Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 2019

Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 2019
26.06.2019

Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 3

Copiapast da ne böyle? Kopyala yapıştırması nasıl yapılır?

Yazarlar, içerik oluşturma, web yöneticileri vesite sahipleri genellikle "kopyala-yapıştır" kavramını ele almak zorundadır. Üstelik, bu kelime açık ve olumsuz renklendirme ve hatta dikkati çeken kullanıcıların, bilinmeyen ve gizemli bir terime ilgi duymamalarına neden oluyor. Peki bir kopya-yapıştır nedir ve ne kadar tehlikeli?

Kopipast - yabancı metin hırsızlığı

Copiapast bir makale oluşturmanın en hızlı yoludurDiğer insanların metinlerinin tam veya kısmi olarak kopyalanmasıyla. Bu terim İngilizce sözcüklerden kaynaklanır: kopya - "kopyala", yapıştır - "yapıştır". Bu yöntemin kullanılması, bir veya birkaç makalenin yazarının, temaya benzer ve orijinal metni değiştirmeden onlardan gerekli metnin oluşturulmasını gerektirir. Yani, yeniden yazmanın aksine (metnin yeni bir eşsiz malzeme elde etmek için değiştirilmesi), kopipast diğer insanların fikirlerini ve metinlerini çalıyor ve kendi başlarına veriyor.

kopyala yapıştır

Kopyala yapıştırın sonuçları

Kopyala yapıştır, her ikisi için de mükemmel bir yöntemdir.hızlı servis içeriği doldurmak istiyor metin yazarlığı ve site sahiplerine yeni. Hızlı, ucuz ve basit. Ancak, diğer insanların makaleleri atama şimdi intihal hayranları için en sıkı gereksinimlerini etkiler Internet, üzerinde farkedilmeden gitmedi. Ve ceza kaçınılması ve müşteriyi kandırmaya karar yazara haksızlık edilemez. Bu yöntem sayesinde sık sık acemi yazarlar böyle bir kopyala-yapıştır farkında değildir başvurmak ve sonuçları nelerdir.

Yazar için Kopipast - yazarın kariyerini bir çapraz

Birçok reklam yazarı zirveye çıkmaya başladıyazarın becerisi, aptalca bir hata yap. Mümkün olan en kısa sürede makaleler oluşturmak isteyen, diğer sitelerden malzeme çalmak ve bunları müşterilere teslim etmek ya da satış için metin borsalarına yerleştirmek. -Olurdu yazar müşteri atlatmak için yönetmek bile, intihal varlığı için benzersiz makale değişimini kontrol etmek ve kopyala-yapıştır için onu cezalandırmak emin olun. Bu amaçlar için özel olarak yaratılan program, metnin yüzde birliğini belirler ve bilgilerin çalındığı sitelere bağlantılar sağlar.kopyala yapıştır nedir

Vicdansız olmayan yazar için sıkı uygulayınönlemler: daha düşük değerlendirme, olumsuz yorumlar ve hatta hesap kilitleme. Ve çok sayıda olumsuz yorum ve düşük derecelendirmelerle, müşterilerin güvenini kazanması çok zor olacaktır. Bildiğiniz gibi, bir yazar için, itibar her şeydir, bu yüzden başarılı bir metin yazarı olarak kariyer yapmak isteyenler, kopyalayıp yapıştırmaya başvurmamak daha iyidir.

Site sahibi için Copiapast - hizmeti engelleme

Herhangi bir site geçiş süreciyle hayat başlarindeksleme (belirli bir arama motorunun veritabanına bir kaynak ekleyerek). Herhangi bir web yöneticisinin amacı, hizmetini arama sonuçlarının en üstüne itmektir. Dizinleme, görevi kopyalamak-yapıştırmak, benzersizliği ve yeni sitenin içeriğinin diğer kaynakları ile benzerliği kontrol etmek için arama motoru robotları tarafından yapılır. Tesadüf, bir yüzde olarak ifade edilir ve makaleler önceden dizinlenmiş bir siteden tamamen kopyalanırsa, içerik intihal olarak kabul edilir. Ve bildiğiniz gibi, intihal malzeme ve telif hakkı ihlali çalınmasıdır. İntihal, yasalara göre cezalandırılır, bu bağlamda daha az sadık kalmaz ve arama motorlarının önlemleri.kopyala yapıştır için kontrol et

Sitenin bulunduğu site sayfalarıKopyala-yapıştır, dizine eklenmesine izin verilmeyecek ya da tüm kaynak hem arama motorlarının ("Yandex" ve Google) dizininden çıkacaktır. Bu, arama isteklerinin bu siteyi görmezden geleceği anlamına gelir ve bunların yayınlanma sonuçlarında asla ortaya çıkmayacaktır. Sadece intihal ve telif hakkı ihlali nedeniyle kovuşturulabilecek olan, siteyi tanıtmak, boşa harcanan para ve mülk sahibi olmak için tüm çabalardan pişman olmaya devam edecektir.

Kopyala yapıştırma türleri

Yukarıda açıklandığı gibi, kopyala-yapıştır, diğer sitelerdeki makalelerin yeniden yazdırılmasıdır. Bu durumda kopyala yapıştır beyaz, gri ve siyahtır.

Beyaz kopyala yapıştır - bağlantı yerleşimi

Bu başka bir kaynaktan bilgi yerleştirmeKaynak malzemeye aktif bir referans sağlanması. Bu durumda, kopyalama bir ihlal olarak kabul edilmeyecektir. Beyaz kopyala yapıştır ile tam anlamıyla doldurulmuş sitelerin canlı bir örneği, sosyal ağlardır. Kullanıcının "beğen", "paylaş" ı tıklaması gereken tüm metinler, öyküler ve hikayeler, kaynağın bir göstergesiyle (yani, sitenin kendisi değil, materyalin bulunduğu sayfa) yerleştirilir.kopyala yapıştır programı

Gri kopyala yapıştır - "yedi kuralı"

Bu referans ile malzemenin bir tekrarıdırBelirli bir web sayfasında değil, kaynağın kendisinde. Gri intihal arama motorları tarafından izin verilir, ancak bir koşulu vardır: yöntem sadece, aynı bilgileri kopyalayan düzenleme sonuçlarındaki sitelerin yediden fazla olmaması durumunda geçerlidir ("yedi kuralı"). Siteniz bir kopyala yapıştır web sitesiyle sekizinciyse engellenmesi muhtemeldir, bu nedenle bu yöntemi kullanırken tüm bu yönleri göz önünde bulundurun.

Siyah kopipast - içerik hırsızlığı

Bağlantının yayılmadan diğer insanların metinlerinin çalınmasıBirincil malzemeye siyah kopya-yapıştır denir. Arama motorları tarafından başlatılan algoritmalar ve "klonların saldırı" takma adını aldı, benzersiz metinlerin endekslenmesine izin vermeden intihal bastırdı. Bu nedenle, web yöneticileri, yeni materyali elde etmek için orijinal makaleyi yeniden yazmayı veya eşanlamlı tutmayı tercih eden, kopyalayıp yapıştırmaya nadiren başvurur.bir kopya-yapıştırmak nasıl

Yasal kopyala yapıştır. Klonlanmış materyaller üzerinde nasıl site oluşturabilirim?

Eğer hala seçiminizi kopipaste üzerinde durdurmaya karar verdiyseniz (ve bu doğru bir yaklaşımsa, aynı zamanda gelir üretebilir), materyalin yasal "klonlanması" kurallarına aşina olmanız gerekir:

 1. Sahibi veya yazar, kaynağınızın makaleleri altında sitelerine dizinlenmiş bir bağlantı yayınlama izni vermelidir.
 2. Beyaz (nadir durumlarda gri) kopya macunu kullanmak kabul edilebilir.
 3. Klonlanmış makaleleri olan 10 siteden benzersiz metinlerle bir site oluşturmak daha iyidir.
 4. Copiapast küçük bir ölçekte (yüzde 30) tehlikeli değildir, ancak bu durum 2-3 yıl boyunca var olan sitelere uygulanır.
 5. Kopyalama yapıştırmasında bir site oluşturmadan önce, 20-25 benzersiz makaleyle doldurun, indekslenmesini bekleyin ve başarılı bir sonuç için içeriği kopyalanan bilgilerle seyreltin.
 6. Büyük önem vermesi, sitenizdeki bilgilerin güncellenme sıklığıdır. Bu nedenle, mümkün olduğunca sık yeni makaleler ekleyin.
 7. Her durumda, beyaz kopyalama-yapıştır, örneğin, metin yazarlığı gibi yüksek kaliteli içerik değildir. Tüm gereksinimler karşılansa bile, benzersiz materyallere sahip siteler tercih edilir.

İntihal ile nasıl başa çıkılır?

Kendiniz bir intihal kurbanı olsaydınız, makalelerinizi başka sitelerde bulduysanız, aşağıdakileri yapmanız gerekir:

1. Sahibine gönderilen materyalin çalındığını sahibine bildirin ve kaynak metne bir bağlantı göndermesini tavsiye edin.

2. İtirazın göz ardı edilmesi durumunda, Google Adsense’de para kazanma trafiği olan "Yandeks.Vebmaster" adlı spam’e karşı mücadele veren bir şikayette bulunabilirsiniz. Arama motorları, benzersiz olmayan kaynak bilgilerine hemen filtre yerleştirir.site haritası

3. İntihal ile mücadelenin en etkili yolu, “hırsız” ın çalıştığı barındırma şirketine şikâyette bulunmaktır. Siyah kopyala yapıştırın kanıtlanırsa, site hemen engellenir.

Her web yöneticisinin, blog yazıcısının veSitenin sahibi, arama sonuçlarının en üst satırındaki "alt öğesinin" konumu. Kaynağınızı tanıtmanın en emin yolu, onu ilginç, kullanışlı ve en önemlisi benzersiz bilgilerle doldurmaktır. Bir kopyala-yapıştır - bu yaratıcılık değil, onun sıkıcı kopyasıdır. Ancak böyle bir siteyi daha sonra kullanmayı bıraksanız bile, kaçınılmaz olarak herhangi bir filtreye gireceği için ön planda uzun sürmez. Bu nedenle, bu fikri terk etmek ve yeni ve orijinal bir şey yaratmaya çalışmak daha iyidir.

Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 2019

Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 2019

Related news

 • Yuri Dombrovsky: biyografi, en iyi kitaplar, ana olaylar ve ilginç bilgiler
 • Nehir silt nedir: özellikleri ve yararlı özellikleri
 • 40 YAPRAK İĞNE OYASI TARİFİ
 • Kondisyon Bisikleti Nasıl Çalışır
 • Sevimli Saksı Yapımı

 • Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 13

  Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır


  Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 11

  Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 87

  Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 93

  Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 93

  Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 87

  Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 91

  Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 38

  Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 95

  Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 12

  Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 66

  Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 5

  Copiapast da ne böyle Kopyala yapıştırması nasıl yapılır 50