Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatıEkibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı


Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı 71 14.02.2019, 17:15

Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı

Çiçek yapmak için eski sanatJaponya kökenli ve tüm dünyayı fetheden kompozisyonlar (eekbana). Yükselen Güneş'in Şiirine benzer: lakanik, zarif ve sembollerle doludur. Eekbana yaratılırken, sadece çiçekler değil, aynı zamanda diğer bitkiler ve nesneler de kullanmak mümkündür: porselen, taşlar, cam, kil. Kompozisyonlar doğanın güzelliğini ifade edecek şekilde tasarlanmıştır.

Eekbanın nasıl oluşturulduğunu öğrenmek içinEller, onu daha iyi tanımak değer. Adı "çiçeklerin ikinci hayatı" olarak çevrilebilir. Efsaneye göre, bu sanat bir Budist rahip yüzünden ortaya çıktı. Ana unsurlar üçtür. İlk ikisi Cennet ve Dünya, üçüncüsü İnsan ve aynı zamanda Çiçek. Kompozisyonun bireysel detayları da belirli bir anlam yükü taşır. Örneğin, çam, ruh konsantrasyonunun bir uygulaması olarak hizmet ederken, farklı meyveler vücudu belirtir.

Kendi elleri ekibany

Başka prensipleri düşünelim;ekibana'dan oluşur - gerçekten bir başyapıt yaratabilirsiniz! Tarihsel olarak gelişen gelenekleri gözlemlemek her zaman gereklidir. Sanatın duanın teslimi olarak ortaya çıktığı gerçeği göz önüne alındığında, tanrıya sunmanın sembolü olmaya devam etmektedir. Kompozisyonun temeli olarak, merkez kısmı gerçeklerin bir sembolü olarak kurulmuştur. Bu amaçla ağaçların dalları hizmet eder. Bunlar, ruhların konutları olarak kabul edilir.

Ekibana kendi elleriyle fotoğraf

Japonya'daki antik zamanlardan beri, eekbana'nın kendisiçam dallarından yapılmış, selvi, bambu ve beyaz krizantem de kullanılmıştır. Zaman geçtikçe düzenlemeler değişiyordu, kademeli olarak ciddi ve doğalcı tarzlar Moriban'ın yönü ile değiştirildi. Bu, Avrupa medeniyetinin etkisini yansıttı. Bu stil, herhangi bir modern iç mekan için en uygun olanıdır. Kompozisyon metal bir stand üzerine monte edilmiştir. Etkileyici ve güzel bir eekbana elde etmek için, desteğin çubukları ile çubukları arasındaki ağaçların ve çiçeklerin dallarını kendi ellerinizle düzeltmeniz gerekir. Kompozisyonda en önemli şey gökyüzünü sembolize eden gövde. Gelecekteki buketin temelini oluşturduğu için dayanıklı olması gerekir. İkinci çiçek yan yana yerleştirilir. Bu, İnsanın kişiliğidir. Kural olarak, eğim altındadır. Yükseklikte bu gövde, syn yüksekliğinin 2 / 3'ü olmalıdır. En kısa olan, Dünya'yı belirleyen tai elemanıdır. Bileşimin ana öğelerinin yanına veya önüne hafifçe olacak şekilde konumlandırılır.

kendi elleriyle eekbana nasıl yapılır

Nasıl bir eekbane yapmak için küçük bir genel bakışkendi elleriyle bu sanat hakkında bir fikir verir ve bir başyapıt yaratmada elinizi denemenizi sağlar. Bir kompozisyon oluşturmanın ana ilkesi her zaman basitlik, eksiklik ve asimetri izlenimi. Geleneksel Japon buketlerinin derlenmesindeki teknik ve incelikleri tam olarak öğrenmek için uzun yıllar gerekiyor. Ancak, temel kanunları izleyerek kendiniz küçük bir mucize yaratabilirsiniz. Buketin boyutu doğrudan seçtiğiniz vazoya bağlı: derinliği ve çapı. Bütün elementler integral olmalı.

Eekbana ne kadar basit ve mükemmel olabileceğini ortaya koyuyor, fotoğraf çok net bir şekilde gösteriyor. Evin içine pozitif enerji getirecek, iç mekanı süsleyecektir.

Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatıEkibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı

Related news

 • Ataletsiz bobin: seçim özellikleri
 • Seyret, Sus Ve Dinle Hikayesi
 • Maya takvimi kehanetleri
 • Tesettür giyim ile Etiketlenen Konular
 • 5 Malzemeden Nefis Somon Tarifi – Yemek Tarifleri

 • Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı 64

  Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı


  Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı 41

  Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı 53

  Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı 24

  Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı 94

  Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı 96

  Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı 11

  Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı 75

  Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı 99

  Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı 63

  Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı 85

  Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı 71

  Ekibana kendi elleriyle - kompozisyon sanatı 37