Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar 2019

Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar 2019 Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

Basit ve çok estetik olmayan materyallerin yerineKronlar ve implantlar için daha modern ve kalitatif protezler geliyor. Seramik dişler çok popülerdir, dayanıklılıkları ve dayanıklılıkları ile ayırt edilirler ve onları doğal olanlardan ayırmak neredeyse imkansızdır.

Malzeme Özellikleri

Seramikler, kaplamalar veKronlar, çıkarılabilir protez veya köprülerdeki kesiciler - oldukça nadir görülen bir fenomen. Çıkarılabilir olmayan protezler, dişin doğal şeklini mükemmel şekilde tekrarlar ve çiğneme işlevlerini tam olarak benimserler.

Dışarıdan, seramik kronlar kapaklara benzer,İmplantlara veya korunmaları gereken doğal bir dişin kalıntılarına yerleştirilirler. Protez özel bir çimento malzemesi ile sabitlenir. Teknoloji kırılmamışsa, taç çok sıkı bir şekilde duruyor ve bunun gibi çıkarmak imkansız.

seramik dişler

Modern seramik kronlar yoksunmetal çerçeve. Işık malzemeden serbestçe nüfuz eder ve doğal dişlerle kusursuz bir benzerlik sağlar. İşte bu nedenle seramikler - görünürde bulunan birimlerin ve dezenlerin protezleri için en iyi seçenek. Çiğneme dişleri için genellikle sermetler kullanın - daha az güzel görünüyor, ancak ciddi çiğneme yüklerine kolayca dayanır.

Seramik kronların faydaları

Seramik dişlerin popülaritesi, onları protezler için diğer malzemeler arasında olumlu bir şekilde ayıran birçok avantajdan dolayı elde edildi:

 • Protezler hafiftir, ancak nispeten hızlı bir şekilde üretilir, çok basit bir şekilde monte edilir.
 • Seramik dişler gerçek olanla aynı bakımı gerektirir, özel araçlara ihtiyaç yoktur.
 • Servis ömrü en az beş ila yedi yıldır ve yalın bir oranda on'a yükselebilir.
 • Kurulum, damarları ve sinirleri yerinde bırakmanızı sağlar, böylece tacın altındaki doğal dişin "ömrü" korunur.
 • Çömlek yeterince ince, diş etlerine sıkı sıkıya bağlı olduğu için, taç altındaki besin kalıntıları düşmez.
 • Malzeme mukozayı tahriş etmez ve yabancı tadı bırakmaz.
 • Kurulum ve kullanım sırasında seramik dişler yumuşak sakız dokularına zarar vermez. İnflamasyonu provoke etmeyin.
 • Dişler ve kuronlar üzerindeki seramik kaplamalar tütün veya kahveden lekelenmez ve zamanla kararmaz.

Dezavantajları. yorumlar

Dişler takılmadan önceseramik, hasta bazı çok hoş prosedürler geçmesi gerekecek. Doğal dişlerin kumaşları taşlanır. Sadece küçük bir bölümünü kaydedebilirsiniz.

seramik diş fiyatı

Seramik dişler oluşturan hastalar, onlar hakkında yapılan incelemeler farklıdır. Çoğu zaman, hastalar çeşitli eksikliklere dikkat çeker:

 • Teknolojinin kademeli olarak geliştirilmesine rağmen, çoğu zaman seramik kronlar çiğneme dişlerine yerleştirilmezler - çok fazla yük, ömürlerini biraz kısaltır.
 • Diş üzerinde seramik bir taç yapmak zor olduğu için fiyat diğer implantlardan daha yüksektir. Onarım gerekiyorsa, aynı zamanda çok pahalı olacaktır.
 • İnce materyal yeterince kırılgandır. Hasta katı yiyecekleri kırmayı seviyorsa, uçlarda çentikler ve çatlaklar görünebilir.
 • Bazı durumlarda, diş-antagonistleri acı çekerler: daha yüksek bir yük alırlar ve daha çabuk aşınırlar ve silinirler.

Diş hekimi seramikleri takmanın yararını anlatmalıdır, ancak nihai karar her zaman hasta için bırakılır.

Seramik kron üretimi aşamaları

1. Protezden önce, hasta katılacak diş hekimini ziyaret etmelidir. Gerekirse, profesyonel temizlik yapmak, diş çürümesini iyileştirmek, dişleri çıkarmak ve dişeti hastalığından kurtulmak zorunda kalacaksınız.

2. Çeneden bir döküm bir protez danışmanından alınacaktır.

3. Bilgisayar sistemi, ortaya çıkan diş çekme modelini "öğrenecek". Özel bir program, gelecekteki seramik dişinin sanal üç boyutlu bir modelini kuracaktır.

4. Protez, yüksek hassasiyetli bir otomatik makinede yapılır. Zirkonyum dioksitten özel bir fırında ateşlenen bir çerçeve kesilir.

5. Seramik tabaka, her uygulamadan sonra gelecekteki taç tekrar pişirilir sonra, katman katman uygulanır.

diş fiyatı başına seramik taç

6. Bitmiş protez gerekli gölgede boyanır, böylece yapay diş doğal olarak doğal komşulardan farklı değildir.

Kurulum için endikasyonlar

Seramik kronların avantajlarından biri veyakaplamalar, alerjik reaksiyonlara neden olmadıkları ve vücut tarafından mükemmel bir şekilde kabul gördükleridir. Bu nedenle materyal, başka tipte protezlerde kontrendike olan hastalar için önerilmektedir.

Onlar için iyi:

 • fonksiyonel veya estetik kusurların düzeltilmesi;
 • tahrip edilmiş kronların restorasyonu;
 • sıranın hizalanması;
 • çıkarılmış dişlerin parça değişimi.

Bazı durumlarda, kronları yerleştirmek zorunda kalacaksınız. Küçük görsel kusurları gizleyin, kaplamalara yardımcı olur - daha ucuzdur ve daha kolay kurulur.

dişlerde seramik kaplamalar

Kontrendikasyonlar

Her zaman seramik diş sekmesi en iyisi değilseçeneği. Kayıp çok büyükse, bu karmaşık ve pahalı malzemenin nadiren kullanıldığı bir köprü kurmak daha iyidir. Ayrıca hastanın çok küçük dişleri veya "derin" bir ısırması söz konusu olduğunda işe yaramaz.

Başka bir kontrendikasyon öğütme alışkanlığıdırdişler (bruksizm). Bu durumda, malzeme hızla çatlayabilir ve parçalanmaya başlayabilir. Seramik kronu diş üzerinde tamir etmek zor olacaktır, restorasyon çalışmalarının fiyatı oldukça yüksektir.

seramik diş ne kadar

Hastada çürük boşluklar varsa veyasakız hastalığı, protezler yapılmamaktadır. Bazı durumlarda, prosedürün sadece ertelenmesi gerekir. Bu durumda, bu prosedür, hamilelik veya emzirme sırasında yürütmek için istenmeyen ve aynı zamanda bağışıklık sistemini zayıflatan ciddi hastalıklara sonradır. Diş müdahale vücut bazen çok ciddi patoloji gelişme riskini artırır alır.

Kurulum işlemi

Boşluk tedavi edildikten sonraağız, hasta protezciye gidebilir. Her şeyden önce uzman, dişi dönecek ve tacının giyileceği bir güdük haline getirecektir. Malzemesi daha ince - daha doğal kumaşlar korunabilir.

Hazırlanmış güdük ile izlenim alınacaktır. Seramik dişin yapılacağı dönemde, geçici çimentoya sabitlenmiş bir plastik taç doğal dokuları koruyacaktır. Uzman dişini dişe zarar vermeden kolayca çıkarın.

Hastada görünmesi gerekecekSeramikten yapılmış bitmiş bir taç parçası. Malzemenin renginin ne kadar doğru seçildiğini ve kapağın dişe yoğun olarak yerleştirilip yerleştirilmediğini değerlendirmek mümkün olacaktır. Herhangi bir sorun yoksa, hemen kalıcı çimento için sabitleme yapılır.

Olası sorunlar

Seramik kronlar gerçeğine rağmenyeterince ince, hasta hala onlara alışması gerekecek. İlk başta dişin yabancı görünmesi mümkündür. Bunun etkilenmesi öncelikle konuşmayı etkileyebilir, genellikle geçici kusurlar vardır. Birkaç hafta içinde tüm rahatsızlıklar gider. Bu gerçekleşmezse - protezciyi ziyaret etmeye değer.

Kronların çalışması sırasında acı verici duygularolmamalı. Hala mevcutsa, protez boyutlara uymaz. Genellikle, bu sorunlar montaj sırasında belirlenir. Protez değiştirmek zorunda kalabilirsiniz, bir seramik dişin maliyeti artacaktır.

Diş hekiminin düşük kaliteli çalışması ile doludurmalzemenin sakıza yetersiz bağlanması. Bu durumda tacın altına yiyecek verilir, altında bakteriler çoğalır. Her şeyi iltihapla bitirir.

Seramik dişler için bakım

Seramik kronlar için bakım biraz farklıdırDoğal dişler için gerekli prosedürlerden. Özel aletler almanıza gerek yoktur. Hijyen prosedürleri standart kurallara göre yapılmalıdır: Günde iki kez temizlik yapılması, diş ipi ve ağız gargaralarının kullanılması önemlidir. Agresif aşındırıcı parçacıklar olmaksızın macunun yumuşak hale getirilmesi arzu edilir.

diş üzerine seramik insert

Diyet sonrası protezlerden ilk kez katı ürünleri dışlamak zorunda kalacaklar. Çanak çömlek kırılgan olabilir, bu nedenle suni fındık veya kraker çiğnemek için tavsiye edilmez.

Taç çatlamış veya yontulmuş ise, tekrar bir doktora danışmak gereklidir. Bir seramik dişi onarabilirsiniz, fiyat seçilen kliniğe ve hasar derecesine bağlı olacaktır.

Protezci veya tedavi dişçi randevusuönleyici istişareler. Kurulumdan sonra ilk kez, her iki üç ayda bir ziyaret etmeniz gerekir. Varsa, bu tür alıştırmalarda problemler keşfedilir.

Seramik diş: fiyat

Seramik üretimi ve montajısadece gerekli niteliklere sahip profesyoneller. İş zaman alıcı ve çok zaman alıyor. Elbette, tüm bu hususlar ürünün maliyetini etkiler. Diğer bazı noktalar dikkate alınır:

 • seçilen tasarımın tipi;
 • protez yöntemi;
 • Yapılacak iş miktarı;
 • yükleme işlemi;
 • Protez malzemeleri

Seramik diş ne kadar? Ortalama maliyeti yaklaşık 20 bin ruble. Birçok bakımdan, protezin gerçekleştiği kliniğin fiyatına bağlıdır. Bu güzel malzemenin kronlarının diğer seçeneklerden daha pahalı olacağı gerçeğine hazırlıklı olmalısınız. Danışma ve önleyici muayenelerin maliyetine de eklemek mümkündür.

seramik dişler yorumlar

Henüz yaklaşık nihai fiyatı öğrenmek daha iyidirİlk konsültasyon sırasında, hasta için hoş olmayan bir sürpriz olmadı. Para kazanmak istiyorsanız, seramik kalitesinden daha düşük olmayan daha ucuz kronlara dikkat etmelisiniz. Ancak, ön dişler için restorasyon gerekliyse ve güzelliğini korumak istiyorsanız, gerekli miktarı ödemeniz gerekecektir.

Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar 2019

Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar 2019

Related news

 • Scott Lang. İkinci Man-karın biyografisi
 • Patatesli ve Sucuklu Tart
 • Yükseliş Katedrali, Yelets: açıklama, tarih, adres
 • Ender saraç’ın programı
 • Bol Malzemos Pizza İncecik Videosu

 • Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar


  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar

  Diş seramik: açıklama, özellikleri, üretim ve yorumlar