Crunch eklemleri, hala acıyorlarsa ne yapmalıCrunch eklemleri, hala acıyorlarsa ne yapmalı


Crunch eklemleri, hala acıyorlarsa ne yapmalı 91 06.02.2019, 15:56

Crunch eklemleri, hala acıyorlarsa ne yapmalı?

Eklemlerde görülen çeşitli sesler,En sık olarak hastalığın başlangıcını veya gelişimini işaret eder. Eklemleri çırparken kendinize nasıl yardımcı olunur, hareketler sırasında "film müziği" tam bir yaşamı engellerse ne yapmalı? Her şeyden önce, crunch nedenini belirleyin. Bu olay şu harekete eşlik eder:

- Eklem yüzeyleri, eklem çıkışının kenarı boyunca çakışır;
- kas fokal enflamasyonu vardır;
- artroz, iltihapla şiddetlenir;
- eklem hareketliliğini arttırdı;
- tuzların birikmesi nedeniyle kasın elastikliğini azalttı;
- Eklemde (ya da yakındaki kemik dokusunda) bir travma var.

Açıkçası, eklemler çatladığında, ne yapmalıkoruyucu bakım: merhemler ve tıbbi cimnastikçiler eklemlerdeki çatlakları azaltmaya yardımcı olacaktır. Kendi başına geçmez, eklemlere dikkat etmezseniz, zaman içinde harekete acı verici duyumlar eşlik edebilir. Bu, tuz biriktirme sürecinin ilerlediğini ve artrit ya da artroz gibi hastalıklara yol açabileceğini ve bunun oldukça acı verici olduğunu göstermektedir.

Bir doktorun muayenesi ve atanmasından sonra,Tedavinin geçme süreci iyi bir şekilde eklemler tarafından desteklenmeli, terapötik jimnastik yürütmeli ve tuz ve cürufun giderilmesine yardımcı olan halk ilaçları kullanılmalıdır. Eklemleri kırıyorsanız, önleyici amaçlar için her şeyden önce ne yapmalısınız? Hareketliliklerini engelleyen sebeplerden kurtulmak için halk ilaçları kullanmaya çalışabilirsiniz. Tariflerden biri, zaman testini, hatırlayabilirsin.

Beş gram defne yaprağı demlendirilmelidir.dik kaynar su (bir buçuk bardak), üç saat ısrar ediyorlar. Biraz iç, küçük sips yapmak, her gün saat başı, iki kez daha prosedürü tekrarlayın. Eklemlerin yılda dört kez bu şekilde temizlenmesi ve bir diyete yapışması: daha az et, daha fazla sebze ve meyve. Bu şekilde hareket ederek, eklemleri çatlama ile ilgili problemden kurtulabilirsiniz. Önleyici bakım yardımcı olmazsa ve ağrı oluşursa ne olur? Bu sorunun cevabı sadece uzman bir uzman tarafından verilebilir.

Ya diz eklemi acıtırsa?

Bazen diz ekleminde keskin bir ağrı olur,diz çevresindeki dokuların şişmesi ve sıcaklıkta bir artış eşlik edebilir. Bu fenomenin çoğu, bir diz yaralanmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Diz kötü bir şekilde yaralanırsa, bu durumda ne yapmalıyım? Hastalığın nedenini belirlemek gerekir. Son zamanlardaki bir travma olup olmadığı, diğer eklemlerin zarar görüp görmediği, bir diz veya hareketin bükülüp bükülmesinin mümkün olup olmadığı, ne kadar kısıtlı olursa olsun, toplayın.

Eklem kısa bir süre için acıyor mu yoksauzun süre dayanır, ağrının doğası nedir: kalıcı veya sadece belli bir pozisyonda. Şiddetli deformite ve ağrı varsa, ateş yükselir - bu acil tıbbi bakım gerektiren acil bir durumdur. Uzun süren acıyla, mümkün olan en kısa sürede cerraha gitmelisin.

Kırmızı ve şişmiş diz, esneme sırasında ağrı veyaOnun üzerindeki yük bursit veya gut hastalığı gibi hastalıklardan bahsedebilir. Hemen doktorun ofisine gitmeli ve uzun bir tedavi için ayarlamalıyız.

Eklem çıkığı ile ilgili yardım

Ayrıca eklemin çıkık olduğu da olur.Bu durumda ne yapmalı? Hasar yerini bir fularla (el) sabitlemeye veya hastayı rahat bir pozisyona getirmeye çalışın (bacak hasar gördüğünde), uzuvları yumuşak bir bezle sarın. Eklem kemiklerinin yer değiştirmesi komşu organlara göre pozisyonlarında bir değişikliğe yol açar, dislokasyon ağrıya neden olur, hastayı sakinleştirmeye çalışmak, ağrı kesiciler vermek gerekir.

Kendiniz denemeyin veya yardımı ileBu tür manipülasyonlarda tecrübe olmadığı takdirde, eklemi yerine koymak için mevcut. Sadece eklemlere zarar veremezsiniz, ama kırılırsınız. Yardım edecek kimse olmadığında bir olay olursa, ağrı kesici kullanın ve telefona ulaşmaya çalışın. Örneğin diz ekleminin dislokasyonu genellikle sadece hastanede düzeltilir.

Dislokasyon düzeltildikten sonra, ağrı noktasına bir bandaj uygulanmalıdır. Yaz aylarında, boğaz lekesi bal ile bulaşır, biraz soğuk su ile seyreltilir. Kış aylarında ılık ılık bitkisel yağ.

Germe veya dislokasyon (o sonrakompresler ile tedavi edilebilir. Sıcak süt veya ezilmiş soğan ağrılı bir noktaya uygulanır, üst kısım sıkıştırılmış kağıt ve sıcak bir bezle kaplanır.

Crunch eklemleri, hala acıyorlarsa ne yapmalıCrunch eklemleri, hala acıyorlarsa ne yapmalı

Related news

 • Süzme yoğurtlu cilt bakımı
 • Güneşten hassaslaşan ciltlere
 • Epilepsi nöbeti geçiren kişiye nasıl davranılmalı
 • Tüy Toplayan Pantolon Nasıl Temizlenir

 • Crunch eklemleri, hala acıyorlarsa ne yapmalı 2

  Crunch eklemleri, hala acıyorlarsa ne yapmalı


  Crunch eklemleri, hala acıyorlarsa ne yapmalı 95

  Crunch eklemleri, hala acıyorlarsa ne yapmalı 58

  Crunch eklemleri, hala acıyorlarsa ne yapmalı 40

  Crunch eklemleri, hala acıyorlarsa ne yapmalı 43

  Crunch eklemleri, hala acıyorlarsa ne yapmalı 52

  Crunch eklemleri, hala acıyorlarsa ne yapmalı 52