Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisiDmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi


Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 6 28.02.2019, 10:39

Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi

Rus defans oyuncusu Dmitry Khlestov - ile futbolcuyaşına rağmen - 46 yaşına rağmen profesyonel bir seviyede oynamayı sürdüren, "Odintsovo" Amatör Ligi kulübü anlamına gelmesine rağmen zengin bir hayat hikayesi. Bu durumda, kariyeri boyunca, oyuncu harika bir oyun ve yüksek skandal olarak not edilmeyi başardı.

İlk adımlar

Rus Dmitry Dmitry Khlestov 21 yaşında doğduOcak 1971'de Moskova'da. Okul çağında gençlik düzeyinde konuştuğu "Smena" spor okuluna gitti. Yakında, futbolcunun yeteneği 1989'da olduğu "Spartacus" adlı sermayeyi fark etti.

Moskova "Spartak" için

"Kırmızı-beyaz" Khlestov Dmitriy'dehızlı bir şekilde, SSCB turnuvaları çerçevesinde birkaç maç oynayarak tabana daha da yakınlaştı. Ve 1992'den beri Moskova kulübünün savunmasında kilit oyunculardan biri oldu. tabanında bir yer yoğun rekabete rağmen, onun azim ve beceri savunma oyuncusu sayesinde düzenli başlangıç ​​serisinde yer aldı ve hatta iki kez Hollandalı "Feyenoord" açık "Spartacus" zaferine katkıda bulunmuş UEFA Cup Winners Cup dahilinde oynadı. Aynı sezonda Khlestov Rusya'nın şampiyonu oldu ve ana Rus takımında çağrılmaya başladı.

Khlestov Dmitry

Bir sonraki sezonda Dmitry Khlestov yer aldıŞampiyonanın 17 maçında Rusya'nın iki kez şampiyonu oldu ve "Spartacus" un ilk balosunu kutladı ve başkentin derbi "Lokomotifler" le skorladı. Aynı yıl, savunma oyuncusu domuzcuk bankasını getirdi ve Şampiyonlar Ligi'nde bir gol - Polonya "Lech" a karşı bir oyunda, toplantı sonunda Rusların kesin darbesi Muskovilere 2: 1'lik bir zafer kazandırdı.

Sonuç olarak, Moskova kulübü Dmitry Khlestov içinmodern tarihte 9 yıl boyunca oynadı ve ayrıca Sovyet döneminde 3 yıl oynadı. Bu süre zarfında o 6 gol, Avrupa Kupası toplantıda gerçekleşen 47 olan 200'den fazla resmi oyunlarda, yer almıştır - Şampiyonlar Ligi'nde iki, Rusya'da bir yedi kez dünya şampiyonu oldu, üç kez Şampiyonlar Kupası'nda zaferi kutlamak için 1993 yılında Kupası'nı kazandı topluluk.

Türkiye'ye iş gezisi

Khlestov Dmitry futbol oyuncusu

2000 yazında, pek çoğu için beklenmedik bir şekilde"kırmızı ve beyaz" hayranları, Khlestov Dmitry Türk "Beşiktaş" ile bir sözleşme imzaladı. Orada zorluklara rağmen, savunmacı rahatlamış ve Türkiye'de iki mevsim oynadı. "Siyah kartallar" ın bir parçası olarak, Rusların sadece 24 maçta yer alması, bir golün işaretlenmesi ve kazanılan unvanların olmamasına rağmen, Şampiyonlar Ligi yeterliliği de dahil olmak üzere takımda çok sayıda avantaj getirdi. Ve 2004 yılında, tam iki yıl sonra, savunucu kendi yerel kulübüne döndü.

geçitleri

Ancak, "Spartacus" a dönüş böyle değildigökkuşağı - sezonun yarısı için sadece 7 maç ve başlangıç ​​dizisindeki nadir karşılaşma 2003 yılının Ocak ayında Dmitry'yi başka bir büyükşehir kulübü olan Torpedo-Metallurg ile imzalamaya zorladı. Yeni takımdaki durum oyuncuya uygun değildi ve bir yıl sonra Birinci Bölüm - Saratov "Falcon" takımına geçti.

Dmitry Alekseevich Khlestov

Saratov Khlestov takımın ilk sezonuDmitry başarıyla gerçekleştirdi - sahada düzenli olarak görünen oyuncu, kulübün şampiyonluğun bronzunu kazanmasına yardım etti. Ancak, gelecek yıl, küçük çaplı yaralanmalar nedeniyle, defans oyuncusu üssü kaybetti ve 2006 yılının başında, İkinci Bölüm olan Zhelkovskiy "Spartak" takımına gitti. Kariyerinde ikinci, "kırmızı-beyaz" kulüp Khlestov düzenli olarak yüksek bir oyun seviyesi gösteren, üç mevsim oynadı. Ancak, "Spartacus" Rus şampiyonasında bir sonuç elde etmek için başarısız oldu ve 2008 sonlarında, oyuncu profesyonel kariyerinin bir futbolcu olarak tamamlandığını duyurdu.

Amatör lig

Ancak, ifadesine rağmen, futbollaZaten 2009 yılında bu 7 daha amatör kulüpleri izledi "Olympus-Üsküp" Amatör Futbol Ligi takımı, bir parçası haline geldi - Hlestov Dmitry ayrılmadı. Bunların sonuncusu, futbolcunun hâlâ sahne aldığı Moskova Bölgesi "Odintsovo" idi.

Milli takımın katılımı

Khlestov Dmitry Ailesi

1992'den beri Dmitri Khlestov düzenli olarak çağırdımilli takım, 2002 sonuna kadar. Aynı zamanda takımdaki kariyerinin başlangıcı biraz skandal oldu. Bunun nedeni, takımın oyuncularının şu anki akıl hocası Pavel Sadyrin'i Anatoly Byshovets'in yerine koymasını talep ettiği “On Dört Mektup” idi. Khlestov ile birlikte 13 kişi daha imza attı ve bu mektupta çoğunluk milli takımın önüne geçemedi. Ulusal takımda 10 yıl boyunca Dmitry, 1994 Dünya Kupası'nda olmak üzere toplam 52 toplantıya katıldı.

Kişisel hayat

Futbolun sürekli istihdama rağmen,Oyuncunun zamanını oynamaktan ve stadyumda ya da spor barında buluşmaktan zordur. Ailesi artık aktif olarak bale yapan eşi Julia ve kızı Uliana, evde daha fazla vakit kalmaya çalışan, üç kişiden oluşur Hlestov Dimitri. Eşi Dmitry, 90'ların başında tanıştığında, yanlışlıkla trende buluştu. İlk buluşmamızda Hlestov dedi, bundan sonra, o bir toplantı izleyicide hiç yoktu, stadyumda futbol maçına Julia davet etti.

Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisiDmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi

Related news

 • Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması
 • Çok dövizli mevduat - makul para yatırımı
 • Okul öncesi çocuklara rol yapma oyunlarıyla figüratif düşünceyi geliştiririz
 • Spiral nedir
 • Çıtır muska börek tarifi
 • Pastane Kurabiye Tarifi

 • Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 81

  Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi


  Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 68

  Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 36

  Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 51

  Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 12

  Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 31

  Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 15

  Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 69

  Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 97

  Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 72

  Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 37

  Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 84

  Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 14

  Dmitry Khlestov: futbolsuz bir gün değil. Rus savunmacının biyografisi 34