18.06.2019

Dimexide (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler 95

"Dimexide" (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler

Ilacın transdermal uygulamasıhastaları tedavi etmenin etkili ve güvenli bir yolu olarak kabul edilir. Bu, epitelyal hücrelerden vücuda mükemmel bir şekilde nüfuz eden eşsiz bir organik çözücü - dimetil sülfoksit sunmanın yoludur. Aynı zamanda çeşitli aktif bileşenlerin deri yoluyla transferini artırır ve etkilerini arttırır.

Preparatın tanımı

İlaç "Dimexid" - jel (fotoğraf sunulmaktadırdimetil sülfoksit maddesinin dozaj formlarından biri olan aşağıda). İskelet ve kas hastalıklarıyla ilişkili ağrı sendromunu rahatlatmak için bir anti-enflamatuar ve analjezik etkiye sahiptir ve cilt problemleri ile mücadele eder.

dimexide jeli

İlaç "Dimexide" şeklinde üretilmiştirSarımsı bir renk veren renksiz şeffaf jel. Aktif madde zayıf bir kokuya neden olur. 30 g ve 40 g'lık alüminyum tüplerde mevcut, karton paketler halinde paketlenmiştir.

Aktif madde ve dozaj

Hazırlık için "Dimexid", jel, talimatlarUygulama iki dozajı açıklar: 100 g ilaç karışımında 25 g ve 50 g dimetil sülfoksit içeriği. İlacın kalan kütlesi, jel benzeri yapıyı korumaya yardımcı olan yardımcı bileşenler tarafından oluşturulur.

Nasıl çalışır

Dimetilsülfoksitin cildin ve mukoza zarlarının biyolojik zarına aktif olarak nüfuz etmesi nedeniyle, "Dimexid" (jel) ilacı harici olarak kullanılır.

kullanım için dimexid jel talimatları

Ciltte aktif madde hızlakan damarlarına girer ve kan dolaşımı boyunca tüm organlara yayılır. Kan plazmasında beş dakika sonra dimetilsülfoksit bulunduğundan ve ağız boşluğundaki spesifik bir tada sahip olmanın tat alma reseptörlerinin bu madde ile tahriş ettiğini gösterir.

Etkisi hidroksil radikallerinin inaktivasyonuna, inflamatuar bölgede metabolik süreçlerin artmasına, fibrinolitik özelliklere dayanır.

Antiseptik etki, mikroorganizmaların kabuğuna nüfuz etme ve antibakteriyel ajanlara karşı direncini değiştirme yeteneğinden dolayı gerçekleştirilir.

Dimetil sülfoksit, uygulama yerinde analjezik ve anestetik bir etkiye sahiptir. Bu, eksitatör dürtülerin periferik sinirlere daha düşük bir hızda gerçekleştirilmesi nedeniyle mümkündür.

Ne iyileştirir

"Dimexide" (jel) hazırlanması için, endikasyonlar içinuygulaması, aktif madde özelliklerine göre seçilir. Temel olarak, travma ve inflamasyon infiltratlar, bu lezyonlar periartiküler dokular, siyatik, skleroderma, eritema nodozum, enflamasyon erizipel, ödemli durum, burkulma ile artrit, romatoid, Ankilozan spondilit, osteoartrit gibi hastalıkların kompleks tedavisinde kullanılan, yara pürülan, ülserler ve yanıklar, akne.

dimexide jel uygulaması

İlaç etkilenen bölgelere egzama, fronküloz, tromboflebit, piyoderma ile uygulanır.

Diş tedavisinde kullanılırTemporomandibular eklemde artrit ve osteoartrit ile tükürük bezlerinde maksillofasiyal bölgede inflamatuar süreçlerle ilişkili hastalıklar.

"Dimexide" (jel) ilacı için, pulpitis, periodontitis, periodontitis ile kullanım mümkündür.

Uygulama metodu

İlaç, apre yapımında dermal olarak kullanılır. Jel% 50 bir ince tabaka kafası önünde hasta cilde uygulanır ve% 25 ilaç mukoza zarları için tasarlanmıştır. Daha sonra ilaç hasta bir yüzey üzerinde kolayca ezilip 15 dakika bekletilir. Bundan sonra, ilacın kalıntıları su ile yıkanır. Jelin uygulaması günde 2 ila 3 kez yapılır, tedavi süresi 10 ila 15 gün sürer.

Diffüz streptoderma ve egzama tedavisi içinAğrı sendromlarının lokal analjezi, etkilenen bölgeye uygulanan kompreslerden% 50 oranında bir ilaç kullanır. Kalın bir jel tabakası uygulanan 4 kat gazlı bezden bir peçete yapın. Daha sonra etkilenen bölgeye uygulanmalı ve 20 ila 30 dakika bekletilmelidir. Peçete bir film polietilen ve pamuklu bir bezle sarın.
Sıkıştırma sayısı günde 2 ila 3 kez değişir.

 dimexid jel talimatı

Tromboflebitin karmaşık tedavisi için, ilaç "Dimeksid" (jel) ve heparin merhem iki hafta boyunca günde 2 veya 3 kez aynı anda kullanılır.

Yeniden kullanım sadece 10 gün sonra mümkündür.

Çocuklar sadece 12 yaşından itibaren atanabilir.

İlaçlarla nasıl etkileşir?

Yeteneği nedeniyle "Dimexide" (jel), ilaçdimetil sülfoksit, birçok aktif bileşiğin biyolojik membranları yoluyla transferini arttırmak ve bunların etkinliğini arttırmak için, kombine terapi sırasında ilaçların terapötik etkisini geliştirir.

Eşzamanlı uygulama ile emilim oranı ve insülin ve etil alkolün eylemini artırır.

Heparin, antibakteriyel bileşikler, non-steroidal anti-inflamatuar bileşenleri içeren ilaçlarla birleştirebilirsiniz.

Jel, mikrobiyal hücrelerin kloramfenikol, aminoglikozidler, beta-laktam antibiyotikler, griseofulvin, rifampisin etkisine olan duyarlılığını arttırmak için kullanılır.

Dimetil sülfoksit, genel ve lokal anestezi için tıbbi ürünler açısından vücut üzerinde hassas bir etki yapar.

İlaç, diğer ilaçların toksik özelliklerini artırabileceğinden, kombinasyon terapisinde dikkatli olunmalıdır.

Tedavinin özellikleri

Dimexide (jel) ilacı kullanmadan önce, kullanım talimatları ilacın toleranssız olması için hastanın kontrol edilmesini önermektedir. Genellikle bir ilaç testi ile belirlenir.

kullanım için dimexide jel endikasyonları

Jel uygulama yeri arka yüzeydirbilekler, sadece cildin tüm yüzeyi değil, küçük bir kısmı. İlacın bileşenlerine artan hipersensitivite belirtisi, deride keskin bir kızarıklık ve kaşıntıdır. Bu durumda tedaviyi bırakmalısınız.

Kullanamadığınızda

Aşırı duyarlılığa ek olarak, "Dimexide" (jel) ilacının kontrendike olduğu bazı diğer durumlar da vardır.

Bunlar arasında şiddetli formda yetersiz böbrek ve karaciğer aktivitesi, anjina pektoris, kalp kas enfarktüsü, şiddetli ateroskleroz bulunur.

Katarakt ve glokom gibi göz hastalıkları ile dimetilsülfoksit reçete edilmez.

Kontrendikasyon hamilelik ve emzirme olup, gerekiyorsa çocuğun tedavisi yapay beslenmeye aktarılır.

İstenmeyen sonuçlar

İlaç "Dimexide" (jel) uygulananTalimat yan etkiler hakkında bilgi içerir. Çoğunlukla, bu ilaç istenmeyen sonuçlara neden olmaz, ancak bazı hastalarda eritem, kaşıntılı dermatit, kuru cilt ortaya çıkabilir. Nadiren bronkospazm geliştirir.

Dimetil sülfoksitin dezavantajlarından biri deUzun süre odada kalan hoş olmayan özel bir kokunun varlığı. Bazı hastaların bulantı ve kusmaya neden olan kötü toleransıdır.

Benzer ilaçlar

İlaç pazarında çok vardimetilsülfoksit bazlı benzer preparatlar. Bu ilacın analogları "Dimexid" (jel), aynı aktif maddeye, ancak farklı yardımcı bileşenlere sahiptir. Böyle bir kompozisyon onları değiştirebilir kılar.

Jel "Dimexid" Rus üreticisiOOO "Farmamed", St. Petersburg. Harici kullanım için ilaç sadece bir dozajda mevcuttur -% 25. Bir anti-enflamatuar ajan olarak kullanılır.

İki dozajda, 1 g başına 25 mg ve 50 mg, bir Belarus jel "Dimexide" var. Cumhuriyetçi Üniter Şirket "Belmedpreparaty" tarafından üretilmiştir.

Başka benzer bir Belarusça aracıilaç "Dimexide-FT". LLC Pharmtechnology tarafından her biri 250 ve 500 mg olmak üzere iki dozda üretilmektedir. Bu, anti-enflamatuar ajanlar, analjezik ve belirgin antimikrobiyal etki sağlamak ile ilgilidir.

Dimetilsülfoksit dahil olmak üzere birçok aktif bileşeni içeren birkaç kombinasyon ilaç vardır. Bu ilaçların farmakoterapötik etkisi farklılık gösterebilir.

dimexid jel analogları

Böyle bir uyuşturucu Almanilaç "Dolobien", şirket tarafından "Merkle GmbH" tarafından harici kullanım için bir jel şeklinde üretilmiştir. Bileşiminde 25 mg ve dimetilsülfoksit 150 mg dekspantenol, 50 IU dozunda sodyum heparin ihtiva etmiştir. Antitrombotik ve rejeneratif etkisi olan preparatları ifade eder.

Tahriş edici ve çok bileşenlibir analjezik etki merhem "Capsicum" dir. Benzil nikotinat, nonivamid, terebentin terebentin, rasemik kafur, dimetilsülfoksit içerir. Beş aktif bileşenin varlığı eklem ve kas ağrısıyla aktif olarak mücadele etmeyi mümkün kılar. Estonya şirketi "Tallinn FZ" tarafından üretilmiştir.

Ukrayna uyuşturucu "Khondrasil", merhem içinHarici uygulamada, bileşiminde 50 mg kondroitin sodyum sülfat ve 100 mg dimetilsülfoksit bulunur. Eklem ve iskelet dejeneratif-distrofik lezyonlar için kullanılır. Bu Kiev kurumsal PJSC Farmak tarafından üretilmektedir.

Hastanın görüş

İlacı tedavi için kullanmadan önce,Doktorlar ilaç "Dimexidum" (jel) kullanım talimatlarını içeren bilgileri incelemenizi tavsiye edilir. Dimetil sülfoksitin etkinliği ve güvenliği ile ilgili yorumlar çoğunlukla olumludur.

İlaç genellikle hemen sonra harekete başlar.Hasta yerinde uygulama, gerilim, çürük, yanık veya artrozda iltihap olup olmadığı. İlacın zamanında kullanılması ekstremite yaralanmalarında morluk oluşumunu önleyecektir.

dimexid jel Kullanım incelemesi için talimatlar

Yavaşça iyileşen veya iltihaplandıran jel yaralarını işlemeye başlarsanız, derhal sıkılır, irin çıkarılır.

Ebelikte kompresler şeklinde kullanılır.Kanallarda durgun süt ile meme. Bu tedavinin dezavantajı, tedavi sırasında emzirmeyi reddetmektir, çünkü dimetilsülfoksit bebeğin gelişimini etkileyebilir.

Kozmetoloji için ilaç "Dimexid" kullanırAkne, furunküloz veya egzama ile ilişkili cilt hastalıklarının tedavisi. İlacın bir iletkeni olarak dimetilsülfoksit ilavesiyle çeşitli saç maskelerinin hazırlanması için öneriler vardır. Birkaç prosedürden sonra, sonuç açık olacaktır. Saçlar güçlenecek, yemyeşil, sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkacaktır.

Örneğin, mide iltihabı, ARI veya bronşit gibi bir öksürük olan katarrhal hastalıkları, jelden alınan kompreslerle tedavi edilebilir. Bu tür manipülasyonlar sinüzitden kurtulmak için etkili olacaktır.
Ama herkes ilacın kokusunu sevemez"Dimexidum". Jel yorumları çok güçlü kokulu bir ilaç olarak tarif edilir. Olumsuz yanıtlar, ilacın cilde uygulandıktan sonra ağızda bulunan sarımsak artıkları ile ilgilidir. Böyle bir koku mide bulantısına neden olabilir ve aşırı duyarlı kişilerde bronkospazm mümkündür. Bu durumda, doktor başka bir tedavi seçmelidir.

Birçok hasta, Dimexid jelin etkilerinin basitçe değersiz olduğunu, ana şeyin doğru şekilde kullanması gerektiğini belirtmektedir.Related news

 • Normcore Sokak Modası Stilleri 2019
 • Banka Rönesansı: müşteri ve çalışanların geribildirimi
 • Bir Kız İsteme Hikayesi
 • Kalbim Seni Seçti Dizisi izle
 • Pamuğun Faydaları Nelerdir

 • Dimexide (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler 80

  Dimexide (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler


  Dimexide (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler 56

  Dimexide (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler 46

  Dimexide (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler 97

  Dimexide (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler 22

  Dimexide (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler 60

  Dimexide (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler 25

  Dimexide (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler 81

  Dimexide (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler 39

  Dimexide (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler 11

  Dimexide (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler 51

  Dimexide (jel): kullanım endikasyonları, talimatlar, analoglar, incelemeler 75