26.06.2019

Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri 52

"Dağdaki kanser ıslık olduğunda": anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri

Bir insanın istemediği şeyi yapması istenirseya da fiziksel olarak bunu yapamaz: "Ne zaman olacak?" - O cevap verebilir: "Dağdaki kanser ıslık çaldığında." Bugün ifadenin anlamını analiz edeceğiz.

Kanser imajının dikkatli analizi

dağdaki kanser ıslık olduğunda

Bir kişi bir cümle içinde kullanıldığında"Kanser", "dağ" ve "ıslık", onun görüşüne göre, bu mümkün değildir, belirli bir etkinlik, ilgili bu şekilde ifade - onlar kenarlarını düzeltmek istediklerinde bu yüzden genellikle söylediği. Aslında, dağa tırmanmak olacaktır kanser ciğerlerinde ağzına ve düdük içinde pençe zasunet olasılığı bu teorik olarak bile mümkün değildir, yani düşük değildir. Başka bir deyişle, eğer kimseye sorarsanız: “Ve dağdaki kanser ıslık çaldığında?” - cevap: “Asla!” Ve bu, atasözü veya deyimin anlamına en yakın olanıdır. Kanser üç sebepten dolayı ıslık çalmayacaktır:

 1. Akciğerleri yok.
 2. Düdük sesini çıkaracak, zihni, kalbi ve kulağı rahatsız eden parmakları yoktur.
 3. Anatomik özelliklerinden dolayı kanser dağa tırmanmaz.

Ve eğer birisi ciddiyetle sorarsa: "Ve dağdaki kanser ıslık çaldığında?" - Şaşkınlığa bakın.

Perşembe günü yağmurdan sonra

Zoolojik veriler şöyle der: Bazı kanserler ıslıklara benzer sesler çıkartabilir, ancak böyle bir eylem, kural olarak, suda ve hayvanlar bu amaçla pençelerini kullanır. Stabil bir ifadede kanser, görevi imkansızlığa zorlaştırır. Evet, ve ayrıca, özel bir kerevit türü değil, bir nehir balığı. İkincisinin böyle bir hile yapamayacağı açıktır ve genel olarak öz, ilkel olmasa bile, yaratıcı ya da olağanüstü nitelikte özel işaretler olmadan basittir.

Ifade sesi ve örnek

İyi bir toplumda - laik bir partide -Bir kişi "dağdaki kanser ıslık olduğunda" ifadesini kullanamaz, çok kaba ve secde eder. Ama iki arkadaşın futbol hakkında konuştuğu zaman durum değişir ve diğeri de sorar:

- Rusya 5: 0'lık bir skorla Brezilya'yı yenecek mi?

- Phraseology "dağ ıslıklarında kanser" biliyor musunuz? Bu sırada eklembacaklıları, sahip oldukları akciğerlerinin tam gücünde ıslık çaldıklarında, takımımızın Brezilya'ya karşı zafer kazanmasını beklerler.

Böyle bir şaka bile vardı: Rusya'nın futbolda dünya şampiyonu olacağını, Brezilyalıların hokeyde dünya şampiyonu olması gerektiğini söyledi. O zamandan beri, dünya futbolundaki güç dengesi biraz değişti, şimdi ton Almanlar ve İspanyollar tarafından belirlendi, ama şaka hala geçerli.

sinonim

dağda phraseology düdük çalacak

Kanser ve yağmın düdüğü fenomenler gibi görünür.farklı olasılık dereceleri vardır. Hayvanın ıslık çalması prensipte mümkün değildir ve haftanın herhangi bir gününde yağmur yağması muhtemeldir. Ancak yakından incelediğimiz kanser ve "Perşembe günü yağmurdan sonra" ifadesiyle ilgili ifadeler eş anlamlıdır.

İfadenin nereden geldiğini tam olarak bilmiyorsakKanser hakkında, daha sonra Perşembe günü yağmur ile kesinlik var. Slavların her zaman Hıristiyan olmadığı, Tanrı'ya ibadet etmeden önce bir çok tanrıya ibadet ettikleri bilinmektedir. Perşembe günü Perun’du. Eski Slavların Yüce Tanrısı, dünyaya bir yağmur yağdırdığını dua etti. Çok meşgul olduğu için Tanrı'nın insanları çok sık duymadığını anlamak zor değildir. Paganizm bir kalıntı ve tarih oldu ve atasözü gerçekçi olmayan umutları belirlemeye devam etti. Bu, "Perşembe günü yağmurdan sonra" ifadesinin tarihidir.

Hollywood'dan Rus phraseology bir örnek

dağda kanser ne zaman ıslık çaldığında

Bu 1996 komedi "Şanslı Bir" hakkındaGilmore. " Ana karakterin bir hayali vardı - bir hokey oyuncusu olmak için, ama nasıl düzgün kaymayı bilmediğinden, aziz özlemleri gerçekleşmedi. Ama çarpıcı bir darbe gücü vardı. Ve sonra talihsizlik oldu - büyükannesinin evi borçlar için satıldı. Mutlu, daha sonra çalışmış, sonra işe yaramadı, istikrarlı bir gelire ihtiyacı vardı ve golf keşfetti.

Dahası, iyilik ve kötülük arasındaki karşıtlıktır. Mutlu, yeminli bir düşmanı vardır. Ve son savaştan önce, Happy, bu savaşın onu kazanacağını ve düşmanın ona cevap verdiğini söyleyerek, "Evet, Perşembe günü yağmurdan sonra." Elbette, iyilik kötülüğü fethetti. Mutlu, "Cinderella" nın saflarına katıldı. Her şey harikaydı. Bu tür filmler entrikaya sahip değil, en önemli şey tepeye tırmanma sürecidir. Adam Sandler'ın seyircisini ve mizahını çeken odur.

Öyleyse, kanser açıkken "biz" ifadesini ele aldıkDağ ıslık çalacak. " Kimse artık onun anlamından şüphe duymuyor ve soru sormuyor. Ayrıca, eğer birisi bu ifadeyi beğenmiyorsa, o zaman yukarıda tartışılan eşanlamlılığını kullanabilirsiniz. Zamanımızda, asıl şey, bir insanın bir seçeneğin olmasıdır. Belki okuyucu üçüncü bir şey önerecek, ama bu onun işi.Related news

 • Sensiz Olmaz 20.Bölüm 29 Nisan 2019-2020-2020 izle
 • Seksin faydaları nelerdir
 • Bebeklerde Kaba Motor Gelişimi
 • Çikolatalı Çilekler Tarifi
 • 2013-yelek-modelleri

 • Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri 98

  Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri


  Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri 56

  Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri 98

  Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri 81

  Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri 35

  Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri 89

  Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri 72

  Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri 11

  Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri 50

  Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri 73

  Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri 62

  Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri 3

  Dağdaki kanser ıslık olduğunda: anlamı, eşanlamı ve ifadelerin kullanım örnekleri 91