Donnik şifalı. Tanım, uygulama ve kontrendikasyonlar 2019

Donnik şifalı. Tanım, uygulama ve kontrendikasyonlar 2019

Donnik şifalı. Tanım, uygulama ve kontrendikasyonlar 55 09.02.2019, 22:29

Donnik şifalı. Tanım, uygulama ve kontrendikasyonlar

Dünyada bugün çok büyük bir yer varinsanlar tarafından tıbbi olarak tanınan bitkilerin sayısı. Tabii ki, neredeyse her insan sözde halk tıbbının varlığını bilir. Burada birçok hastalığın tedavisi için çeşitli bitkilerin kullanılması ima edilmektedir. Onlara tıbbi bir darı taşımak mümkündür. Bu tip bir bitki, baklagil ailesi olarak adlandırılan bir grubun parçasıdır. Genel olarak, bu çöllerde bile bulunabilen oldukça yaygın iki yıllık bir bitkidir. Bu, her şeyden önce, hemen hemen her yerde çayırlarda veya örneğin tarlalarda büyüyen bir ot. Kökleri genellikle toprağa bir buçuk metreden daha fazla bir derinliğe nüfuz eder. Şifalı bitki çok yüksek ve aynı zamanda düz bir sapa sahiptir. Bitkinin toprağın üzerindeki yüksekliği iki buçuk metreye ulaşır.

Bu bitki yaklaşık meyve veriyorEkim. Officinal officinalis'in yaz boyunca çiçek açtığını belirtmek gerekir. Bununla birlikte, bir tıbbi ürün olarak, doğrudan tatlı yonca otunu kullanmak gelenekseldir. Bunu yapmak için insanlar çekimlerini ılık sezonda toplar ve kuruturlar. Bu tür ham maddeleri kuru ve karanlık bir odada saklayın. Uzmanlar, en kullanışlı özelliklerin sıkı kapatılmış kavanozlarda saklanan çimler olduğunu iddia ediyorlar.

Şifalı bitki, daha doğrusu onun hava kısmı,çok yararlı maddeler içerir. Bu, çok sayıda organik tipte asit, örneğin, kumar veya melilot asitleri, tanenler, vitaminler ve uçucu yağlar ve benzerleridir. Ancak, tıbbi drone genel olarak oldukça zehirli bir bitki olarak kabul edilir.

Tabii ki, dünyada birçok bitki var.tıbbi yonca benzer. Onların kullanımı sadece geleneksel tıbbın tarifleri ile sınırlı değildir. Örneğin, dolnik anjina pektoris ile bile reçete edilebilir bir araç olarak, resmi bir bilim ve sağlık çalışanları olarak kabul edilmektedir. Ayrıca, antikonvülsan ilaç olarak kullanılmak üzere bitkilerin infüzyonları önerilmektedir. Donnik, romatizmanın tedavisinde mükemmel bir yardımcıdır. Ancak, bitkinin yararlı özellikleri orada bitmiyor. Liste süresiz olarak devam ettirilebilir. Tıbbi terminus yumuşatıcı, güçlü bir balgam söktürücü, yara iyileşmesi, analjezik, resorptif ve hatta laktojeniktir. Bu yararlı bitkinin temelinde, günlük olarak çok sayıda insanı tedavi eden birçok hazırlık yapılmaktadır.

Daha önce de söylendiği gibi, yonca düşünüldüzehirli bir bitki. Ancak, burada bütün nokta doğru işlemedir. Bunu sadece ilaç şirketleri yapıyor. Ancak, bazı insanların şifalı otlar içinde olduklarını, yoncaları topladıklarını, kuruduğunu kabul etmeliyiz. Böyle bir durumda kullanmak çok tehlikeli otların sadece gerçek profesyonelleri, alanında uzman kişiler olabilir.

Her bir madde, müstahzar veya bitki vardır veKötü taraflar, yan etkiler. Bir istisna yonca değildi. Herhangi bir çare için bir bileşen olarak kullanım ve kullanım kontrendikasyonları, her şeyden önce, insanlarda kan pıhtılaşmasını azaltmaktadır. Ayrıca, doza uymak çok önemlidir. Aksi halde, baş ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi ve hatta mukoza zarının kanaması olabilir.

Sonuç olarak, gerekli olmadığı unutulmamalıdır.Eğer bir profesyonel değilseniz, hazırlık, tıbbi yonca topluluğu, kendi başına. Doktorunla konuş. Sadece tavsiyelerine dayanarak, bu tür çimlerin infüzyonlarını alabilir ya da bir kez olsun herkes için unutabilirsiniz.

Donnik şifalı. Tanım, uygulama ve kontrendikasyonlar 2019

Donnik şifalı. Tanım, uygulama ve kontrendikasyonlar 2019

Related news

 • Sezaryen sonrası normal gebelik var mı
 • Ökse Otunun Zararları
 • Miranda Kerrin Stilinin İlham Kaynağı Kim

 • Donnik şifalı. Tanım, uygulama ve kontrendikasyonlar 12

  Donnik şifalı. Tanım, uygulama ve kontrendikasyonlar


  Donnik şifalı. Tanım, uygulama ve kontrendikasyonlar 38

  Donnik şifalı. Tanım, uygulama ve kontrendikasyonlar 53

  Donnik şifalı. Tanım, uygulama ve kontrendikasyonlar 52

  Donnik şifalı. Tanım, uygulama ve kontrendikasyonlar 17

  Donnik şifalı. Tanım, uygulama ve kontrendikasyonlar 42

  Donnik şifalı. Tanım, uygulama ve kontrendikasyonlar 29