reçete edilir.

Böbrek yetmezliği ile ilacın dozajı yarıya azaltılır. Bu gruptaki hastalar için tedavi süresi ondört günü aşmamalıdır.

klaritromisin Açıklamaİlaç "Klaritromisin" (talimat) kullanımıUygulama böyle bilgiler içermektedir üzerine) hazımsızlık, kusma, midede tat, ishal, baş ağrısı, ağrı bozukluklara neden olabilir. Bazı durumlarda, ilaç kayboluncaya kadar işitme kaybına neden olabilir. Muhtemelen aynı zamanda ciddi sonuçları provoke edebilen psödomembranöz kolit gelişmesidir. Yan etkiler halüsinasyonlar, kulak çınlaması, kandidiyaz, korku, anksiyete, hipoglisemi, uykusuzluk, psikoz, yönelim bozukluğu, baş dönmesi, ventriküler aritmi ve diğer durumlardır.

İlaç "Klaritromisin" kontrendikedirergot türevlerinin eşzamanlı alımı. Bir antibiyotik kullanımı ile tedavi sırasında, "Cisaprid", "Terfenadine", "Astemizol", "Pimozide" gibi ilaçların kullanılması önerilmez. Gebelik ve emzirme döneminde ürünü kullanmanız önerilmez.

Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 2019

Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 2019

Related news

 • 30 dakikada mozzarella yapımı
 • Boğaz ağrıları nasıl geçer
 • Nako Colormatik Erkek Kazağı
 • Tığ İşi Sıralı Örümcekli Köprü Oyası Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Strasbourg - Amiens maçı istatistikleri

 • Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 37

  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları


  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 62

  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 65

  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 5

  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 77

  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 25

  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 10

  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 100

  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 63

  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 73

  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 35

  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 13

  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 94

  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 91

  Clarithromycin ilacı. Kullanım Talimatları 82