Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adresDevlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres


Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 23 17.03.2019, 16:44

Devlet İşletmesi "Sivil Havacılık Bitki No. 410": tarih, üretim, adres

Devlet teşebbüsü "Bitki No. 410sivil havacılık ", yeniden teçhizat, bakım, teşhis, havacılık ekipmanlarının ve uçak motorlarının revizyonunu yürütür. Ana üretim tesisleri Kiev'de bulunuyor. Ukrayna'nın ekonomik ve askeri güvenliği için stratejik açıdan önemli bir üretim.

410 Sivil Havacılık İşletmesi

Kurum kurmak

1 Temmuz'da Sivil Havacılık İşletmesi 410 kuruldu.1948 yılında Zhulyany havaalanında bulunan Ukrayna GVF Müdürlüğü karelerinde. Kuruluşun görevleri, M-116, ASh-62IR ve V-2 uçaklarının motorlarının onarılmasını içeriyordu. personel ve teknolojik donanımları, 21 Ekim 1948 ile sorunlara rağmen 25 çabalar işçiler yenilenmiş ve resmen ilk motor AL-62IR 628-333 № yeniden Ukraynalı GVF kontrolünde teslim edildi aviarembazy.

Bir yıl sonra, 200'den fazlainsanlar. Bir eğitim planı geliştirildi. Önemli bir görev, üretim organizasyonunun iyileştirilmesi, üretkenliği artıran yeni ekipman, cihaz ve teçhizatların edinilmesi olmuştur. Tek bir bütün halinde uçak tamiri sürecini birleştiren yeni teknolojiler geliştirildi ve tanıtıldı. Yeni bölümler oluşturuldu, gerekli sermaye tesisleri inşa edildi.

Vozduhoflotsky Caddesi

Üretim genişleme

Il-12 pistonlu uçak serisinde lansman olduDevlet Teşebbüsünün faaliyetinin ikinci aşamasının başlangıcı "Sivil Havacılık'ın Bitki No. 410'u". 1955 yılından bu yana, yeni ekipmanların donatılması ve üretim tesislerinin genişletilmesi, malzeme tabanının geliştirilmesi ile IL-12 onarıldı. 1959'da, ilk Il-14'ün onarım sonrası uçuşu tamamlandı.

60 yıllık fabrika hizmete girdiAn-24 modelinin turboprop'larının gaz türbinli uçakları. O andan itibaren uçak teknolojisi Antonov'un onarımı için önde gelen kuruluş oldu. Kolektif, Ukrayna uçak sanayiinin örnek teşkil eden bir teşebbüsünün itibarını elde etti.

1972'den beri bir serimotorun ve agregalarının onarımı, bölgesel sınıf Yak-40 uçağı için yardımcı güç serisi AI-9. 1976 yılında fabrika çalışanları An-26 nakliye ve kargo uçağının onarımını üstlendi. Bir yıl sonra, uçak tamir uçağı An-30 hava aracı uçakları ve biraz sonra An-32 taşımacılığı ile dolduruldu.

uçak onarımı

80 yıl

D-36 modüler motorun revizyonuna hakim olmaYak-42, An-72, An-74 modelleri, işletmenin daha da geliştirilmesini teşvik etti. 1986 yılından bu yana, Zaporozhye şehrinde VO "Motorostroitel" in kiralanan bölgelerinde motorların planlı seri onarımı.

1988 yılında bitkiye izin verildiVozduhoflotsky Caddesi üzerinde Kiev kendi meydanında motorun bir seri revizyon. Yakında, D-36 bitkinin öncelikli üretimi oldu. Paralel olarak, ağır Mi-6 ve Mi-10K helikopterleri için AI-8 turbojeneratör fabrikasının onarımı yapıldı.

Bugünün Günü

2008'den 2016'ya kadar fabrika SM Podreza tarafından yönetildi. Şirkette yirmi iki yıllık tecrübe ve başın yeteneği yüksek uçak bakım standartlarını korumasına izin verdi.

15 Haziran 2015, Bakanlar Kurulu sırasına göreUkrayna, işletme "Ukroboronprom" devlet kaygısının bir parçası haline geldi. 16 Haziran 2016'dan bu yana, VV Gankevich genel direktör görevine atandı. Tesisin adresi: Ukrayna, Kiev şehri, Vozduhoflotsky olasılığı, bina 94.

Ukrayna havacılık sektörü

Faaliyet türleri

Bağımsızlık kazandıktan sonra, uçak ekipmanlarının onarım hacmi keskin bir şekilde düştü. İşletme, isimlerin isimlendirilmesinin genişlemesi nedeniyle ayakta kaldı. Fabrikada gerçekleştirmeye başladı:

 • "Antonov" serisinin uçak modellerinin her türlü bakımı;
 • Santral D-36 ile donatılmış An-74 üzerinde restorasyon ve kontrol çalışmaları;
 • salonların yeniden teçhizatı (kargo ve yolcu varyantı ve VIP sınıfı);
 • uçağın modernizasyonu (modern radyo-teknik navigasyon ekipmanlarının kurulumu).

Devlet Girişim "Sivil Havacılık 410 Bitki"Plazma ve patlatma püskürtme, lazer işleme, akrilik ve poliüretan emaye ile boyama uçakları gibi karmaşık işlemleri yürüten yeni teknolojik ekipman. Perspektif uluslararası hava şirketleri ile işbirliği.

Yeni teknolojiler

Tesis başarıyla yeni ekipman kullanıyorUçak ve uçak motorlarını tamir eden teknolojik süreçte. Lazer kompleksi, tabaka malzemelerinden çeşitli karmaşıklık tasarımlarını kesmek için kullanılır: çelik, pleksiglas, 5 mm kalınlığa kadar kontrplak.

Patlama tesisi için tasarlanmıştırHazırlanan yüzey üzerinde toz metalik malzemelerin patlama tozlaşması yöntemi ile artan ekipman kullanımı ile havacılık ekipmanı parçalarının restorasyonu. Kaplamanın kalınlığı 0.002-0.8 mm'dir. Geri yüklenecek parçaların boyutları: çap - 0,7 m, uzunluk - 1,5 m.

Özel bir kurulum kullanılırmetal örgülü ve 4-12 mm iç çaplı yüksek basınçlı hortumlar üretme teknolojik süreci, çeşitli uçakların hidrolik sistemlerinde kullanılır.

Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adresDevlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres

Related news

 • Hidro kompansatör soğukta çalıyor. Soğuk bir motorda hidrolik kompansatörlerin vurulması
 • Aşka Sürgün son bölüm izle
 • Konuşma türü: açıklama, anlatım, akıl yürütme. Konuşma açıklaması türü: örnekler
 • Kilo Aldırmayan, Elmalı Havuçlu Diyet Kek Tarifi
 • Alkollü içeceklerin kalori içeriği ve bir diyet sırasında kaydedilmesi

 • Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 37

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres


  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 82

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 78

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 72

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 94

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 33

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 59

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 4

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 90

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 21

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 87

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 3

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 43

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 8

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 83

  Devlet İşletmesi Sivil Havacılık Bitki No. 410: tarih, üretim, adres 23