Differin Jel 2019

Differin Jel 2019 Differin Jel

Differin Jel

Differin jel sivilce tedavisinde sıklıkla doktorlar tarafında reçete edilen bir kremdir. Differin jel ve krem  sivilce, akne sorunları için üretilmiş etkili bir kremdir. Differin jeli kesinlikle kullanırken dikkatli olmak gereklidir asla başka bir krem ile beraber kullanılmamalıdır. Cildi soyarak yeni ve sivilcesiz cildi ortaya çıkmasını sağlar ama asla cilt lekeleri için etkili değildir. Differin gece yatmadan önce sürülen bir kremdir. Gündüz sürülmesi önerilmez. Eğer bu kremle beraber başka nemlendirici kremi,sivilce kremiyada diğer kremleri kullanırsanız cilt sorunları ortaya çıkabilir.

Sizlere bu yazımızda bilinçsiz kullanımın önüne geçmek için differin jel nedir, differin jel sivilce nasıl sürülür, differin jel sivilce izlerini geçirir mi, differin yan etkileri, differin jel nasıl kullanılır hakkında bilgi vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Kesinlikle doktor gözetiminde kullanılması gereken bu krem cildi ciddi oranda kuruttuğu için differinin akşam yattık sonra sürmeli ve en az 8 saat sonra nemlendirici krem sürülmelidir. Aynı anda başka krem kullanmak cilde zarar vermektedir.

Differin Jel Nedir

Differin jel orta şiddetli sivilce tedavisinde kullanılan bir kremdir. Reçete ile doktor tarafından yazılan bu krem 30 gr tüplerde satılmaktadır. her 100 gr kremde 0,1 oranında adapalen bulunmaktadır. Differin jel etken maddesi  Adapalen’dir krem adapalene jel olarak bilinmektedir. Eczanelerde 3 değişik formda satılmaktadır. Differin jel %0,1 , differin %0,3 jel ve differin krem %0,1 piyasada bulunun çeşitleridir.

differin jel, differin sivilce kremi

Differin Jel Ne İşe Yarar

Differin jel reçete ile satılan satılan bir kremdir, hafif ve orta dereceli sivilcelerin tedavisinde kullanılır. Sivilcelerin yok olmasında adapalen sayesinde güçlü etki gösterir. İçeriğinde A vitamini bulunmaktadır. Genelde doktorların sivilce tedavisinde önerdiği ilk kremlerin başında gelir. Ergenlik dönemine geçişte görülen sivilcelerden ziyade büyük sivilceler, akne vulgaris gibi sivilcelerin yok edilmesinde kullanılır. Akne vulgaris görünüm olarak kırmızı, kist şeklinde iltihaplı sivilcelerdir sivilce deride şişlik yapar ve dokunulduğunda acı verir bu tür sivilceler ciddi derecede şişlik yaptığı için kesinlikle elle ellenmez ve patlatılmamalıdır.

Ayrıcadifferin sivilce kremisiyah nokta tedavisinde çok etkilidir. Keratosis pilaris olarak bilinen genelde bacak ve kol kısmında görülen kırmızı ve kabarcıklı cilt hastalığında doktor tarafından bazı durumlarda kullanılmaktadır. Differin jel tedavisine başlandığında krem kesinlikle gece sürülmelidir içeriğinde bulunan bileşenler sebebi ile asla differin jel sürüldükten sora başka bir ürün, krem yada nemlendirici sürülmemelidir.

Differin Jel Nasıl Kullanılır

Mutlaka kullanım süresi boyunca doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya çok özen göstermelisiniz. Kesinlikle gün 1 defa kullanılması gerekmektedir. Differin sivilce kremi akşam yatmadan önce kullanılır ve belirtilen şekilde ve doz kullanıldığında olumlu etkisi 1 aydan sonra göstermeye başlar 1 hafta kullanıp bırakmak sivilcelerin dahada kötü olmasına neden olabilir. Differin sivilce krem 3 ay boyunca kullanılır.Differin jel kullanım şekliise;

 • Akşam yatmadan önce temiz cilde nohut büyüklüğünde differin jel sürülür
 • Sadece akne ve sivilcelerin olduğu bölgeye değil bütün yüze sürülür
 • Yüzünüze sürdüğünüzde kesinlikle göz kapaklarına, burun deliklerine ve dudaklarınıza temas ettirmekten kaçının
 • Differin sivilce kremini sürdükten sonra kesinlikle ellerini bol su ile durulayın.

Differin jel asla 12 yaşından küçüklerin kullanımına uygun değildir. Differin jel gece sürülmesin deki amaç ise jel sürüldükten sonra güneşe karşı hassasiyet oluşturmaktadır. Cildinizin zarar görmemesi için gece sürülmelidir. Krem sürüldükten sonra asla güneşin altına çıkılmamalıdır.

Differin jel, differin sivilce kremi

Differin Krem Yan Etkileri

Differin çok etkili bir sivilce kremidir. Her krem, jel yada losyonda olduğu gibidifferin yan etkileriolan bir kremdir. Genelde yan etkiler doz aşımında ve içeriğinde bulunan bileşenlere karşı alerjisi olanlarda daha sık görülmektedir.  Differin gerekenden fazla kullanıldığında ciltte soyulma ve kızarıklık görülmektedir. Differin yan etkileri ise;

 • Cilt kuruluğu
 • Ciltte tahriş,
 • Ciltte yanma hissi,
 • Cilt kızarıklık (eritem)
 • Kontakt dermatit
 • Ciltte rahatsızlık hissi
 • Güneş yanığına benzer yanma hissi,
 • Cilt kaşıntısı (pruritus),
 • Aknenin alevlenmesi
 • Gözde tahriş
 • Göz kızarıklığı
 • Göz kaşıntısı,
 • Göz kapaklarında şiş

Differin jel prospektüsbilgilerini okumayı asla ihmal etmeyin krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşabilirsiniz. Differin jel kullanmaya başlandığında başka krem kullanmak ve güneş ışığına çıkmak tümörlerin geliştiği görülmüştür. Kesinlikle doktorunuz önermeden bu kremi kullanmayınız.

Differin jel’in yan etkilerinden biride cilt kuruluğudur cildiniz kremi kullandıktan sonra sivilceleri yok ettiği gibi cildinize kurutacaktır. Akşam yatmadan önce krem sürdükten sonra sabah cilt temizlenir ve nemlendirici krem mümkün oldukça gündüz kullanılmalıdır.

Differin jen egzama sorunu olanların kullanımına asla uygun değildir.

Differin hamilelikte kullanımı

Kesinlikle hamilelik döneminde kullanılmaması gerekmektedir. Hamile iseniz yada hamilelik şüphesi varsa kremi hemen kullanmayı bırakmalısınız. Adepalen içeren kremler hamilelik döneminde kullanılması ciddi sorunlara neden olduğu bilinmektedir.

Differin emziren annelerin kullanımı

Bebeğinizi emzirdiğiniz dönemde differin kullanılmasında her hangi bir sakınca görülmemiştir.

differin jel, differin sivilce kremi, differin krem

Differin Jel Hakkında Merak Edilen Sorular

Differin jel hakkında merak edilen edilen soruları ve cevapları sizlere paylaşarak differin jel hakkında bilinmeyenleri açıklayarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Differin jel devlet karşılıyor mu

Reçete ile satılan bu krem eğer doktorunuz tarafından size yazıldı ise devlet tarafından karşılanmaktadır.

Differin jel cildi soyar mı

Differin yüze sürüldüğünde cildi soyarak sivilceleri yok eder.Differin jel kullanalaryaptıkları yorumlarda kremin cildi soyduğunu ve 1 ay gibi bir sürede pürüzsüz bir cilde sahip olduklarını söylemiştir.

Differin jel gözenek sıkıştırıcı

Differin jel gözenekleri sıkıştırma etkisi vardır aslında buradaki amaç gözeneklerin sıkışarak yağ salınımı önlemek ve dengelemektir.

Differin jel reçetesiz alınır mı

Eczanelerde satılan bu jeli reçetesiz almak yerine bir doktora muayene olduktan sonra almak gereklidir. Bilinçsiz kullanmak ciddi sorunlara neden olabilir.

Differin sivilce çıkarır mı

Evet differin jel sivilce çıkarmada çok etkilidir. Sivilceleri ciltten çıkarmak e yok etmek için kullanabilirsiniz.

Differin jel sivilce izlerini geçirir mi

Genelde differin cildi soyduğu için izleri azda olsa yok ettiği bilinmektedir. Kesinlikle bu işlem için kullanılması tavsiye edilmez.

Differin günde kaç defa sürülür

Differin sivilce kremi günde 1 defa sürülür ve bu işlem akşam yatmadan önce yapılır.

Differin leke tedavisi

Cilt lekelerini geçirmek içindifferin kullanılması tavsiye edilmez. Bazı kişiler sivilce tedavisinde differin kullandıktan sonra soyulma bağlı lekelerin yok olduğu söylemişlerdir.

Differin jel ve cleocin t topikal solüsyon

Kesinlikle differin jel kullanmaya başladıktan sonra başka bir sivilce kremi kullanmak doğru değildir. Differin jel başka kremlerle etkileşime girdiğinde ciddi yan etkileri görülebilir.

Differin kaç ay kullanılır

Differin jel en az 3 y boyunca kullanılır. Differin kullanmaya başladığınızda ilk etkileri genelde 4. hafta ile 8. hafta içerisinde görülür ve tedavi 12 haftada yani 3 ayda bitirilir.

Differin siyah nokta 

Differin siyah noktaların tedavisinde kullanılan bir kremdir. Genelde differin kullananlar hemen etkili sonuç beklemeleri yanlıştır differin siyah noktaları 1 aydan sonra yavaş yavaş yok eder.

differin jel, differin sivilce kremi, differin krem

 

Differin Jel Mucizesi

Differin jel kullananlar genelde bu kremin mucizeler yarattığını söylemişlerdir. Genelde bu kremi yazan doktorlar kesin sonuç alacağınızı kesinlikle size söyleyecektir. Hatta internette araştırma yaptığınızda differin jel mucizeler yarattı cildim deki sivilceler yok oldu şeklinde sıklıkla paylaşım yapanları görebilirsiniz. Şimdi sizlere differin jel kullananlar hakkında bilgi vermek istiyorum.

Differin Jel Kullananlar

Differin jel kullananlar sözlük, forum ve sosyal medyada yaptıkları yaptıkları yorumlarda kremi çok etkili olduğunu ve sivilceleri yok ettiğini söylemişlerdir. Differin kullanan bazı kişilerde aşırı soyulma şikayeti sıklıkla yorumlarda görülmektedir. Ayrıca cilt kuruluğu şikayeti yaşayanların sayısı fazladır. Bu yan etkileri rağmen pek çok kişi differin sivilce kremini kullanmaktan dolayı memnun. Genelde göze çarpan bir ayrıntı ise differin jel kullanmaya başlandıktan hemen sonra etki görülmemesi sebebi ile tedavi yarıda bırakılmasıdır. Çok büyük bit hatadır, kesinlikle 1 hafta kullanıp etki beklenmesi yanlıştır ve bundan dolayıda sivilce tedavisi asla yarıda bırakılmamalıdır.

Differin Jel Prospektüs

Kesinlikle reçete edildiğinde prospektüs bilgilerini okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Differin jel hakkında ayrıntılı bilgiye prospektüs kağıdından ulaşabilirsiniz.

İlaç Bilgileri Firma: Etkin Madde: ATC Kodu: Kamu Kodu: Barkod: Menşei: Fiyatı: Reçete Tipi: e-Reçete: Temin:
Taymed İlaç
Adapalen
D10AD03
Geri Ödemesi Yok
8699727340067
İthal
16.33 TL
Normal Reçete
Aktif
İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Differin Jel Fiyatı

DIFFERIN % 0.1 jel 30 G { Taymed } Fiyatı
Differin jel Reçete ile satılır 27.86TL

Sizlere bu yazımızda differin jel hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle yazılarımız doktor tavsiyesi değildir. Asla tavsiye üzerine bu kremi kullanmayın. Eğer differin jel size reçete edildiyse mutlak güncel bilgiler için reçete kağıdını okumayı alışkanlık haline getirin.

Differin Jel 2019

Differin Jel 2019

Related news

 • Akciğeri ne temizler-Akciğerleri temizleyen bitki ile Akciğer temizleme yolları
 • Ayakkabilik-tasarimi
 • Mısırlı Peynirli Diyet Salata Tarifi
 • Diş Beyazlatmak İçin Neler Yapılır: Dişleri Beyazlatmak İçin Bitkisel Çözümler
 • Pratik Şekerpare Tarifi

 • Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel

  Differin Jel