Durulama - klorheksidin

Durulama - klorheksidin


Durulama - klorheksidin 48 05.03.2019, 04:01

Durulama - klorheksidin

Yani, belki de başlamak için, ne olduğuolduğu - klorheksidin yanı ne kadar ve kullanılan neyi tıp dalları içinde? Klorheksidin (onlara diz basit tsarapinok önlenemez çocuk arasında değişen ve yetişkin vücudun mahrem parçaları ile biten insan vücudunun hemen her alanında yapılan durulama) - yara tedavi ve mükemmel sonuçlar elde benzersiz bir çözüm olan geçer. yani, kozmetik işkembe atlaması, Yara, yara neredeyse görünmez, iyileşme çok daha hızlı gerçekleşir ve komplikasyonlar ve hiçbir soru olabilir - klorheksidin tamamen açık bir yaradan tüm kir ve enfeksiyon "ortadan kaldırmak". O sık sık ameliyat sonrası değil, ilk iki veya üç gün içinde yara, ancak tüm ameliyat sonrası dönemi yıkanır o kadar iyidir. Uzun bir süredir açıldı, ama tıpta çok yaygın (yaklaşık onbeş yirmi yıl önce) keşfinden çok daha sonra uygulanmıştır.

Aktif olarak, aşağıdaki ilac dallarında kullanılmıştır:

- Üroloji (mesane ve idrar kanalı herhangi bir enfeksiyon başladı, tam anestezi altında anestezi olmadan lavaj üretra ve mesane lavaj yapılır,);
- Cerrahi (ciddi ve yüzeyel ameliyatlardan dikişlerin yıkanması ve apseler ve mastitten gelen yara izi);
- Jinekoloji (vajinal yıkama, serviksi temizlemerahim, bazen de peluş, mantar ve cinsel yolla bulaşan diğer ciddi enfeksiyonlar gibi hastalıklarda klorheksidin ile duşturma);
- kulak burun boğaz muayenehanesi (yıkanmış burun, boğaz, bazen kulaklar, ancak oldukça nadir durumlarda).

Evde yapmanız gerekiyorsa, durulama işlemi nasıl yapılır (eczanede satın aldığınız klorheksidin ve aşağıda belirtilenleri yapın)?

Dikkatinize, evde bir yerde ya da başka bir yerde durulama (klorheksidin - ana yıkama çözeltisi) nasıl yapılacağının ayrıntılı bir açıklaması verilir.

Klorheksidin idrarıyla yıkayınaşağıdaki şekilde penis yapılır: El vezikül çözeltisi alınır, ucu (erkek genital yapılır durulanması önce, ılık su ve sabun çocuklar ile yıkanmalıdır olup,) ve kanaldaki solüsyonu birkaç mililitre başlatılır üretra içine yerleştirilir. kapak kaldırılır ve yaklaşık beş dakika penis sonra sadece sıvı bırakın ve vücut dokusunu silin, böylece sıvının kaçmasını olmaz tutmak gerekir, kuru olması tercih edilir.

Jinekolog size bir durulama yaptıysa(Jinekoloji Klorheksidin - bu korunmasız ilişkiden sonra durulama olarak kullanılmaktadır gibi, mantar hastalığı, vajina iltihabı ortadan kaldıran hangi ile çok önemli bir çözelti) aşağıdaki gibi, o zaman yapılması gerekir. ayakları banyosunda kendisinde olduğunu böylece küvetin kenarına oturun ve sonra çözümün şişesini almak, vajina içine ucu girip çözümün yaklaşık seksen mililitre bırakın. O, o klorheksidin ortaya o kadar iki üç dakika boyunca oturmak için çalışmalısınız bodur, çözüm tahliye ve gömme olasılık vulva ılık su bebek sabunu izin bunun üzerine.

Bir yerde yaran varsa ve bunu yapman gerekiyorsa(Bu durumda, klorheksidin, hidrojen peroksit gibi hareket edecek) yıkayın, sadece ıslak pamuk mendil veya çözelti yavaşça sadece bez silin daha sonra klorheksidin dökmek için de mümkündür, yaraya ekleyin.

Diğer durumlarda, kendini yapmak imkansızdır.durulama (klorheksidin, iç kulaklarınızı, burnunuzu ve boğazınızı yıkamanız halinde kötü bir şekilde zarar görmüş bir sıvı çözeltidir), ancak burnunuzu yıkamanız gerekiyorsa, doktor sizi özel bir ofise gönderecektir.

Durulama - klorheksidin

Durulama - klorheksidin

Related news

 • Saçları için baba olmaktan vazgeçti
 • Buz Devri Canlı Şov – Ice Age Live
 • Giresun Haberleri: Bayraktar yeniden Fiskobirlik başkanı seçildi
 • AJUR BÖLEN MOTİFLER ŞİŞ ÖRGÜ DESEN ÇALIŞMASI
 • Çiviler için jel boyası ve kullanımı özellikleri
 • Beyaz Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkartılır

 • Durulama - klorheksidin 5

  Durulama - klorheksidin


  Durulama - klorheksidin 49

  Durulama - klorheksidin 92

  Durulama - klorheksidin 23

  Durulama - klorheksidin 26

  Durulama - klorheksidin 52

  Durulama - klorheksidin 65

  Durulama - klorheksidin 72

  Durulama - klorheksidin 67

  Durulama - klorheksidin 39

  Durulama - klorheksidin 60