Durian - Kraliyet Meyvesi 2019

Durian - Kraliyet Meyvesi 2019 Durian - Kraliyet Meyvesi

Durian - Kraliyet Meyvesi

Tayland - Rusça için uzun süre seçilmiş yerturist. onlar büyür ve hamle şeyi yemek ahlak, egzotik mutfağı eşiğinde bir tropikal orman, ılık deniz, eğlence ile bir ülke. Ve Tayland - durian denilen inanılmaz bir meyvenin doğum yeri, fotoğraflar ne kadar sıradışı olduğunu gösteriyor.

durian meyvesiDurian neye benziyor? Bir meyve, 15 ila 30 cm arasında değişen, ortalama 2-3 kg ağırlığında, yeşil dikdörtgen bir meyvedir.Ama bir futbol topu ile büyüklükte ve 10 kg'a kadar ağırlığa sahip örnekler vardır. Parlak sarı rengin yenilebilir küspesi kemiğin arkasında, merkezdedir. Bu sahip olduğu en değerli şey.

Durian ile ünlü nedir? Bu meyve kraliyet olarak kabul edilir. Her ne kadar doğadaki en tartışmalı yaratılış olarak adlandırılabilir. Çünkü dış özellikleri iç içeriğe kesinlikle aykırıdır. Ve tüm bunlardan dolayı durian'ın çok hoş olmayan bir kokusu vardır. Ama ne diyebilirim ki, aşırı olgun meyve sadece umutsuzca kokuyor. Otellerde, halka açık yerlerde, özellikle havaalanlarında, yasaklanmıştır. Ama bu meyve nasıl kokuyor, bu yüzden lezzetli, sadece lezzetli.

durian yararlı özellikleriNeden durian'a değer veriyorlar? Yararlı özellikleri çok çeşitlidir. Meyvelerin temel özellikli vitamin ve eser elementlerine ek olarak, biyolojik olarak aktif sülfür içerir. Meyveye belirli bir koku verir. Aktif kükürt diyabet ile yardımcı olur, toksinlerin vücut temizler. Ama en önemlisi, bu sıradışı meyve için değerli olan: o güçlü bir doğal afrodizyaktır.

Durian nedir? Meyve, 20 metreye kadar büyük ağaçlarda yetişir. Tayland ile birlikte Tayland ve inanılmaz bir meyvenin doğum yeridir, ancak şimdi Brezilya, Orta Afrika ve Güneydoğu Asya'daki bazı ülkelerde tarlalar bulunmaktadır. Dikim ağaçları 8-10 yıl boyunca meyve vermeye başlar, meyveler tüm yıl boyunca devam eder, ancak bu ağaçların aktif dönemi mayıs ayından kasım ayına kadar sürer. Durian çiçek açan çiçek atardurian fotoğrafsadece birkaç saat. Meyveden meyve meyveye ulaştığında meyveden kopmaz, düşmez, bu nedenle bir kaskı olmadan ekim üzerine oturmak yasaktır. Sadece tatsız değil, aynı zamanda çok tehlikeli de değil, kafasına bir yirmi metre yükseklikten düşen 5 kg ağırlığındaki çivili bir arabaya binmek için. Bu arada, çok güçlü hoş olmayan bir koku sadece olgunlaşmış örnekler tarafından üretilir ve şartlandırılmış meyveler tolere edilebilir.

Durian nasıl seçilir ve yenilir? Kaliteli bir meyve sadece Tayland'ın kendisinde bulunabilir. Batı süpermarketlerinin raflarında temizlenmiş bir formda oluyor, ancak uzmanların söylediği gibi bu kötü bir seçenek çünkü en lezzetli ve sağlıklı meyveler nakliyeyi tolere etmiyor. Tayland'da, bir satıcının seçilmesine yardımcı olacak durian piyasada satın alınır. Bilgilendirilmemiş bir turistin bunu tek başına yapması zordur. Onunla otele izin verilmez, uçakta da. Para masasından ayrılmadan yemek yemek zorunda kalıyor, mecaz değil, bir odada kokusu iştahı yitirecek. Meyvenin rengi sadece parlak sarı olabilir, eğer değilse, yenemez. Çilek ve ananas aromasıyla kremalı bir vanilyalı tatlı gibi tadıyor. Bir kaşıkla ve tercihen eldivenlerle yiyin, koku çok aşındırıcıdır.

Durian - Kraliyet Meyvesi 2019

Durian - Kraliyet Meyvesi 2019

Related news

 • Gao Shantao
 • Limonlu Mini Cheesecake Tarifi
 • Kereviz nasıl saklanır
 • Tavuk fırında şiş kebap
 • Kolay Patik Yapımı Anlatımlı Videolu Gösterim

 • Durian - Kraliyet Meyvesi

  Durian - Kraliyet Meyvesi


  Durian - Kraliyet Meyvesi

  Durian - Kraliyet Meyvesi

  Durian - Kraliyet Meyvesi

  Durian - Kraliyet Meyvesi

  Durian - Kraliyet Meyvesi

  Durian - Kraliyet Meyvesi

  Durian - Kraliyet Meyvesi

  Durian - Kraliyet Meyvesi

  Durian - Kraliyet Meyvesi

  Durian - Kraliyet Meyvesi

  Durian - Kraliyet Meyvesi