Dilde kahverengi kaplama

Dilde kahverengi kaplama

Uzun süre, teşhisdilin durumu çok yaygındı. Dilde plak, kalınlaşma veya bu organda meydana gelen başka bir değişiklik, teşhis sırasında iyileştiricilere aittir.

Şu anda, her çeşit ortaya çıkışı ilehastalığın dil tarafından belirlenmesinde tanısal yöntem daha az kullanılır. Tabii ki, modern araçların büyük bir cephaneliği, hastalığın nedenlerini ve doğasını belirlemek için daha doğru teşhise olanak tanır. Bununla birlikte, nitel bir kapsamlı anket üretmenin hiçbir zaman mümkün olmadığı anlamına gelir. Sebepler basit: zaman eksikliği ve bazen de para. Ve genelde son anda doktora gidiyoruz. Dille tanı çok zaman almaz. Durumuna göre, deneyimli bir doktor hastalığın başlangıcını veya buna yatkınlığı tam olarak belirleyebilir. Sonra daha detaylı bir inceleme yapılır.

Doktor ziyareti için teşvik, diş fırçalama yaparken sabah aynanın önündeki dilin incelenmesi olarak işlev görebilir. Burada dil üzerindeki baskının zamanında tespit edilmesi mümkündür.

Beyaz renk, genel olarak, özel bir şeytemsil etmiyor. Kural olarak, ince ve dilin gerçek rengini görebilirsiniz. Dil üzerindeki plak kahverengi olduğunda çok daha kötü. Böyle bir plak sadece hastalığın bir sonucu olabilir. Kakaolu ve kahve, çikolata ve siyah çay sevenlerin yanı sıra sigara içenlerde de gözüküyor. Bu durumda, tedavi ağız boşluğunun günde 2-3 defa papatya veya kalandula soğumasıyla durulanması ile sınırlıdır. Birkaç dakika propolis küçüklüğünde bir parça çiğneyebilirsiniz. Birkaç gün boyunca kahve, çay ve diğer ürünlerin plak oluşumunun olası nedenlerinden vazgeçilmesi gerekiyor. Şu anda dil günlük olarak temizlenmektedir. Dildeki kahverengi kaplamanın 5-6 gün kalması durumunda, doktora danışılması ve olası disbacteriosis, enterokolit, duodenit açısından incelenmesi gereklidir. Çok sık dilin bu durumu alkol istismarının bir işaretidir. Genelde, çoğu durumda kahverengi plak gastroenterolojik problemlerin varlığına işaret eder. Eğer dilin ucundaysa bronş ve akciğerler düzensizdir, bilateral pnömoni başlaması mümkündür. Dildeki rengin yoğunluğu hastalığın ciddiyetini belirler.

Dilin koyu kahverengi bir rengi görüntülenebilir. Bu, vücudun dehidrasyonu eşliğinde, sindirim organlarının ciddi şekilde bozulduğunu gösterir. Bu gibi durumlarda, plak kalınlığını yakından izleyin. Hastalığın ilk aşamasında, kalın, kronik bir hastalığa sahip ince. Plakta aşamalı bir artış ilerleyici bir hastalığa işaret eder. Plakın azaltılması kişinin iyileşmekte olduğunu gösterir.

Çocuk dilinde koyu kahverengi plakaKural olarak, akut akut solunum yolu viral enfeksiyonunun bir sonucu olarak ortaya çıkar. Düzeltildikten sonra 2-3 hafta kendi başına kalır. Pellagra'nın başlangıç ​​aşamasında, vitamin B ve PP eksikliği ile bağlantılı olarak, kahverengi veya siyah bir kaplama da oluşur. Çıkarılması zor ve ağrılı çatlaklar eşlik ediyor.

Siyah renk hastalık için karakteristik olabilirdoğrudan dilin kendisi. Bu durumda, gerekli tedaviyi yürütecek dişhekime başvurmalısınız. Bu durumda, epitelyumu yumuşatmak için araçlar ve antifungal anti-inflamatuar çözeltiler kullanılır. Yeni oluşturulmuş papillaları boşa çıkarmak için dilin sıvı azot ile sulanması için kullanılabilir.

Son olarak, dilin kendisinin hijyenini hatırlamaya değer. Geleneksel yöntemlere ilaveten, etkili ve basit bir yöntem var: Ağız boşluğunu 10-15 dakika bitkisel yağ ile durulayın. Yağ çözeltisi beyazsa, sarı durulama tekrar edilirse her şey yolunda olur.Related news

 • Kırmızı pelerin çayı neyden yapılır ile Etiketlenen Konular
 • Ciğerli Bulgur Pilavı
 • Ormanda fotoğraf çekimi: Hangi fikirleri kullanabilirim
 • Dental jel Metrogil Denta ile ilgili ayrıntılar. Kullanım Talimatları
 • Sürgülü dolaplar: sahiplerinin yorumları

 • Dilde kahverengi kaplama

  Dilde kahverengi kaplama


  Dilde kahverengi kaplama

  Dilde kahverengi kaplama

  Dilde kahverengi kaplama

  Dilde kahverengi kaplama

  Dilde kahverengi kaplama

  Dilde kahverengi kaplama

  Dilde kahverengi kaplama

  Dilde kahverengi kaplama

  Dilde kahverengi kaplama

  Dilde kahverengi kaplama

  Dilde kahverengi kaplama