Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirmeEschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme


Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme 65 06.02.2019, 00:23

Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme

Ekiliği çok eskime dönüşen Eschsolciason yıllarda popüler olan, sayısız ve parlak renkleri nedeniyle çekici görünen otsu bir bitkidir. Dikiminden sonra çiçek bahçesinde hakim olacak renk isyanının anlatılması zordur. Küçük, narin çiçekler kelebeklere benzemektedir.

eschol'tsiya ekim ve bakım

Eschsolcia: fotoğraflar, bir tür özellik ve tarih

Avrupa'da bu çiçek Kuzey Amerika'dan getirildi.18. yüzyılın sonlarında. Ancak bitki yakalayamadı. Sadece yirmi yıl içinde Rus seferi, San Francisco'dan yeni bir tohum toplayabildi. Bu yine eshsoltsia'ydı. Bu kez dikim ve terk etme doğruydu ve bitki "kalmayı" "kabul etti". Ve bitki, von Eschsoltz seferi katılımcılarından biri adına aldı. Amerika'daki bu bitkinin çiçekleri çok popülerdir. Kaliforniya'nın ceketini süsliyorlar ve halk arasında "Kaliforniyalı haşhaş" adı veriliyor.

eskolayla yetiştirme

Eschólcia: bitki dikimi ve bakımı

Bu çiçekler büyütmek hoş vebüyüleyici bir meslek. Eschsolcia kolayca kuraklığa tolere eder, sıcaklığı seviyor. Ancak, buna rağmen, hafif buzlar tamamen tolere edilebilir. Dikim ve bakımının doğru yapıldığı Eschsolcia'nın çiçek açma süresi çok uzun. Haziran ayından sonbaharın ortalarına kadar düzenli olarak parlak, narin çiçekler görünüyor. Her biri en fazla üç gün yaşıyor. Ancak, kaç tanesinin günlük olarak göründüğünü göz önüne alırsanız, çiçek yatağında parlak çiçekli bir halıda neyin izlendiğini hayal edebilirsiniz! Çiçek açılmasından bir ay sonra meyveler görünür. Bu bitkiyi çok kumun bulunduğu ve iyi drene edildiği toprakta ekmeye değer. Ekşi ve çiğ olarak, bol miktarda taze kompost alanıyla sonuç almak zordur.

Fotoğraf galerisi

Esşoltsiya: bir bitkinin üremesi

Eğer sonbaharda bu çiçek tohumlarını ekerseniz, o zaman buEkim ortasında yapılmalıdır. Bahar bitki isterseniz - Nisan ayına kadar bekleyin. Kışın, çimlenmeyi önlemek için onları yeterince soğuk bir odada tutun. Hatta bir buzdolabı bile yapacak. İlk kar yağdığında bile ekebilirsin. Fakat bu durumda, üstüne toz dökmek gerekir. Sonbahar ekimi, Mayıs başından beri çiçek açmanın tadını çıkarmanızı sağlar. Bu durumda, çok daha gür eschsolcia büyüyecek. Bu çiçeğe hayran iseniz, ekim ve bakım doğru olmalıdır.

İki hafta içinde inceltmeye başlanmalıdır. Lahanakları birbirinden on beş santimetrelik mesafede bırakın. İnceltme ile sıkarsanız, bitkiler düşük olacaktır. Bir kere kendinize bahçenizde bir eschólcium ekme sorunu yaşadıysanız, birkaç yıl boyunca bitki kendi kendine tohum olarak çoğalacaktır. Fakat sürgünlerin incelmesi hala unutulmamalı. Maalesef, tohum tutturma fırsatı bulamayan insanlar fideleri satın alarak eschólcia yetiştirme görevini kolaylaştıramazlar. Kök sisteminin özelliklerinden dolayı, bitki nakilden hayatta kalma şansından yoksun bırakılmıştır. Çiçek açmaya başladıktan sonra, düzenli akşam sulamaya ihtiyacınız var. Mineral gübrelerle beslenmek ve soluk tomurcukları koparmak arzu edilir. Bu çiçek açmayı uzatır.

Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirmeEschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme

Related news

 • Seddülbahir 32 Saat4
 • DAĞ ÇİÇEKLERİ TIĞ OYASI YAPIMI
 • Ispanaklı Peynir Köftesi Tarifi
 • Peynirli Tepsi Böreği Nasıl Yapılır Videosu
 • Bayern Münihli Boateng: Mesut Özil için daha çok şey yapmalıydık
 • Lolipop Çikolata Nasıl Yapılır Resimli Tarif

 • Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme 59

  Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme


  Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme 93

  Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme 79

  Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme 60

  Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme 43

  Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme 26

  Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme 40

  Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme 32

  Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme 82

  Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme 61

  Eschsolcia: ekim ve bakım, üreme ve tohumlardan yetiştirme 94