Dombai bölgesindeki önemli yerler. Tatilin tanımı 88 14.02.2019, 06:46

Dombai bölgesindeki önemli yerler. Tatilin tanımı

Dombay, Kuzey Kafkasya'da güzel bir yerdir. Doğanın benzersiz güzelliği, birçok cazibe merkezi ve erişilebilirliği, yıl boyu binlerce turisti cezbetmektedir.

Dombai'nin turistik mekanları

konum

Dombai'nın tüm turistik yerini görmek için,Teberda Rezervi vadisinde Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti'nde bulunan bu harika tesisi ziyaret etmek. Toplam yükseklik deniz seviyesinden 1600 metre yüksekliğindedir. Turistlerin kitlesel akını 1925 yılının başlarında başladı. Ve 1960 yılına gelindiğinde, hükümetin emriyle topraklarda bir spor ve turizm kompleksi inşaatı onaylandı.

Mineral suları havaalanından köy kaldırıldı.230 km. Terminale otobüs veya taksi ile ulaşabilirsiniz. Oraya trenle, örneğin Pyatigorsk veya Nalchik'e gidebilirsiniz. Tren istasyonunun istasyonundan, Dombay'a giden otobüs de çalışır. Her turist buraya özel araç ile gelebilir. Tesis altyapı geliştirmiştir: oteller, kafeler, kamp alanları, park yeri, hazır kayak pistleri ve asansörler.

Dombai Uçak Bileti

Yaz aylarında Dombai'nin turistik mekanları

Rehber kitapların çoğununDombai bir kayak merkezi olarak konumlandırılmıştır, sadece kış aylarında değil, aynı zamanda yaz aylarında da ziyaret edilebilir. Bu süre zarfında yorucu bir sıcaklık yoktur ve olası uzun yürüyüş turları yapan güzel hava vardır. Eski köknar ormanları, kristal berraklığında göller, karla kaplı dağlar - tüm bunlar yaz ya da sonbahar döneminde tesisi ziyaret ederek görülebilir.

En popüler atlı,bisiklet gezileri. Ve ayrıca çeşitli dağ patikalarında trekking ve tırmanma. Hafif bir iklime ve güzel sahneye sahip olan güneşli hava bu dağ evini çok popüler yapar.

Teberda Tabiatı Koruma Bölgesi

Bu rezerv,Karachaevo-Çerkes cumhuriyeti, yani Karachaevsky bölgesi. Kuban'ın bir kolu olan Teberda Nehri havzasının topraklarında bulunur. Rezerv alanı 69 535 hektardır. Teberda ve Dombai'nin turistik yerleri en popüler turistler tarafından ziyaret edildi. Burada çok sayıda doğal anıtın yer aldığı görülüyor. Her biri bozulmamış güzelliğinden şaşkına dönüyorlar. En saf Teberda ve Gonachhhır nehirleri, saydam gölleri deneyimli yolcuları bile etkilemektedir. Burada, güçleri ve hacimleri ile şaşırtıcı olan buzulları görebilirsiniz: Ptishsky, Amanauz, Alibek.

Moussa-Achitara dağının tepesinde bir gözlem var.Çevredeki manzaranın muhteşem manzarasına sahip bir oyun alanı. Açık havalarda, görkemli Elbrus'un tepesi bu yerden görülebilir. Dombai'nın özel bir nesnesi, yabancı bir gemi ("tabak") şeklinde yapılmış bir oteldir.

yaz aylarında ev manzaraları

Mussa-Achitara Menzili

Çeşitli konumlar göz önünde bulundurularakDombay, bu yer hakkında söyleyemezsin. Çeviride, sırtın adı "ağlayan Moussa" anlamına gelir. Bu ilginç bir efsaneden kaynaklanıyor. Bir şekilde Moussa adında bir hırsız, bir koyun sürüsünü kaçırdı ve onları hafif bir eğim boyunca tepeye çıkardı. Tırmanıyor, dinlenmek için oturdu ve hayvanı saymaya başladı, gelirindeki miktarını zihninde hesapladı. Ama sonra diğer tarafta dağın dik ve kayalık olduğunu gördü. Sonra, ileriye ya da geri dönüşü olmadığını fark etti. Ve acı bir şekilde ağladı.

Bugün, sırtın gözlem güvertesinden Elbrus, Teberda Vadisi ve Gonachkhira'nın buzullarını ve zirvelerini görebilirsiniz.

Turje Gölü

Gölet iki buzul arasında uzanır: Alibek ve iki dilli. Yüksekliği 3 bin metredir. Göl yeşillikler ve çiçekler ile her tarafı çevrilidir. Yazın ortasına kadar, gölün suyu buzlanır ve yaz aylarında sıra dışı bir renk alırlar. Suyun yüzeyine, üzerinde bir buzulun olduğu bir kartopu iner. Bütün bu formlar, akarsuların dibinde olan kar mağaralarını oluşturur.

Dombai yaz tatili

Amanauz Gorge

Hangi standlar için çok yer varDombai'yı ziyaret etmek. Köyün hemen yakınında bulunan turistik yerler, doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Geçit, dik duvarları, kanyonları ve şelaleleriyle bilinir. Amanauz Nehri, Teberda'nın kaynağıdır, çeviri içindeki isim "kötü ağız" anlamına gelmektedir. Bu gorge Dombai'da en dar olarak kabul edilir. Oradan çevredeki doruklarına pitoresk manzaralarını açın. İşte "Şeytan Değirmeni" olarak bilinen bir yer ve başka bir cazibe.

Muruginsky Gölleri

Rezervuarlar Ullu-Murouju Nehri'ne 1,5 kilometre uzaklıktadır. Buradaki en büyük ve en ünlü göller iki: Siyah ve Mavi.

Göllerin en büyüğü Goluboye'dir. Alanı yaklaşık 12 hektardır, derinliği 50 metreden fazladır ve bankalar arasındaki mesafe 500 metreden fazladır. Gölden Muruju nehri akar. Bu gölün suları gümüş içerir ve en saftır. Kara Göl ismini haklı çıkarır. Kayaların arasındaki köprü onu güneş ışığından kapatır, suyun içinde siyah görünmesini sağlar.

Dombai Gezilecek Yerler

Shumka Şelalesi

Kışın kayak yapmak istemiyorsanız, yaz aylarında Dombai'yı ziyaret etmeye değer. Rekreasyon, turistik yerlersıcak mevsimdeKış patenine mükemmel bir alternatif olmak. Ziyaret etmek ilginç, aynı adı taşıyan nehrin suları tarafından oluşturulan şelale. Şelalenin yüksekliği 12 metredir. 1523 metre yükseklikte yer almaktadır. Nehrin aktığı geçit vahşidir, bu yüzden sular olağandışı temiz ve şeffaftır. Şelalenin ikinci adı "Beyaz Su" anlamına gelen Ak-Suu'dur.

Baduk gölleri

Orada ne olduğunu anlatmakDombai konumlar, bu dağ gölleri hakkında unutma. Onlar Baduk Irmağı'nın akışında ve Khadjibey'in kolu olarak bulunurlar. Bu bölgede yaz ortasına kadar kar çığları vardır. Bazen bazıları doğrudan göle inerler. İki göl arasında (ilk ve ikinci) nehir yer altı akar. İlk göl yaklaşık 1,9 km uzaklıktadır. İkinci ve üçüncü daha da yüksek. Yaz aylarında iyi havalarda üçüncü gölde su +10 dereceye kadar ısınır.

konumlar teberda ve dombaia

Kaldırma sistemi

Tümünü gözden geçirDombay gözde mekanlarıteleferik sistemini kullanabilirsiniz. Bu özellikle kayak ve snowboard amacıyla gitmek isteyenler için geçerlidir.

Kayak kompleksi sistem tarafından servis edilirasansörler. Toplamda, teleferik beş satır içerir (kablo-sandalye yerlerde). Buz pateninin ana bölgesi dördüncü ve beşinci dönüşler. Glade "Moussa" ya 2500 metreye kadar çıkarlar. Dağ sırtı sırtında bir teleferik telesiyejidir.

Sarkaç yolu, 40 kişiye kadar kapasiteli bir römork ile kaldırılmaktadır. Bu 2260 metre yüksekliğe kadar yükselir.

Yeni asansör sistemi altı ve dört kişilik bir telesiyej içerir. Turistleri 3200 metre yüksekliğe çıkarır.

Ayrıca tüm eğitim pistlerinde çekme yolları var.

Tabii ki, bu görülebilir her şey değildirKafkasya'nın bu muhteşem köşesi. Tatile çıkmayı düşündüğünüzde, Dombai'ya dikkat etmelisiniz. Dağların yüksekliğinden fotoğraflar yapılacak manzaralar, uzun bir süre hafızada kalacaktır. Ve dağların yamaçlarında yürüyüş, geziler veya paten unutulmaz izlenimler burada tekrar geleceğinden emin olabilirsiniz.Related news

 • Gazeteci Kahveci: Sorunun kaynağı dış güçler neden bize borç para veriyor
 • En doğru diyet
 • KOLTUK ÜZERİNE ŞIK TIĞ İŞİ ÇİÇEKLİ ÖRNEK RESİMLİ

 • Dombai bölgesindeki önemli yerler. Tatilin tanımı 20

  Dombai bölgesindeki önemli yerler. Tatilin tanımı


  Dombai bölgesindeki önemli yerler. Tatilin tanımı 49

  Dombai bölgesindeki önemli yerler. Tatilin tanımı 48

  Dombai bölgesindeki önemli yerler. Tatilin tanımı 58

  Dombai bölgesindeki önemli yerler. Tatilin tanımı 44

  Dombai bölgesindeki önemli yerler. Tatilin tanımı 92

  Dombai bölgesindeki önemli yerler. Tatilin tanımı 4