Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 2019

Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 2019

Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 49 27.02.2019, 10:01

Dombai, Karaçay-Çerkesya'da bir dağlık bölge. Kış tatili

Dombai, harika bir tatil beldesinin bulunduğu dağlık bir bölgedir. Karaçay-Çerkassy Cumhuriyeti'nin bir parçası, yakınlarda Kafkas dağlarına ait bir dağ var.

tanım

Dombai - bir kayak merkezi, bir parçasıdırdevlet için büyük önem taşıyan rezerv. Bu noktanın alanı 85 hektardır. Temizlemeye ulaşmak için deniz seviyesinden yaklaşık 1650 m yüksekliğe çıkmanız gerekiyor.

Bu pitoresk yer üç gorge ile bağlanmıştır. Tesisin en yüksek noktası 4046 metre yüksekliğe sahiptir. Bu Dombay-Ulgen.

Dombai dağ alanı

Dombai, bakmak için dağlık bir bölge.dağcılık tutkunlarının yanı sıra çok sayıda turist var. Yirminci yüzyılın başından itibaren, bu nokta gökyüzüne yükselen dorukların erişilememesi nedeniyle çok popülerdi. Ayrıca, çok sayıda çalışma sitesi Karaçay-Çerkesya haline gelmiştir. Dombay-resort yorulmadan büyüdü ve daha ünlü oldu.

gelişme

Özel bir turizm faaliyeti meydana geldiSavaştan sonra rekreasyon için bir kompleks oluşturduklarında. 6 kilometreye kadar yollar inşa edildi. Dombai, Karaçay dilinde "bizon" anlamına gelen bir kayak beldesidir, uzun zamandır bu hayvanların birçoğu vardı. Kuzey Amerika'dan getirildikleri Teberda'da bulunabilirler.

Dombai, sağa doğru bir dağlık bölge.olağanüstü ve nadir bir rezerv. Dünyanın dört bir yanından gelen insanlar buraya ulaşmaya çalışıyor. Bu yerin düzenlenmesi üzerinde, Dombai üssünün her yıl çok sayıda turisti barındırabilmesi için kapsamlı bir şekilde çalışılmıştır. Kışın kayak yapmaya gidebilir ve yaz aylarında dağcılık yapabilirsiniz. Eğitim ve yarışmalar var.

 Dombai kayak merkezi

çok yönlülük

Dombai, üzerinde dağlık bir bölge olansoğuk mevsimde rahat, ortalama sıcaklık yaklaşık -5 derecedir. Akciğerler saf ve taze oksijenle doldurulur. Üstte donduramamak için yanınızda birkaç sıcak şeyleri yanınıza alınız, gerisi büyük rahatlıktan geçecektir.

Aşırı bir yolculuk yapabilirsiniz.kar aracı. Senin için speedaging çalışmaları. Buz pateni pisti çalışıyor. İlkbaharda, düşük sıcaklıklar hala duruyor, böylece tüm bunlar mevcut. Sıcaklık geldiğinde, birçok insan doğaya çadırlarla gitmeyi seçiyor. Tek engel, burada periyodik olarak meydana gelen yağmurlar olabilir.

Olumlu tarafıYaz aylarında, kural olarak, 22 dereceden daha sıcak değildir, bu nedenle ısıdan muzdarip olmanıza gerek yoktur. Nehrin üzerinde bir tekneye binebilir, servis su bisikletinizde ve atlayışınızda.

Kendinizi eğlendirmek için geleneksel yollara ek olarak, kompleks size bir at gezisi sunabilir. Yatılı bir evde kalırsanız, saunayı kullanabilir, saunayı veya yüzme havuzunu ziyaret edebilirsiniz.

İnsanlar komik dans vekaraoke veya gece kulübü mekanlarında yer alan müzik etkinlikleri. Oyun hayranları bilardo ya da bowling yapabilirler. Senin için, dört tekerlekli bisikletin yanı sıra bir yamaçparaşütü çalış.

ev yolları

Alp disiplini kayak

Kayak için birçok insan Dombai'ya gidiyor. Buradaki yollar teleferiklerle birlikte çalışır. Tanımlama için geleneksel renkler kullanılır.

Yeşil ruloda yeni gelenler. Yollar pasajın pürüzsüzlüğü ve sadeliği ile ayrılır, burada tüm gelişmekte olan höyükleri dikkatli bir şekilde kaldırın, böylece hala öğrenmekte olanları karıştırmaz.

Tabii ki, daha çevik ve artık olmayanlar varDombai'ya ilk kez geliyor. Böyle insanlar için yollar mavi denir. Önceki kategoriden biraz daha ilginçler. Kabartma farklı yerlerde değişir. Zaten temel konularda ustalaşmış ve kendi becerilerinizi geliştirmek, geliştirmek ve çoğaltmak istiyorsanız, buraya taşınmanın zamanı geldi.

Gerçek profesyoneller, kırmızıyla işaretlenmiş parçalara gider. Daha dik. Ustalar buraya ulaşmak için gayret gösteriyor. Hemen hemen hiç düz alan yoktur.

Karaçay-Çerkesya Dombay

Bir kuşun uçuşunun yüksekliğinde

Dombay oldukça güzel bir yer. Asansörler bunu açıkça görebilmek için harika bir fırsat sunuyor. Bu halat tipi yollar ağıdır. Asansörün maksimum yüksekliği deniz seviyesinden 3.17 bin metredir. Kendinize eski bir telesiyej hattı veya daha sonra inşa edilmiş yeni ve modern bir kompleks seçebilirsiniz.

Doğanın Beşiği

Çok güzel, bol güneş, iklim ılıman ve hoş, dağ havası sağlığınızı önemli ölçüde artırabilir. Dağ gölleri, sizi canlandırabilecek en saf suyu içerir.

Sanatoryumda kalabilirsin "DağBir dizi prosedürden sonra kendinizi daha iyi hissetmeniz için yardımcı olacağınız yerler. Her ne kadar elbette ki, insanın müdahalesi o kadar büyük değildir ki, doğanın kendisi büyük rol oynar. Göz, pitoresk göle, büyük bir buzulya veya canlı akan nehir suyuna hayran kaldığınızda sevinir.

ev asansörler

Ormanlarda çam ve köknar yetişir. Şelaleler özel ilgiyi hak ediyor. Burada yetişen 24 bitki türü Kırmızı Kitabın sayfalarında bulunabilir. Özellikle, büyük ormangülü çalılıkları ile karşılaşacaksınız. İnsanlar, domuzlar, zarif lynxler, güçlü ayılar, karaca ve yırtıcı kurtlardan kesinlikle korkmayan dağ keçileri, yabani tavşanları, sincapları vardır.

Havada güzel kuşlar uçarlar. Büyük bir şehirde yaşarken alıştığınız tüm bu doğal faydalar çok tuhaf ve sıradışı görünüyor. Kuzey Kafkasya, zengin tarih, gelenek ve ilginç yerlerden bir tanesidir, bunlardan bir tanesi de yıllarca buzla kaplı olan Turje Gölü'dür.

Dombai üsleri

Buraya geldiğinizde çok büyük bir seçenekle karşılaşacaksınız.dinlenme üsleri. Her zevke uygun seçenekleri bulabilirsiniz. Otelin yakınında yollar var. Ancak, biraz daha uzağa yerleşirseniz, fiyattan tasarruf edebilirsiniz.

Konforlu bir sevgilisiyseniz ve en iyisine layık olmak istiyorsanız, Köye köyü ve Dombay Sarayı veya Meridian orada bulunacaktır.

Çocukla birlikte Rostov'da yerleşmek iyidir.ru ", çocuklar için özel yataklar ve mobilyalar var. Tesisin girişinde, "Snow Queen", "Snowstorm" otellerini, izleme platformundaki çevredeki güzelliği ve "Star" ın yanı sıra astronomi meraklılarının teleskop olduğu yerleri görebilirsiniz. Birçok oda, iyi personel "Crystal", "Nastup" kurumlarında bulunmaktadır. "Ulusal" ve "At Zuli" nin yanı sıra "Falcon" da çok uygundur.

Eğer şık ile rahatlamak isterseniz -Grand Hotel. Çok fazla harcamanız gerekecek, ancak karşılığında sadece hayal edebileceğiniz tüm olası faydaları alacaksınız. En popüler olanı 1936’ya kadar uzanan yapımı "Güneş Vadisi" dir.

Dombai üssü

Gençler oteli gerçekten "Dağ Zirveleri" ni seviyornispeten ucuz olan yaşamak.

Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 2019

Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 2019

Related news

 • GÜZEL BİR CİLT İÇİN BAL MASKESİ YAPILIŞI
 • Card Finans Şikayet Telefon Numarası
 • Sürekli Yorgun Hissetmenize Neden Olan O Hastalıklar
 • Benzer Videolar
 • Kaptanın kızı: Hikayenin kısa bir özeti
 • Avrupa ve Türkiye’de Çocuk Üniversiteleri Konferansı

 • Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 95

  Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili


  Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 45

  Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 87

  Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 38

  Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 70

  Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 44

  Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 11

  Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 63

  Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 12

  Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 84

  Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 12

  Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 94

  Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 68

  Dombai, Karaçay-Çerkesyada bir dağlık bölge. Kış tatili 56