Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 2019

Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 2019
27.06.2019

Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 58

Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler

Sergei Gennadievich Nechaev devrimci venihilist. "Halkın Katliamı" nın lideri. Rus devrimci terörizminin böyle bir yönünü temsil etti. Ivanov'un öldürülmesi nedeniyle tutuklandı ve hapsedildi. Makale devrimcinin kısa bir biyografisini sunacak.

çocukluk

Nechaev Sergey Gennadievich doğduIvanovo, 1847 yılında. Çocuğun ailesi fakirdi. Babam bir sanatçı ve garson olarak çalıştı. Annem Sergei sekiz yaşındayken öldü. Baba tekrar evlendi ve gelecek devrimcinin yakında iki erkek kardeşi vardı. Onlar dedesi ve kız ile iki odalı bir evde yaşadı. Gençliğinde Nechaev zaten toplumsal eşitsizliğin ne olduğunu biliyordu. Sergei on yaşındaydım kez, babası ziyafetler hizmet etmek ona öğretmiş ve fabrikada "Gofer" düzenlenmiş. Fakat bu yazının kahramanı bir hizmetçi olarak çalışmak istemiyordu.

nechaev sergei gennadievich

öğrenme

1865 yılında Nechaev Sergey Gennadievich taşındıMoskova. Orada genç adam tarihçi MP Pogodin'in asistanı olarak bir iş buldu. Bir yıl sonra, Sergei kuzey başkentine gitti, öğretmenin sınavını geçti ve parish okulunda öğretmenliğe başladı. 1868 sonbaharından beri, genç bir adam St. Petersburg Üniversitesi'nde gönüllü oldu. Orada hükümet karşıtı bir doğaya sahip Rus edebiyatı ile tanıştı. Nechaev Mihail Bakunin, Petrashevski ve Decembristler hakkında bilgi verdi. Yakında Sergei, öğrenci çevrelerinden biriydi ve bunun kendi doğal unsuru olduğunu anladı. Her türlü şeyi bıraktı, neredeyse hizmeti terk etti ve kendini tamamen yeni hobiye verdi. Mesleğe ve mesleğe göre öğretmen tarafından yirmi yaşında olan öğrenci yaşam hedefini - “politik ve sosyal devrim” i formüle etti.

sergei gennadevich nechaev biyografisi

Arkadaşlarını ara

Nechaev Sergey Gennadievich mükemmel bir şekilde iyi anlaşıldıBir darbe tek başına yapılamaz. Bu nedenle genç adamın destekçilere ihtiyacı vardı. Ama çok sorunlu olduğu ortaya çıktı: Sergei insanları pek tanımıyordu ve iyi iletişim kuramadı. Nechaev kararlılık ve enerji yoktu, ancak öğrencileri işe alamadı. Korkusuzluk ve tutkusuyla korkuttu, ateşli bir şekilde ateşli ve gösteriler için çağrıda bulundu. Sonuç olarak, serbest düşünen öğrencilerin ılımlı bir kısmı bir boykot duyurdu.

Cenevre

Sergei Gennadievich Nechaev, biyografisiDevrim tarihinin tüm sevgililerine tanıdık, silahlı yoldaşların işe alınması için başka bir yaklaşım uygulamaya karar verdi. Bildiğiniz gibi, insanlar otoriteye sahip olanları takip ederler. Ve bunu elde etmek için hapishanede kalmanız gerekiyor. Süreci hızlandırmak için tutuklama ve hapis cezası mümkündür. Nechaev bunu yaptı ve polis arabasının hapishaneye getirdiği iddia edilen bir notu attı. Sergei, Cenevre (İsviçre) için ayrıldı ve Ogaryov, Herzen ve Bakunin'in desteğini almayı umuyordu. İlk ikisi, kendi yaşlarında aşırılık yanlısı olmak istemediler ve Rus hükümetini Kolokol gazetesi aracılığıyla sessizce eleştirdiler. Fakat MA Bakunin'in daha aktif bir pozisyonu vardı. Gerçekten de, zamanında, bu devrimci, Dresden ve Prag'daki popüler isyanlara katılım nedeniyle neredeyse kafasını yitirdi. Mihail Aleksandroviç kendi felsefesini geliştirdi - anarşist. Ülkelerin "aşağıdan yukarıya" ilkesiyle yönetilen özgür özerk toplumlarla yer değiştirmelerini varsaydı. Bakunin uzun yıllardır hayalini kurduğu bu fikir. Sadece devleti yok edebilecek gönüllüler bulmak gerekiyordu.

sergei gennadievich devrimci nechaev

Doğal olarak, Mihail Aleksandroviç dikkate alındıSergey'de, ellerine Rusya'yı anarşinin kurtaran ateşi getirebilen kişi. Nechaev, düşünürün ne istediğini görmesine izin verdi - Sergei'nin sıkı kontrolü altında olan ve her an ayaklanmaya hazır olan büyük ve güçlü bir gizli toplum. Bunun için Bakunin, Ogaryov ve Herzen fonlarından Bakhmetyev Vakfı'ndan alınmış ve genç adama teorik destek sağlamıştır. Özellikle, anarşist bu makalenin kahramanı, ünlü "Devrimci Catechism" i serbest bırakmak için yardımcı oldu.

Ama asıl önemli olan Mihail Aleksandroviç'in Nechayev'i yazmasıydı.yanlış bir görev. Bu belge, Sergei'ye "uluslararası devrimci birliğin Rus bölümünün üyeleri" adına hareket etme hakkını verdi. Altta Bakunin'in imzası vardı. Böyle bir yetkili sponsoru alan Nechayev, Rusya'ya döndü ve kendisini gerçek bir devrimciydi. Kesinlikle geleceği düşünmüyordu ve Bakunin'in anarşizmiyle ilgilenmiyordu. Nechaev Sergey Gennadievich, yalnızca bir tanesi şu sözleri okuyan Catechism'in önermeleriyle yönlendirildi: "Devrimci herhangi bir doktrini hor görür. Sıradan bilimi umursamıyor. Gelecek nesiller için mahkemeye bırakır. Devrimci sadece bir bilimi bilir - yıkım bilimi. "

Ne yazık ki Nechayev sadece aldatmayı başaramadıYoldaşlar-öğrenciler, jandarma ve Cenevre göçmenler, ama aynı zamanda kendisi. Genç adam, tüm gücüyle güçlü devrimci örgüt üzerinde kendi gücüne inanıyordu. Başkente dönüşünde, sadece birkaç düzine yeşil öğrenci saydı.

devrimci nechaev sergei gennadievich biyografi

suç

1869'da devrimci bir cinayet düzenlediarkadaşı II Ivanov. Bu gerçek, biyografilerinin herhangi biri tarafından açıklanmaktadır. Sergei Nechaev, öğrencinin emrini yerine getirmesini reddetmesi için bunu yaptı. Genç adam, doğal olarak doğada bulunmayan Cenevre'deki merkez merkezi ile "Halkın katliamı" adına hareket etti. Böylece, Sergei ortak nedene katılma duygusu yarattı. Ve ondan sadece bir çıkış yolu vardı: ölüm. Nechaev, yoldaşları ile birlikte, talihsiz Ivanov'u boğan olduğu boş partiye çekmişti. Öğrencinin cesedi Neva'da boğulmaya çalıştı. Suç amatörce yapıldı, bu yüzden araştırmacılar sadece birkaç ay içinde bunu açıkladı. Tüm katılımcılar tutuklandı ve yargılandı. Sadece ana suçlu yurtdışında kaçmayı başardı.

Sergey Nechaev'in biyografisi

Cümle ve ölüm

Devrimci Nechaev Sergey Gennadevich, biyografiYukarıda sunulan, yine İsviçre'ye geldi. Genç adam, daha önce yarattığı aldatmacadan Rus göçmenleri arasında yeniden diriltmeye çalıştı. Onu siyasal karşı-polis villy-nilly'den avlayan zalimler Nechaev'in devrimci itibarını güçlendirdi. Ancak herkes, Sergey'in Bakunin'i nasıl aldattığını ve geç Herzen'in mirasçılarına şantaj yapmaya çalıştıklarını hatırladı. Bu nedenle, devrimci o halkın güvenine ilham veremezdi. 1872 yılının Temmuz ayı sonunda, feshine göre Nechayev yakalanmış ve Rusya'ya gönderilmiştir.

Mahkeme, 20 yıl süren ağır çalışma cezasına çarptırdı vesivil ceza. Ancak Nicholas II, kaleyi kaleye götürmek için Sergei'yi karara bağlamaya karar vererek, kalemin inme ile kararı kaldırdı. Cinayet işlendikten tam olarak 13 yıl sonra, devrimci yalnızlık, yetersiz beslenme ve hastalıktan dolayı tükenmiş bir hapishane hücresinde öldü.

Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 2019

Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 2019

Related news

 • Damgalı damga veya katı dökme: hangisi daha iyi
 • KamAZ-6540: genel bir bakış
 • En sevilen oteller Plesa
 • Balzamik sirkeli mantar tarifi
 • Alkolün beyin üzerindeki etkileri

 • Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 40

  Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler


  Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 24

  Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 99

  Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 95

  Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 51

  Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 54

  Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 82

  Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 100

  Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 27

  Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 19

  Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 16

  Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 29

  Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 32

  Devrimci Nechayev Sergey Gennadievich: biyografi, başarılar ve ilginç gerçekler 11