Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama 2019

Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama 2019 Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

Elma ağacı, belki de Rus tarımı yapan işletmelerin en popüler meyve ürünüdür. Onun ağaçlarında neredeyse her ağaç büyüryerli bahçıvan. Elma ağaçlarının çeşitleri büyük miktarda görüntülenir.Sahip olabilecekleri nitelikler ve özellikler farklıdır. Ve tabii ki, birçok yaz sakinleri bilmek istiyor,Hangi elma çeşitleri en lezzetli.

Çeşitlerin sınıflandırılması

Evcil küçük evcil hayvanlar tarafından yetiştirilen elmaların meyveleri farklı zamanlarda olgunlaşabilir. Bu meyve mahsülünün tüm çeşitleri üç ana gruba ayrılmıştır:

 • sonbahar;

elmaların en lezzetli çeşitleri

En popüler elma ağaçları listesi

Rus yaz sakinleri için en iyi yaz çeşitleri şunlardır:

 • Beyaz dolum.

 • Moskova armutları.

 • Melba.

Elmaların en lezzetli çeşitleriRus bahçıvanlarının görüşüne göre,

 • Zhiguli.

 • Antonovka.

En iyi kış elma ağaçları:

 • Renko.

 • Altın.

Elmanın en lezzetli çeşitleri, orta bant için sadece mükemmel uygundur -Bu Beyaz dolgu, Moskova armut Melba ve Antonovka.Elma ağaçları Simirenko, Zhigulevskoe ve Altın ülke, Beyaz Rusya ve Ukrayna'nın güney bölgeleri için tavsiye edilir.

Beyaz dolum: açıklama

Bu çeşitteki elma ağaçlarının yüksekliği 4-5'e ulaşabilirmetre. Genç yaşta geniş piramidal bir tacı vardır. Gelecekte, yuvarlak bir şekil kazanır. Beyaz dolgunun meyveleri esasen halkalar üzerinde büyür. Bu tür elma ağaçlarının yaprakları elipsoidal, gri-yeşil renktedir.

ne çeşit elmalar en lezzetli

Beyaz dolgunun meyveleri çok büyüktür. Ağırlıkları 110-150 gram'a ulaşabilir. Olgun elmaların rengi açık sarıdır. Derileri beyaz bir balmumu kaplaması ile kaplıdır. Güney tarafında, bu elmalar küçük bir allık olabilir. Beyaz Dolgu Hamuru kaba, çok sulu ve tatlıdır. Bu eski Sovyet Baltık çeşidi hala birçok kişi tarafından en lezzetli olarak kabul edilir. Beyaz yüklemenin ciddi bir dezavantajı var. Bu tür ağaçların meyveleriyle birlikte çok az büyümeye başladım. Eski elma ağaçları sadece 60 gram ağırlığındadır.

Meyve genellikle iki aşamada uzaklaştırılır. İlk kez elma, 5-10 Ağustos, ikinci kez - 20-25 olarak ayrılır. Beyaz Meyvelerin depolanması çok düşüktür. Onları en fazla 15-20 gün saklayabilirsiniz. Bu çeşidin elmalarını daha sık taze formda kullanın. Fakat Beyaz dolgunun meyveleri çok sulu olduğundan, bazen her türlü içeceği yapmak için kullanılırlar - meyve suları, likörler, şaraplar.

Moskova armut

Küçük parlak meyveler ile de bu elma ağacıÇok sıklıkla yerli köylülerin bahçelerinde görebilirsiniz. Moskova armut en eski çeşitlerden biridir. XVIII yüzyılın sonunda biliniyordu. Bu çeşitliliğin büyüyen ağaçları çok yüksektir. Genç elma ağaçlarının taçları piramidaldır, yetişkinlerde ise küreseldir. Moskova armutunun yaprakları çok büyüktür ve çiçekler diğer pek çok çeşitliliğin aksine beyaz değildir, fakat hafifçe pembedir.

orta bant için en lezzetli elma çeşitleri

Moskova armut meyveleri küçük (tartıYaklaşık 50 gram), şekil olarak bir şalgamı andırır. Bulanık bir allık ile sarı-yeşil renklenme var. Güney tarafında, meyvelerin çoğu parlak kırmızı çizgili ile kaplıdır.

Bu çeşitliliğin ilk elmaları başlangıçta olgunlaşır.Ağustos ayının. Moskova armutundan dönüş uzun. Meyve iki hafta olgunlaşır. Çeşitlerin bazı dezavantajları elmaların güçlü soyulmasıdır. Moskova armutunun artıları, yüksek verim ve meyvelerin mükemmel tat kalitesi olarak kabul edilir. Bu elmanın eti tatlı ve ekşi, sulu, kokulu. Genellikle taze doldurulmuş Beyaz dolgu olarak kullanılırlar. Çoğu yaz sakinlerine göre, tıbbi özellikleri de dahil olmak üzere, bazen yapmak ve meyve suları. Onları içmek, mesane, karaciğer ve böbrek hastalıkları için gereklidir. Ayrıca, Moskova armutunun suyu sinir sistemi ile ilgili sorunları çözmeye ve akut bronşiti tedavi etmeye yardımcı olur. Bu çeşitliliğin dezavantajı, meyvelerin düşük taşınabilirliği ve meyvesi olarak kabul edilir.

Melba

Pek çok bahçıvan göre, beyaz dökme ve Moskova armut,yaz elmalarının en lezzetli çeşitleri. Melba, popülerliğin arkasında geride kalmaz.Bu çeşit 1898 yılında Kanada'da yetiştirildi. Zamanın en ünlü şarkıcılarından birinin adını verdiler - Nelly Melba. Bu çeşit, Rusya'nın birçok bölgesinde yetiştirilmektedir. Çok sık değil sadece Urallar, Sibirya ve Uzak Doğu'nun sığ sakinlerinin bahçelerinde görülebilir.

Melba'nın elma ağaçları çok az büyüyor3 metre. Genç yaşlarında bir tacı var. Bu elma ağacını da küçük diş etleri ile yaprakların sarımsı bir renk tonu ile açık yeşil olabilir öğrenin. Melba'nın çiçekleri çok büyük, beyazdır.

elmaların en lezzetli kış çeşitleri

Meyveler ağustos ayı ortalarında olgunlaşır. Boyutlar büyük, ağırlık - 130-150 gram. Elmanın şekli biraz düzleştirilmiş, yuvarlaktır. Melba meyvesinin rengi çizgili bir allık ile açık yeşildir. Et, çok hassas, tatlı, sulu ve gevrek. Rengi neredeyse kar beyazıdır. Birçok cottager sadece bu elmaların tadı değil, aynı zamanda lezzetini de sever. Melba'nın meyvelerinin kokusu hoş bir karamele sahiptir. Çeşitliliğin esansları verim ve yaşanabilirliği içerir, dezavantajlar uyuzun kararsızlığı, zayıf kış sertliği ve kendi kendine döllenmedir.

Antonovka

Yaz elmalarının en lezzetli çeşitleri- Beyaz dökme, Moskova armut ve Melba çoğu için kullanılırtaze form Daha önce de belirtildiği gibi, uzun olamazlar. Bu nedenle, aynı zamanda yaz bahçecileri sık sık dikilmiş ve sonbahar elma ağaçlarının çeşitleri. Bu tür ağaçların meyveleri Ağustos - Eylül aylarında olgunlaşır ve birkaç aya kadar saklanabilir.

Antonovkasonbahar sonu çeşitliliği (bazı kaynaklardabeyaz dökülme daha az sıklıkta yerel dacha sahipleri bahçelerinde bulunabilir erken-kış olarak sınıflandırılır). Özel olarak Antonovka hiç kimse tarafından gösterilmiyordu. Bunu ulusal seçim çeşitlerine yönlendiriyorlar.

Antonovka'nın meyveleri büyüktüryuvarlatılmış. Birçok elmanın alt kısmında kaburga vardır. Renk yeşil-sarıdır. Bu elmaları Eylül ayı sonunda olgunlaştırın. Onların eti ekşi tatlı, çok kokulu. Kullanılmış meyveler Antonovka hem reçel, macunlar, yoğun bu elmanın eti yana komposto, marmelat ve benzerleri. D. yanı sıra hazırlık taze, çok, onları Charlotte turta fırında olabilir, vb. Avantajları çeşitleri öncelikle direnci dahil hastalıklar, yoksunluklar - çok iyi değil lezhkost meyveleri.

elmaların en lezzetli sonbahar çeşitleri

Elmaların en lezzetli sonbahar çeşitleri: Zhigulevskoye

Bu elma ağaçlarının meyveleri Eylül ayı sonunda olgunlaşır. Çeşitlilik, Ukrayna'da, Belarus'ta ve Rusya'nın orta bölgelerinde büyümeye çok uygundur. Zhigulevskoye elma ağaçlarının meyveleri oldukça geniştir. Ağırlıkları 150-160 gram'a ulaşabilir. Bu elmanın şekli düzleştirilmiştir. Renk bulanık bir allık ve az sayıda parlak kırmızı bant ile sarımsıdır. Pulpa kremsi, iri taneli, çok sulu ve hassastır. Bu elmaların tadı doymuş tatlı ve ekşidir. Bu çeşitliliğin meyvelerini neredeyse aynı anda olgunlaştır.

Simirenko'nun elma ağacı

En lezzetli elma çeşitlerisonbahar, bu nedenle, birçok yaz sakinlerine göre, bu Antonovka ve Zhigulevskoe. Kışın en popüler çeşitleri Simirenko ve Golden Delicious'dur.Bu çeşitler ayrıca yerli istekli tarafından çok isteklidir. Elma ağacıSimirenkoyüksek verimlilik ve erken doğurganlık ile karakterizedir. Bunun dezavantajları genellikle sadece püre karşı zayıf dirence bağlanır.İnsanlarda bu çeşit "semirinka" denir.

bu ağaçlarçok büyük (200 grama kadar), ama aynı zamandaakciğerler. Meyvenin şekli yuvarlak-koniktir ve rengi açık yeşildir. Simirenko'nun elmalarının eti yeşilimsi, yoğun, tatlı, sulu ve kendine özgü bir karakteristik aromaya sahiptir. Meyve 7-8 aya kadar sürebilir. Ekim ayı sonuna kadar olgunlaşırlar. Bu elma ağacının koronu kalındır, bu yüzden periyodik budama gerektirir.

yaz elmalarının en lezzetli çeşitleri

Elmanın en lezzetli kış çeşitleri: Golden Delicious

Bu elma ilk olarak ABD eyaletlerinden birinin bölgesinde keşfedildi.Crohn içindekonik bir şekle sahiptir.Bu ağaç düşük büyür - sadece yaklaşık 3 m. Elmalar oldukça büyük - 220 gram kadar. Meyvenin rengi yeşilimsi yamalı altın sarısıdır. Kabuk sert. Sınıfın esası, don direnci, kaliteyi ve yüksek verimi içerir. Dezavantajlar, uyuz ve külleme direnci zayıftır. Golden Delicious'un donları iyi tolere edebilmesine rağmen, esas olarak ülkenin sadece güneyinde yetişmektedir.

Bu çeşitliliğin eti sulu ve çok kokulu. Bu elmalar çoğunlukla taze ve pişmiş ürünler için kullanılır.

Sonuçlandırmak yerine

Böylece, öğrendik,Ne tür kış elmaları en lezzetli veBu meyve mahsulünün hangi yaz ve sonbahar çeşitlerinin ev tipi kasap yetiştiricileri tarafından tercih edildiği. Içindeçoğu vakaTüm bu ağaçlar, mükemmel meyve özelliklerine ek olarak,hala iddiasızlık ve dayanıklılık. Onları büyütmek çok zor değil.Ancak, elbette, bu tür meyve mahsullerini yetiştirirken belirli teknolojileri gözlemlemek gerekir.

Ne tür kış elma en lezzetli

TabikiSeçim, bir veya başka iklim koşulu için fitness dayanmaktadıren lezzetli elmalar. Kuzeybatı için çeşitler,örneğin, daha uygun dona dayanıklı. Bu durumda büyümek için sadece mükemmel bir seçenek, örneğin, Beyaz dökme ve Melba olabilirGüney bölgelerde yetiştirme için, Altın veya Zhigulevskoye'yi seçmeye değer. Doğru seçim çeşitleri veGelecekte bu tür ağaçlardan yetişen teknolojinin tam olarak gözlenmesi, lezzetli ve sulu meyvelerin maksimum verimini elde etmek mümkün olacaktır.

Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama 2019

Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama 2019

Related news

 • Cilt Bakımında Yüz Nasıl Temizlenir
 • Otomobil fabrikası Ural: tarih, üretim, ürünler
 • Sjogren hastalığı
 • Gebelikte etkili ve güvenli antipiretik ajanlar
 • Fırında Elma Dilimli Patates (Taze Baharatlı)

 • Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama


  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama

  Elmaların en lezzetli çeşitleri: bir liste ve açıklama