Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgiDevlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgi


Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgi 96 23.01.2019, 16:18

Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgi

Herkes bilir ki ceza para cezasıdır,taahhüt edilen suç için alındı. Daha sık olarak, para cezası, suçlunun devlet lehine bağımsız olarak listelediği para cezası olarak anlaşılmaktadır.

Sürüş sürücüleri

Para cezaları için borç nasıl bulunur

Yoldaki davranış kurallarının ihlali için, sürücüTrafik polisi tarafından cezalandırılabilir. Şoförün eylemleri idari ceza olarak kabul edilir, bunun için de idari ceza takip edilir. Ceza miktarı, yanlış davranış türüne bağlıdır. Pratikte, bir aracın herhangi bir sürücüsü iki şekilde bir para cezası alabilir:

 • Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği Müfettişinden doğrudan;
 • ceza için makbuz almak; Yollarda kayıtlı video gözetim sistemi.

Ellerine giren sadece vicdani bir vatandaşBöyle bir belge, hemen Tasarruf Bankası'na yollandı. Genellikle her şey tam tersi olur. Örneğin, yoldaki trafik sırasında sürücü, hız sınırını aşmak için trafik polisi tarafından durduruldu. Yerinde çalışan, kendisine vatandaşın zamanında para ödemek zorunda olduğu bir protokol yazdı. Kural olarak, sürücüler bu belgeleri torpido gözüne koymakta ve madde icra memurlarına ulaşana kadar onları unutmaktadır. Ve bazen posta yoluyla alınan protokoller ve makbuzlar sadece çöp kutusuna düşer. Ve sonra, unutkanlığa atıfta bulunan sürücüler, borç miktarını belirleyememeleri gerçeğiyle haklı çıkarlar. Ve gerçekten, trafik polisinin para cezaları üzerindeki taşıtın, aracın normal sahibine nasıl ulaşılacağını öğrenmek?

Ceza hakkında bilgi nereden alabilirim?

Para cezaları için borç nasıl bulunur

Bununla başlamak için en iyiyi hatırlamaya değer.Borç bulunmamanın yolu faturaların zamanında ödenmesidir. O zaman endişelenmenize gerek yok ve trafik polisi cezaları üzerindeki borçları nasıl bulacağınızı düşünmek zorunda kalmayacaksınız. Ama bazen, bir sebepten ötürü, her şeyi zamanında yapamazsın. Ya da sadece protokolü yazan müfettiş, korkunç bir alt çizgi ve boşlukta, faydalanıcının ayrıntılarını ve ödeme miktarını kesmek kesinlikle imkânsızdır. Bu durumda, sadece bir çıkış yolu vardır - bilgilerin açıklığa kavuşturulması gerekir. Yani hepsi aynı, trafik polisi cezaları üzerindeki borçları nasıl bulabilirim? Bu durumda, üç seçenek vardır:

 1. Telefonla görüşün ya da çalışanın ceza vermiş olduğu trafik polis departmanı ile şahsen temasa geçin. Bu en basit ve en güvenilir yoldur. Peki ya para cezası başka bir şehirde yapıldıysa?
 2. Bilgi yetkililere ulaşıncaya kadar bekleAdalet ve icra memurları davayı alacak. Sadece borcunu bildirimde belirtilen detaylara göre ödeyecektir. Mahkemeye şahsen gelip oraya yerleşebilir ve ödeme belgelerinin kopyalarını ödeyebilir ve fakslayabilirsiniz. Doğru, mahkemeden ödeme ile ilgili bilgilerin trafik polisine gideceği konusunda hiçbir garanti yoktur. Farklı bölümler nadiren doğru şekilde iletişim kurar. Sonuç olarak, devlet yol müfettişliği önce hala bir borçlu kalacaktır.
 3. Özel olarak oluşturulmuş sitelere uygulaİnternet, eyalette nerede. Arabanın numarası, sürücü ehliyet verisi veya protokol detayları, gerekli tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Bu en basit yoldur, ancak çok güvenilir değildir.

Belgelerin korunması gerekliliği

para cezaları

Bazı sürücüler, para cezası veriyor, hemenmakbuzu atmak. Bu hiçbir durumda yapılmamalıdır. Belgelerin evde tutulması (en az bir yıl), diğer önemli makalelerle birlikte yapılması en iyisidir. Bu, eğer gerekli ise, borçsuzluğun zorluğunu ispat edemez. Birçok hizmetin veritabanları istediğimiz kadar mükemmel değil. Beklenmeyen bir hata ya da zamansız bilgi değişimi oluşabilir. Böyle bir durumda, kendinizi kendiniz kanıtlamak zorunda kalacaksınız, bu yüzden makbuzlar çok yararlı olacak. Yolda beklenmedik bir kontrol durumunda kendinizi korumak için, onları arabada tutmak daha doğru olabilir. Böylece, Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği'nin para cezaları üzerindeki borçların nasıl bulunabileceğini yüzde yüz seçeneğine sahip olacaksınız. Buna ek olarak, ihmal müfettişlerini yoldaki havayı bozma fırsatından mahrum edebilirsiniz.

İhlaller için sınırlamalar

Para cezalarının borçlarını unutmayınızTrafik polisi hayatta ciddi zorluklar yaratabilir. Örneğin, para ödemeyen bir kişi, bir suç işleyen ve cezayı yerine getirmeyen bir vatandaş olarak kabul edilir. Bu sadece idari, suçlu değil, önemli değildir. Yine de, bu gerçek, örneğin yurtdışına seyahat etmek için bir engel olabilir. Ve bu uzun zamandır beklenen bir tatil ya da karlı bir iş gezisi olabilir. Bu yüzden saklamayın ve yasalarla aramayın. Sonuçta, sonuç hala onun lehine olacak. Suçluyu ödemek için 30 gün ayrılır. Bundan sonra SAI, ödeme yapanın verilerini özel bir listede kaydeder ve vatandaş otomatik olarak “kısıtlı” hale gelir. Herhangi bir para cezası için sınırlama statüsü 2 yıldır. Bundan sonra, otomatik olarak iptal edilir ve kişiye tüm iddialar kaldırılır. Ama bu iki yıl henüz yaşanmadı. Ülkeyi terk etme veya devlet dışında hayati bir sorunu çözme gereği duyulmuyor nerede?

Yasa dışı eylemlere karşı koruma

para cezaları üzerindeki borçların kontrol edilmesi

Bazen bir kontrolle birlikte DPS müfettişleriYoldaki belgeler, özel bir veritabanında sürücünün ödenmemiş para cezalarının bir spesifikasyonunu üretir. Bu, zaman kaybına ve makinenin hareketinde bir gecikmeye neden olur. Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları için borcun denetlenmesi, ancak trafik polis memuru uygun gerekçelere sahip ve gerekli prosedürleri gözlemlerse, yasal olabilir. Bu tür denetimleri yürütmek için, denetçi, sürücüyü bilgilendirmekle yükümlü olduğu uygun bir idari eyleme sahip olmalıdır. Aksi takdirde, iç kurum çalışanlarının bu tür eylemleri yasa dışı kabul edilir ve sürücü şikayette bulunma ve onunla birlikte daha yüksek bir otoriteye başvurma hakkına sahiptir. Bu durumda, doğru olacaktır:

 • Trafik polis memuruna araba sürmek için belgelerinizi verin;
 • bu gerçeği tüm mevcut yollarla düzeltmek (ses veya video çekimi, tanıkların ifadesi);
 • Çekin hangi bazda gerçekleştirildiğini belirtmek için;
 • Bu dava hakkında bir şikayette bulunun ve mahkemeye taahhütlü mektupla gönderin.

Bu, kendinizi mümkün olduğunca korumanın ve girişimci DPS çalışanlarının kapsamına girmemek için cezalandırmanın tek yoludur.

Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgiDevlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgi

Related news

 • Dünya Kupasında ikinciliği elde eden Hırvatistanda buruk kutlama
 • Kedidilli Meyveli Pasta
 • Rutin Cilt Bakımı
 • İnsan ne kadar uyumalı

 • Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgi 6

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgi


  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgi 30

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgi 43

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgi 41

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgi 7

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgi 21

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgi 27

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği para cezaları ile ilgili borçların nasıl bulunacağı hakkında biraz bilgi 81