Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman varDişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var

11.05.2019

Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 87

Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir? Çocuğun dişleri ne zaman var?

Tüm genç ebeveynler büyük yüzleBebeğinizin dişleri doğranırken sorunlar yaşanacaktır. "Kırıntıların acısını nasıl hafifletebilirim?" Ana sorusu babalar ve anneler soruyor mu? Elbette, bazı çocuklar bu süreyi hemen hemen ağrısız yaşar. Bununla birlikte, çoğu bebek ağrı ve diğer hoş olmayan hislerden muzdarip.

ağrıyı hafifletmek için dişler doğranır

Bir çocuğun dişleri yırtıldığında ne olur?

Çoğu ebeveyn küçük olduklarında panik yaparağlamaya başlar, fakat neden ortaya çıkmamıştır. Bir çocuğun dişleri doğranırken anlamak hiç de zor değil. sakızlar redden ve şişer, deri ağrılı yanaklar allık, uykusuzluk, iştah kaybolur, ısırık veya emmek için sürekli bir istek vardır hale gelir. Buna ek olarak, bebek dramatik bir şekilde ruh halini değiştirebilirken heyecanlı bir halde depresyondaki durumdadır.

Bununla birlikte, ebeveynler için en kötü şey ilk diştir. Görünüşlerinden sonra tüm bu belirtiler azalmaktadır.

dişli diş ilaçları

Dişler ortaya çıktığında

İlki, alt orta ön dişleridir. Bu dişler üç ay sonra ortaya çıkar (çoğu çocuk - yaklaşık altı ay).dişler doğranırÜst çene üzerinde, orta ön dişler büyüraltı ila dokuz aylık yaşlarda başlayın. Bundan sonra, lateral kesici dişler on ila oniki ayda görünürler. Kural olarak, bir yılda kırıntı sekiz dişi zaten vardır. Her ne kadar az da olsa gelişme konusunda herhangi bir sapma olduğu söylenemez. Her çocuğun vücudunun özellikleri vardır.

Ayrıca her şey neredeyse ağrısız geçer. Ancak, bu uzun sürmez. En korkunç dönem, dişlerin ortaya çıkışıdır - yaklaşık bir buçuk yıl. Çocuğun yüzünün üst bölümünün tepkileri ve hareketleri için sorumlu olan sinir, bu dişlerin gevşetilmesinin hemen yanında durur.

İki yaşına gelindiğinde, her çenede üç yıl - on yaşlar. Bu sözde komple settir. İkame edilmiş molar dişler yedi ila on bir yıl içinde olacaktır.

Neden çocuk bu kadar acı çekiyor?

Elbette pek hoş bir his bile yok. Buna ek olarak, bebeğin dişleri kesildiğinde, bu ertesi günün takip etmeyeceği anlamına gelmez. Buna ek olarak, çoğu kez patlaması yüksek ateş veya ishale eşlik eder.

Birçok çocuk doktoru veri ilişkisinde olmasına rağmensemptomlar ve dişlerin görünüşü inanmıyor çünkü sıklıkla ortaya çıkmıyorlar. Bu nedenle, uzmanlar bu sorunlardan bağımsız rahatsızlıklardan kurtulmanızı önerir. Ancak böyle semptomları olan bir doktorla mutlaka danışmanız gerektiğini unutmayın.

Acı nasıl rahatlatılır

Böylece, bebeğin dişleri doğranır. Ağrıları hafifletmek için ne yapmalıyım? Sinirlilik ve sinirlilikten nasıl kurtulabilirsiniz? İlk dişlerin ortaya çıkışı ile kırıntılar yenilmedi. Bebek için bu hisler yeni, çünkü çok fazla deneyim yaşıyor.

Her şeyden önce, dişler kesildiğinde,acıyı nasıl hafifletir, çocuk doktoruna söyleyebilir. Bir doktor çok farklı yollar önerebilir. Bunlar ağrı kesici ilaçlar veya sıcaklığı düşürmek için çeşitli araçlar olabilir.

Çocuğa genellikle özel yardımlar da yapılır.diş halkaları, patlamanın uyarılması ve kırıntıların genel durumunun kolaylaştırılması. Kural olarak, bunlar hipoalerjenik zararsız silikondan yapılırlar. Yüzükler buzdolabında bir süre uzanır ve bundan sonra bebeğe verilir. Bununla birlikte, soğutulmuş terry bezler, soyulmuş soyulmuş havuçlar, dondurulmuş muz veya salatalık ile de değiştirilebilirler. Bunlardan biriyle kırıntı bırakma. Aksi takdirde, boğması mümkündür.

dişler yırtıldıBebeğin derisi de korunmalıdır. Vücudun tükürük ile temas eden kısımlarında, özel bir krem ​​(boyun, çene ve göğüs çevresinde) uygulanır.

Çocuğun diş etlerine masaj yapması gerekir. Bu durumda, karanfil ya da papatya yağı kullanabilir veya bir parça buz dokusuna sarabilirsiniz. Şifalı bitki özülmesi ile iyi yardım ve basit sıkıştırmalar. Dişlerindeki acıyı hafifletmek için papatya veya meşe ağacı kabuğu yapacaktır.

Bir çocuğun dikkatini dağıtması ve oynaması gerekiyor. Dikey tutun, ellerinizi kaldırırsanız, başın kan akışı azaltılacağından ağrı azalacaktır.

Çok sabırlı, sevimli vesevecen. Şu anda Kroh'un dikkatini çekmek çok ihtiyacı olacaktır. Sinir sistemini tüketeceği için ağlamasına ve ağlamasına fazla zaman izin vermemelidir.

Bir çocuğa bol miktarda su verilmelidir,tükürük ile birlikte sıvı kaybını telafi etmek için. Tabii ki, çocuk odalarındaki havanın sıcaklığını en uygun seviyede tutarak izlemeniz gerekir. Oda, düzenli olarak havalandırılmalı ve zamanla tozlanmalıdır.

İştahınızı kaybederseniz ...

Sadece çocuğun sıcaklığı veya sinirliliği değilDişleri kesildiğinde ebeveynleri endişelendiriyorlar. Acıyı, anneleri ve babaları nasıl kolaylaştıracaklar da hatırlamak kolaydır. Paçavralar iştahını kaybederse, ne yapmalı?

Bu durumda bebeğinize soğuk meyve püresi veya yoğurt sunabilirsiniz. Bu yemek gıdaları mükemmel bir şekilde soğutur ve çocuğun iştahını uyandırır. Leziz bir püresi açlığını biraz söndürür.

Göğüsler ya da şu anda bir şişe kırıntı taşçok zor, çünkü diş etlerine dökülen kan, onları daha hassas hale getiriyor. Geçici bir çözüm bir bardak! Bununla birlikte, çocuk genelde kendisine sunulan her şeyi reddeder. Bu durumda, annemin kucaklaşması ve weasel yardım etmesi dışında.

Bir çocuğun dişleri yırtıldığında

Diş çıkarma için jeller

Aşırı durumlarda, ayrıcatıbbi müstahzarlar Dişler kesildiğinde, çocuk doktorunun önerdiği jel gerçek bir kurtuluş olabilir. Bu tür ürünler antiseptik ve lokal anestezi içerir, bu da ağrıyı aynı anda hafifletmenizi ve iltihaplanmayı önlemenizi sağlar.

Jel temiz bir parmak ile ağrılı bir yerde az miktarda ovuşturulur. Sonuç olarak, 15-20 dakika sakız ölür. Bununla birlikte, günde altı defadan fazla jel önerilmez.

bebeğin dişleri kesildiğindeEmzirmek kullanılmamalıdırİlaç bebek yemekten hemen önce. Aksi takdirde dili uyuşmuş olabilir ve emmek çok zor olur. Buna göre, beslenme süreci hem anne hem de bebek için hoşnutsuz hale gelecektir.

Bazı ebeveynler de kullanıyoreczanelerde satılan homeopatik toplar. Bu ilaçlar emilmelidir. Ayrıca özel tabletler ve tozlar da vardır. Bunları kullanabilirsiniz, ancak bundan önce şeker içermediğinden emin olmanız gerekir. Aksi takdirde, dişler görünüşlerinin başlangıcından itibaren çürümeye başlayacaktır.

Parasetamol kullanımı

Kırıntıların oluşması durumunda ne yapılması gerektiğiSıcaklık çok yüksek mi? Doktorlar, diş kesildiğinde, çoğu durumda ilaçlar önerilmemektedir. Ancak, sıcaklık çok yüksekse, bu ilacı vermeye çalışmak daha iyidir. İlaç onu aşağıya indirecek ve rahatsızlıktan kurtulmanızı sağlayacaktır. En önemlisi, sebebin diş fırtınasında olduğundan emin olmaktır. Ancak öncelikle iyi bir uzmana danışmak daha iyi.

Dişlerimle ne kadar acı çekmeliyim?

Her çocuğun patlama süreci varbireysel olarak, ancak iki buçuk - üç yıl boyunca, neredeyse tüm çocuklar yirmi sütlü dişten bir gülünçle övünebilirler. Bazı çocuklar ve üç yıl içinde hala yeterince yok.

Bunlar çocukların ilk dişleri. Onlar yerli olanlar yerine kadar kırıntı hizmet edecektir.

Dişler kesilmemişse

Kırıntıların kırılması durumunda endişelenmeniz gerekecekzaten bir yıl döndü, ancak diş görünümü konuşamıyor. Her şeyden önce, çocuk doktoruyla irtibata geçmeniz gerekiyor. Belki de, daha sonraki patlama vücudun doğuştan gelen bir özelliğidir, ancak bir uzmanın istişaresi hiçbir şekilde müdahale etmez.

Neler yapılamaz

Bir sözcükte, dişler kesildiğinde ne yapmalı?ebeveynler çok açıktır. Ama yapılmayan şeyler de var. Bu da, bilinmelidir. Bir çocuğa yağlı, tatlı veya tuzlu gıdalar verilmemelidir. Ona pirinç püresi, suda kaynatılmış kurutmak, bisküvi bisküvi sunmak en iyisidir.

Alkol ve alkol içeren sakız masajı için müstahzarlar kullanılmamalıdır. Analginum ve aspirinum da çocuğu kabul etmek imkansızdır.

Patlama ile bağışıklık sistemi

Bağışıklık düzeyinde, dişlerin görünüşleri hiç deetkilenmez. Bununla birlikte, büyük miktarlarda oluşan tükrük, tüm koruyucu özelliklerini kaybetmeye başlar. Tabii ki, bağışıklık sisteminin kararlılığı halen kısmen azaltılır.

Böylece bebekte zayıflamış bir vücutlasıcaklık yükselir, hazımsızlık, ağrı ve dişler kesildiğinde kırıntıyı karşılayan diğer belirtiler görülür. Aşağıdaki fotoğraf çocuğun şu anda nasıl acı çektiğini açıkça göstermektedir.

çocuklarda ilk dişlerYani, eğer 3-4 ay sonrasürekli Ağzına bir şey çekiyor bile tereddüt, bebeğiniz aşırı sinirlilik, aşırı tükürük salgılanması, ağlama, gevşek dışkı fark - o diş çıkarma edilir. bir çocukta grip veya akut solunum hastalığı belirtileri görülmez, ancak sıcaklık 38 derece üzerine çıkarsa, ayrıca nedeni diş çıkarma olduğunu sıkıca emin olabiliriz. sirke su çözeltisi (su beş kaşığı sirke bir çorba kaşığı) olabilir vur. Bu çözüm alnını, bileklerini, iç dirsek ve dizler eklemleri sildi.

Bu saatte yatmadan önce, çocuğa verebilirsinüç damla kediotu ile biraz sıcak su. Diş ağrısına ek olarak, bu solüsyon gaz, ateş, hazımsızlık ve alerjik reaksiyon eğilimi de hafifletir. Bu ilaç sadece evrensel bir doktordur!

Neredeyse tatsız semptomlar görülürdiş çıkıntılı tüm çocuklar. Ebeveynlerin görevi, onunla nasıl başa çıkılacağını bulmaktır. Yukarıdaki önerilerin tümü göz önüne alındığında, çocuğunuza bu zor dönemi kolayca hareket ettirmek için yardım edebilirsiniz.

Ve elbette unutmayın kiHerhangi bir sorun için en önemli şey annenin okşadı, hassasiyet ve sıcaklıktır. Ağlamda ağrı ve diğer hoş olmayan duyumlardan kurtulmaya en iyi şekilde yardımcı olacak anne bakımıdır.

Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman varDişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var

Related news

 • Plazma veya LCD - zor bir seçim
 • 9 - 15 Nisan haftalık burç yorumları
 • Patlıcan Dilimleri Üstünde Domatesli Sarımsaklı Mayonez Soslu Yemek Tarifi
 • Şekerleme fabrikası Dobryninsky: adres, ürünler, yorumlar
 • Çocuklara yeni yıl morali

 • Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 85

  Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var


  Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 51

  Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 43

  Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 96

  Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 20

  Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 80

  Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 9

  Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 45

  Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 65

  Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 43

  Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 26

  Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 73

  Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 52

  Dişler doğranır: acıyı nasıl hafifletir Çocuğun dişleri ne zaman var 14