Deri ham deri - geçmişte ve şimdi 2019

Deri ham deri - geçmişte ve şimdi 2019 Deri ham deri - geçmişte ve şimdi

Deri ham deri - geçmişte ve şimdi

Deri ham deri, en eski malzemelerden biridir,icat etti ve insan tarafından imal edildi. Her şeyden önce iklim, gezegenimizin her yerinde farklıdır ve eğer ekvatoral bölgede yeterli gevşeklik varsa ve genellikle ekvatoryal bölgede yoksa, derilerden giyinilmemiş daha şiddetli iklimlerde olan yerlerde imkansızdır. Ancak cildi avınızdan çıkarırsanız ve hemen giysi olarak kullanırsanız, yakında kullanılamaz hale gelecektir. Ve bunun olmaması, cildin özel bir şekilde tedavi edilmesi gerekiyor. Böylece, adım adım insanlık hayvan derilerini işleyip uzun süre kullanmayı öğrendi.

Deri ham, çeşitleri ve özellikleri

Deri ham deri Ham derilerin türü, yöntemlere bağlıdır.derilerin işlenmesi. İlk olarak, bu malzeme yüz yüze ve yüzü daha az işlenebilir. Yüzü az tedavi modunda, deriden gelen yün cildin üst kısmı ile veya "yüz" olarak adlandırılan yüzeyle birlikte çıkarılır. Yüz metodu sadece saç torbaları içeren saçların çıkarılması demektir. Ve ön tarafın kendisi korunmuştur.

Ham deri kaplamanın diğer çeşitleri var,ekmek bitirme, kazıma veya kürek, kül-ekmek, şap, süt, dondurulmuş düzeltme, turşu. Bunlar sadece cildin Rusya'da tedavi altına alındığı yollardır.

Ayrıca Kuzey Amerika ve Sibirya halkları tarafından yapılan ham deri süet bilinir. Bu deriye rodovoy denir. Yine de kuzey halkı ham deri çiğ balıkları ele almıştı.

İsterseniz, ham deri arasındaki fark nedir?şimdi gördüğümüz kişiden? Aradaki fark, ham kabuğun işlenmesinin, özelliklerini tamamen değiştiren tabaklama sürecini kullanmamasıdır. Ham deride aynı deride hayvansal kökenli bir ürün kalır. Tabaklanmış derinin aksine, özel bir koku içermez. Ham deri ıslanırsa dokunma biraz kayganlaşır ve bunu önlemek için düzgün bir şekilde tedavi edilmelidir.

Ham kabın bir başka özelliği -yenilebilir bir üründür, bu nedenle acil durumlarda pişirilebilir ve hayatı desteklemek için yiyecekler için kullanılabilir. Şimdi deri eldivenlerin elle nasıl yapıldığına bir göz atalım.

temizlik

ham deriYani, öncelikle cilt iyi durulanması gerekiyorKan ve kiri temizlemek için akan su. Daha sonra yağ, et kalıntıları ve deri altı filmlerden iyice temizlenir. Bunu genellikle özel bir kavisli bıçakla iş parçasını ahşap bir güvertede çekerek yapın. Bu sürece ezme denir.

O zaman yün kapağını çıkarmanız gerekiyor. Bu işlem dern olarak adlandırılır, çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilir. Saç cildin üst tabakası ile birlikte basitçe kazınabilir. Odun külü, sönmüş kireç, kükürt sodyum ve diğer kimyasalları kullanabilirsiniz. Onların yardımı ile saç folikülleri ayrışır ve cildin yüzünü koruyarak yün çıkarılabilir. Ve kimyasal işlemden sonra ve üst katmanı kazıyarak yapabilirsiniz. Basitçe bu süreç çok daha kolay olacak. Fakat ham yapmak için temizlik yapmak yeterli değildir. Fiziksel işlem ve emprenye de gereklidir.

Cilt yumuşatma

Cildin tamamen temizlendikten sonra gerekligermek için. Bu yüzden "rawhide" adı kullanıldı. Cildinizi ellerinizle kaplayın, metal köşenin kenarı boyunca veya tahta kenarının kenarlarına doğru uzatın. Ayrıca, alt kısımdaki bir ağırlık maddesi kullanılarak ve atalet kuvveti kullanılarak farklı yönlerde kıvrılarak deri askıya alınabilir. Yine de, bir odun, zemin, eşek, vb. Gibi bir cildin yoğrulması için çeşitli uyarlamalar vardır. Bazı zamanlar, bazı insanlar cildini yoğurup dişleriyle çiğnemek için kullanılırdı.

Son aşama

Rawhide yapmakCilt yumuşadıktan sonra, emprenye edilir.ya da yaşa. Emprenye, un ve kepek, süt ürünleri, (yoğurt, ayran), yumurta sarısı, tuz ve hatta yağdan asit kvası gibi kimyasal veya doğal yollarla yapılır. İşlemin sonunda, ham su, bir çamaşır sabunu, hint yağı ve boraks çözeltisi kullanılarak yağlanır. Tüm işlemlerin sonunda, bitmiş cilt gerilir ve kurutulur. Kuruduktan sonra, istenirse, bitmiş cilt yanmaz bir demirle ütülenebilir ve boyanabilir.

Daha önce kullanıldığı ve şimdi uygulandığı yer için

Ham deriEski günlerde, her yerde ham deri kullanılmıştır. Ayakkabılar, giysiler, mücevherler, kemerler, ipler, atlar için kemer dikti. Hammadde ve günlük hayatta kullanılır.

ham deri kemerGenel olarak, sadece yeri doldurulamaz materyaldi. Günümüze gelince, bu tür bir deriye olan talep en aza indirilmektedir. Tabii ki, kendinizi bir ham deri, bir çanta veya başka bir aksesuar halısı haline getirebilirsiniz, ancak bu, dekoratif amaçlarla değil, daha fazladır. Hala burada ve orada, ham deri saracılığında kullanılır, kayak bağlamaları yapar, golf kulüplerini süslemek, evcil hayvanlar için oyuncaklar, örneğin köpekler için kemik taklitleri, vb.

Deri ham deri - geçmişte ve şimdi 2019

Deri ham deri - geçmişte ve şimdi 2019

Related news

 • Rüyada Beze Ur Görmek, Beze Çıkması Ne Anlama Gelir
 • Fallout 4, Kapalı tipte kurum: araştırmanın geçişi
 • Diş beyazlatmanın zararı var mıdır
 • Alişandan Eda Erol açıklaması
 • Parathormon Yüksekliği

 • Deri ham deri - geçmişte ve şimdi

  Deri ham deri - geçmişte ve şimdi


  Deri ham deri - geçmişte ve şimdi

  Deri ham deri - geçmişte ve şimdi

  Deri ham deri - geçmişte ve şimdi

  Deri ham deri - geçmişte ve şimdi

  Deri ham deri - geçmişte ve şimdi

  Deri ham deri - geçmişte ve şimdi

  Deri ham deri - geçmişte ve şimdi

  Deri ham deri - geçmişte ve şimdi

  Deri ham deri - geçmişte ve şimdi

  Deri ham deri - geçmişte ve şimdi