Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanıEritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı

22.05.2019

Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı 71

Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı.

Eritromisin merhem olan bir maddediraçık sarı veya kahverengimsi sarı renk. Yüz gram merhem 1.0 gram eritromisin, ayrıca baz - lanolin anhidroz ve petrolatum ve sodyum sülfat içerir - 100 gram'a kadar.

Bakteriyostatik spektrumun bir antibiyotiktirmakrolid grubundan eylemler. Hareket, ribozomların 50S alt birimi ile tersine çevrilebilir bir bağa dayanır, böylece amino asit molekülleri arasındaki peptit bağlarının oluşumunu bozar. Buna göre, mikroorganizmaların protein sentezi süreci bloke edilir, aynı zamanda bu, nükleik asitlerin sentezlenme sürecini etkilemez. Dış kullanım için tasarlanmış bir merhem vardır. Akne vulgaris, yatak yaraları, enfekte yaralar, trofik ülserler, ikinci ve üçüncü derece yanıklar da dahil olmak üzere, püstüler doğanın deri hastalıkları dahil olmak üzere, yumuşak dokuların yanı sıra, cildin çeşitli enfeksiyonları için endikedir.

Eritromisin merhem - kullanım talimatları.

İlaç cilt alanına uygulanır.gün boyunca en az iki veya üç kez etkilenir, tedavi 1.5 ila 2 ay arasında devam etmelidir. Deri hastalıkları ve pürülan tipte yumuşak doku hastalıkları durumunda, ilacın, günde en az bir veya iki kez kalın bir tabaka halinde uygulanmaması gerekir. Ancak bu sadece nekrotik kitleler ve irin tamamen kaldırıldıktan sonra yapılmalıdır. Yanıklarla, merhem cildinizi bir kez daha rahatsız etmemek için haftada iki ya da üç kez uygulanmamalıdır. Tedavi süresi hastalığın şiddetine ve formuna bağlıdır ve birkaç gün ila iki hafta arasında değişir.

Genellikle merhem oldukça iyi transfer edilir, amabelki rahatsız edici planın bazı ılımlı etkisi. Yan etkiler arasında kızarıklık ve kaşıntı gibi alerjik bir reaksiyonun muhtemel gelişimi vardır. Ilacın uzun süreli kullanımı eritromisine dirençli mikroorganizmaların neden olduğu sekonder enfeksiyon riskini artırır. Bu durumda, diğer, daha güçlü ilaçlarla tedavi edilmesi gereken yüksek bir olasılık geliştirme olasılığı vardır.

Eritromisin merhem - özel talimatlar.

Başka bir ilacı kullanmadan önceAnti-akne spektrumunun harici uygulaması, en az bir saat beklemek gerekir. Sivilce durumunda herhangi bir iyileşme olmaması durumunda, merhem kullanılarak üç ila dört hafta sonra, bir uzmana danışmak gerekir. Terapötik bir etki elde etmek için iki veya üç ay gerekli olabilir.

Eritromisin merhem - kullanım talimatları.

Neden olduğu çeşitli göz enfeksiyonlarıHassas mikroorganizmalar, bu ilaç ile tedavi edilebilir. Bu enfeksiyonlar arasında - konjonktivit (yeni doğanlar dahil), bakteriyel blefarit, yeni doğanların oftalmisi, blefarokonjunktivit. Ayrıca, bu merhem meibomit (arpa), klamidya ve trachoma ile gösterilmiştir. Trachoma (tedavi edilmeden bırakılırsa bulaşıcı bir göz hastalığı) durumunda, merhem günde dört ila beş kez dökülür, tedavi süresi dört aya kadardır.

Eritromisin merhem - depolama koşulları.

İlaç yerde saklanmalıdırÇocuklar tarafından alınma olasılığı dışlandı. Depolama sıcaklığı yaklaşık 20 santigrat derece olmalıdır, eczanelerde ilaç, reçete sunulduğunda serbest bırakılır.

Eritromisin merhem üç yıllık bir raf ömrüne sahiptir. Bu süre geçtikten sonra bu ilacı kullanmanız önerilmez.

Bir ilacı reçetelemeden önce, gerekliBu hastada hastalığa neden olan mikrofloranın duyarlılık düzeyini belirlemek gereklidir. Bu prosedür, ilacı reçete yazan doktor tarafından yapılır.

Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanıEritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı

Related news

 • LCD cazibe, inşaat, planlama, sürenin Krasnodar aşamaları. Krasnodar Emlak
 • Alişan ve Eda Erolun aileleri tanıştı
 • Putin: Rusya küresel ekonominin bir parçası olarak gelişmeli
 • Far Cry 4 programı durduruldu: durum düzeltildi
 • Güney Akımı

 • Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı 2

  Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı


  Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı 47

  Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı 69

  Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı 88

  Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı 34

  Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı 72

  Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı 98

  Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı 19

  Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı 36

  Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı 18

  Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı 94

  Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı 55

  Eritromisin merhem: kompozisyon, özellikleri ve uygulama alanı 18