Doğumda ve doğum esnasında nasıl solunur: acıyı hafifletir ve süreci hızlandırır 2019

Doğumda ve doğum esnasında nasıl solunur: acıyı hafifletir ve süreci hızlandırır 2019

Doğumda ve doğum esnasında nasıl solunur: acıyı hafifletir ve süreci hızlandırır 88 23.02.2019, 15:02

Doğumda ve doğum esnasında nasıl solunur: acıyı hafifletir ve süreci hızlandırır.

emek ve doğum nefes nasılDoğum çok önemlidir ve karmaşık bir süreçtir,büyük çaba ve irade gösteren bir kadına ihtiyaç duyuyordu. Olumsuz sonuçlardan kaçınmak için doktorun söylediği her şeyi yapmak son derece önemlidir. Bu gibi emirler arasında, nefes alma gereksinimleri genellikle karşılanmaktadır. Ne demek istiyorsun Gelecek anneler emek ve doğum sırasında nasıl nefes alacaklarını öğrenmelidir.

Solunumun önemi

Nasıl bir önemi yok gibi görünüyoroksijen bir kadının vücuduna girer. Ama aslında, görüş yanlıştır. Savaşlarda ve doğumda nasıl solumayı biliyorsanız süreci hızlandırabilir ve kendinize ve bebeğinize yardımcı olabilirsiniz. Ne sağ nefes veriyor?

 1. Doğum sırasında, uterus kontraksiyon yapar, bu nedenle çocuğun oksijen yetersizliği yaşaması mümkündür. Bu nedenle, yeterli miktarda havanın sürekli olarak tedarik edilmesinin sağlanması çok önemlidir.
 2. Nefes alma, doğum sırasında ağrıyı hafifletmeye yardımcı olacaktır. Ve başarılı olursa, girişimleriniz için enerjinizi de kurtarabilirsiniz.
 3. Stres ağrı ve bitkinliği arttırır, bu yüzden gergin olamazsınız. Ve doğum sırasında doğru nefes alırsanız, rahatlayabilir ve iyileşebilir, zihni ayık kalırsınız.
 4. Denemeler çok önemli bir dönemdir. Bu aşamada solumak, yırtılmaları önlemeye ve bebeğin doğum sürecini hızlandırmaya yardımcı olacaktır

Nasıl doğru yapılıremek sırasında nefes almanın yolu

Deneyimli bir kadın doğum uzmanı tavsiyede bulunur ve nasıl ve ne yapılacağını söylemelidir. Peki, savaşlarda ve doğum sırasında nasıl nefes alacaksınız?

 1. Kavgalar başladığında da değilyoğun, vücudunuza, dolayısıyla fetusa yeterli miktarda oksijen verilmesini sağlamak için her şeyi yapmanız gerekir. Bu yüzden bu tekniği kullanabilirsiniz: burun yoluyla teneffüs edin, sonra ağız boyunca teneffüs edin. Bu durumda nefes daha kısa olmalıdır. Örneğin, 4'e kadar sayabilirsiniz. Ekshalasyon sayısı 6'ya kadar çıkabilir. Bu arada dikkatini dağıtmaya yardımcı olur.
 2. Ne zaman emek sırasında solumakdaha yoğun mudur? Amaç, acıyı hafifletmektir. Sığ nefes alma tekniğini ("köpek benzeri") kullanabilirsiniz. Bu kolaydır. Ağzınızı açmanız ve sık sık nefes almanız yeterlidir, bir köpek gibi (dilinizi bile çıkartabilirsiniz). Bazılarına gülünç görünebilir, ancak bu tür manipülasyonlar yardımcı olur.
 3. Kasılmalar arasındaki aralıklarda rahatlamalısın. Derin, yavaş ve eşit nefes almanız gerekir. Oksijen tüm dokulara yayılmalı, beyne ulaşmalıdır.
 4. Denemeler başlamışsa ancak serviks henüz değilseaçıldı ve meyve yeterince alçalmadı, kişinin itme isteğini kısıtlamak önemlidir. Bunun için derin bir nefes alın, daha sonra sık sık nefes alın (4-5 sığ nefes alma ve nefes alma) ve ardından havayı tamamen teneffüs edin.
 5. Kadın doğum uzmanı itme emrini verdiğinde,Bu azami güce yatırım yapın. Bunu yapmak için elinizden geleni yapınca çok derin bir nefes almanız gerekir. Nefesinizi tutun ve doktorun emrinde bastırmaya başlayın. Pon gittiğinde, çok yavaş yavaş teneffüs edin, böylece meyve geri dönmez, ancak yükselmeye başlandığı yerde kalır.

doğum esnasında doğru nefes almak

Kavgada nasıl nefes alacağınızı biliyorsanız vedoğumdan sonra kendinize ve çocuğunuza yardım edebilirsiniz (çünkü bu da çok zor!). Tüm güçleri bir yumruk haline getirmek ve düşüncelerin açıklığını korumak çok önemlidir. İşlemin hangi aşamasında olduğu ve doğum sırasındaki kadınların bir seferinde ne yapması gerektiğini belirleyebildiği için doktora itaat etmek gereklidir. Her şeyin kolayca geçmesine izin verin!

Doğumda ve doğum esnasında nasıl solunur: acıyı hafifletir ve süreci hızlandırır 2019

Doğumda ve doğum esnasında nasıl solunur: acıyı hafifletir ve süreci hızlandırır 2019

Related news

 • Suriye Ulaştırma Bakanlığı
 • BT Müzik
 • Meryem 8.bölüm fragmanı yayınlandı mı Meryem 7. bölüm izle Meryemi bekleyen büyük tehlike

 • Doğumda ve doğum esnasında nasıl solunur: acıyı hafifletir ve süreci hızlandırır 67

  Doğumda ve doğum esnasında nasıl solunur: acıyı hafifletir ve süreci hızlandırır


  Doğumda ve doğum esnasında nasıl solunur: acıyı hafifletir ve süreci hızlandırır 65

  Doğumda ve doğum esnasında nasıl solunur: acıyı hafifletir ve süreci hızlandırır 21

  Doğumda ve doğum esnasında nasıl solunur: acıyı hafifletir ve süreci hızlandırır 43

  Doğumda ve doğum esnasında nasıl solunur: acıyı hafifletir ve süreci hızlandırır 18

  Doğumda ve doğum esnasında nasıl solunur: acıyı hafifletir ve süreci hızlandırır 75

  Doğumda ve doğum esnasında nasıl solunur: acıyı hafifletir ve süreci hızlandırır 21