Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 2019

Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 2019

Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 88 10.02.2019, 09:31

Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz

Büyüyen bir bebek çok sayıda farklı problemlere sahip olabilir. Bunlardan biri düztabanlı. Çocuğun sağlığına zarar vermeden problemle nasıl başa çıkılır?

Düz ayaklı lfc

Sorun hakkında

Düzleşme kişinin ayağının deformasyonu,İlke olarak, özel bir rahatsızlık en sık getirmez. Yedi yaşın altındaki çocuklarda böyle bir sorun olmadığı unutulmamalıdır, çünkü bu zaman zarfında çoğunlukla her şey kendi başına gider: düztaban kaybolur, ayak fonksiyonu normalleşir. Bununla birlikte, önleyici amaçlar için bile, herhangi bir yaştaki bir çocukla belirli faaliyetlerde bulunmak iyidir. Mükemmel tedavi, fiziksel egzersize yardımcı olacaktır - düz ayaklı egzersiz terapisi. Bu arada, sorunla başa çıkmanın en etkili yolu budur.

Alıştırma 1

Egzersiz terapisi dersi ne tür bir eğitimden oluşabilir? Düztabanlı, aşağıdaki egzersiz seti yardımcı olacaktır. İlk olarak: çocuğa bir şişe, küçük bir top veya bir iğne verilmelidir. Bu nesneyi ayağına atmak zorunda kalacak. Birincisi, diğeri.

Alıştırma 2

Bir sonraki alıştırma. Bunu yapmak için, çocuk yere oturmalı, bacaklarını bükmeli ve ayakları tam olarak yere koymalıdır. Bebeğin bacaklarının altında, ayaklarının parmaklarıyla onun altındaki botu itmesi gereken uzun bir havlu koymanız gerekir. Ayağın yerden kopması yasaktır. İlk olarak, prosedür bir ayağı, sonra ikincisi ile yapılır.

Egzersiz 3

Düz ayaklar için egzersiz terapisinin bir sonraki egzersizi. Çocuğun dizlerini serbest bırakması, diğer bacakları ayağından dizine doğru hareket ettirmek için oturması ve bir ayağın baş parmağıyla uzanması gerekir. Böyle bir vuruş her bacakta 3-4 kez tekrarlanmalıdır.

Çocuklarda düz ayaklı lfk

Egzersiz 4

Düz ayaklarla egzersiz yapmak başka ne yapar? Bir sonraki alıştırma için, küçük detaylara ihtiyacınız olacak - kalemler, kurşun kalemler, silgiler. Yere yayılmaları gerekiyor ve çocuk bütün bunları ayak parmaklarıyla toplayıp farklı yığınlara dağıtmalı. Prosedür bir ve daha sonra ikinci ayağı tutmaktır.

Egzersiz 5

Şimdi ayaklarınla ​​çizmeyi öğretmelisin! Çocuğun arasında bir kalem tutturulur ve kendisine önerilen resmi çizmelidir. Bir yarışma düzenleyebilirsin, hangi ayağın daha iyi olduğunu.

Egzersiz 6

Mükemmel aşağıdaki egzersiz LFK yardımcı olurçocuklarda düz ayaklar: çocuk yere oturmalı ve dizlerini bükmelidir. Şimdi ayağın ayak parmakları ile tırtıl hareketlerini yapmak gerekir: ayakları hafifçe sıkmak ve açmak için hafifçe ileriye doğru hareket etmek. Birkaç çocuk varsa, eğlenceli başlangıçlar bile düzenleyebilirsiniz!

Flatfoot egzersiz ile lfk

Alıştırma 7

Aşağıdaki alıştırmalar da yapılıroturma pozisyonu. Çocuk dizlerini yaymalı ve ayaklarını birbirine atmalı. Sonra, ayaklarının pozisyonunu hiç değiştirmeyecek şekilde bacaklarını düzeltmesi gerekiyor.

Egzersiz 8

Düz ayaklarla egzersiz yapmak başka ne yapar? Alıştırmalar farklı olmalıdır. Sonraki: Çocuğun oturması ve bacaklarını düzeltmesi, sadece dairesel hareketi tanımlaması gerekiyor.

Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 2019

Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 2019

Related news

 • Karakuş Tatlısı Tarifi Videosu
 • Aşkın Sağlığımıza Faydaları
 • Turta nasıl yapılır
 • Türkiyede kurulacak tank fabrikasına, Almanyadan PKK engeli
 • Yakıt tüketimi nasıl hesaplanır
 • Islatmadan Buğday Pişirmek

 • Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 31

  Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz


  Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 59

  Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 73

  Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 61

  Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 20

  Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 63

  Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 33

  Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 39

  Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 70

  Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 17

  Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 77

  Düz ayaklı LFK: on basit egzersiz 58