20.06.2019

Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 7

Duayen hukukçu Bahri Belen'den çok konuşulacak iddia

Bi De Bunu Dinle
20:08 27.12.2019(Güncellendi 16:20 30.12.2019)URL'yi kısaltın

Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuşan avukat Bahri Belen, "ÇHD Davası'nda avukatları tahliye eden hakimler ynı hakimler, bizim kararımız doğru deyince onların adına birileri tutuklama kararı yazmış ve tahliye kararı veren hakimlerin elektronik imzaları kullanılmış. Biz böyle bir duyum aldık" dedi.

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan deneyimli avukat Bahri Belen, 2019 yılında Türkiye'de hukukun işleyişini değerlendirdi.

'ADALET MÜLKÜN TEMELİ İSE ÖNCE HUKUKUN DOĞRU İŞLEMESİ LAZIM'

"Adalete açlığımız var. Avukatlar adalet için nöbet tutuyor. CHP'nin genel başkanı adalet için yürüyor… Adaletle ilgili ne zaman birileri ağzını açsa savcılar emir telakki ediyor. Sadece soruşturma açılmıyor gece yarısı emniyete götürülüyorlar" diyen duayen hukukçu Belen, "Adalet mülkün temeli ise bu ülkede önce hukuk ve hukukun doğru işlemesi sonucu adaletin hayata geçmesi lazım. Herkesin adaletli bir karar veriliyor duygusunu yaşaması lazım" ifadelerini de kullandı.

ÇHD DAVASINDA SKANDAL

Bahri Belen, hukuka ilişkin tespitlerini ve değerlendirmelerini aktarırken Çağdaş Hukukçular Derneği davasına ilişkin aldıkları bir duyumu da aktardı. Eylül ayında ilk duruşması görülen 20 sanıklı davada tutuklu bulunan tüm avukatların tahliyesine karar veren mahkeme, aradan 10 saat geçtikten sonra 'tutuklamaya yönelik yakalama kararı' çıkarmıştı. O karar çok büyük tartışmaları ve itirazları da beraberinde getirmişti.

Bi De Bunu Dinle
Belen'in aktardığına göre, tahliye kararı veren hakimler, kararlarında ısrarcıydı ancak ellerinden elektronik imzaları alınarak tutuklamaya yönelik yakalama kararının bulunduğu metne imzaları atıldı.

Belen aldıkları duyumu şu sözlerle aktardı: "20 avukatın yargılandığı, 17 avukatın tutuklu olduğu bir davada, siyasi iktidar bu döneme ilişkin kendi tarihi belgesini kendisi yaratmıştır. Selçuk Kozağaçlı ve 17 avukat arkadaşın yargılandığı davada mahkeme; 'AİHS'deki kararlar ve bunların kriterleri, sanıkların avukat olması, delillerin toplanmış bulunması ve sorgularının yapılmış bulunması nedeniyle tahliyeye karar verdi. Aynı hakimler, bu tahliye olan kişilerle ilgili yakalama kararı verdi ve bu kararları hakimlerin kendileri değil, elektronik imzalarıyla verildiğini duyduk biz. Yani hakimler bizim kararımız doğru demişler ama elektronik imza diye bir şey var. Onların adına birileri kararı yazmış ve elektronik imzaları kullanılmış. Biz böyle duyduk.Related news

 • Rekabet ve çeşitleri nedir
 • Taze Naneli Bisküvi Kurabiyesi Tarifi
 • Limon ile Temizlik İpuçları
 • Mad. 102 LC RF. Su fonu. Kategoriler, su fonu arazilerinin kullanımı ve korunması
 • Bir Kendin Yap Örneği Keçe Çanta

 • Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 22

  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia


  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 87

  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 67

  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 27

  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 16

  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 55

  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 55

  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 82

  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 19

  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 69

  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 82

  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 10

  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 80

  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 15

  Duayen hukukçu Bahri Belenden çok konuşulacak iddia 12