Eski Genius N. Leskovun Özeti 23 24.01.2019, 06:31

"Eski Genius" N. Leskov'un Özeti

Üstün yazar Nikolai Semenovich LeskovYaratıcı kariyerinin başlangıcında, Stebnitsky olarak daha iyi biliniyordu. Onun edebi takma adıydı. "Old Genius" hakkında kısa bir özet, okuyucuyu bu yazarın ünlü bir eseri ile buluşturacak. 1884 yılında yazılmıştır.

İnsanlar yardımcı olmak için ne yapar?

Pek çok kişi bu ifadeyi ne kadar sık ​​duyuyordu: "İyi yapma - kötü çıkarmayacaksın" Bu, Leskov'un bu eserinde oldu. Bu davadan "Old Genius" ın kısa içeriğinin başlaması söz konusudur. Yaşlı bir arazi sahibi, konutunu belli bir yüksek toplumlu dandy'den para ödemek için koydu.

İlk görüşte bu kişi vardı.kusursuz itibar. En meşhur soyadlarından birini taktı, toplumda mükemmel bir yer işgal etti ve oldukça yüksek maaşa sahipti. Dahası, kadın bu bayanın annesini çok iyi tanıyordu. Bu, mal sahibine para ödünç vermesi için son geçerli sebepti.

özet Leskov eski deha

Para iadesi veya evsiz kalınması

Çok fazla para alan borççu Petersburg'a gitti. Ancak ödünç para iade zamanı geldiğinde, yaşlı bir arazi sahibinden saklanmaya başladı. Mutsuz kadın, ödünç alınan miktarı geri vermenin her olası yolunu denedi ancak hepsi boşuna olmadı. Döşeceği evi evden almanın zamanı geldi, ancak bunun için bir şey yoktu.

Kızıyla yaşayan eski arazi sahibi ile birlikte,kim engellediğini ve torunu olduğunu söyledi. Ve bütün bu aileler şimdi başlarının üzerinde bir çatı olmadan bırakılma tehlikesindeydiler. Para, geri satın almak için kendi, dahili aptallık, evin kesinlikle yoktu. Ve borçlu kendini gizlemeye devam etti. Leskov N. S. "Yaşlı Zekalı" adlı eseri, günlük yaşamda sıklıkla bulunan insanların davranış ve davranışlarını anlatan bir hikaye.

eski deha kısa bir özeti

Nerede adalet ya da St. Petersburg gezisi

Açıktan fakir kalmak içinYaşlı kadın, borcunu bulmak için Petersburg'a gitmek zorunda kaldı. Hasta kızı ve torunu için bir komşunun arkasından bakmak istedi. Şehre geldiğinde hemen mahkemeye gitti. İlk başta her şey çok iyi çıktı. Karar onun lehine yapıldı ve yaşlı kadın kısa bir süre sonra parasını geri alacağına sevindi. Ama bu andan itibaren bir sonraki zorluklar başladı.

Kararı uygulamak içinMahkeme, borçlunun bazı resmi gazetelerde imzalanması için zorlandı. Ve harika bağlantıları olduğu için kimse bunu yapamazdı. Ve herkes eski ev sahibinin bu görevi tamamen unutmasının daha iyi olduğunu açıkladı. Anlaşılan talihsiz büyükanne, bu dolandırıcının akıllı ağlarına giren ilk kurban değildi. Ama bu hikayelere inanmadı, aslında borçlu olduğunu düşünüyordu - iyi bir adamdı. Sadece hayatında bu koşullar gelişti. Sıradaki "Eski Genius" un özetini ne anlatacak?

Zaman tükeniyor ya da bir dahi ile buluşuyor

Büyükanne umut kaybetmedi ve döşemeye devam ettidiğer örneklerin eşikleri. Ama hepsi ona aynı şeyi anlattı: borçlunuzu yakalayın, ona bir kağıt verin ve konuya karar verin. Ama bu nasıl yapılabilir? Ve yeni karakterin ortaya çıktığı yer burası. Özeti daha ayrıntılı olarak açıklayacaktır.

Eski dehası belli bir Ivan olan Leskovİvanoviç, onun hakkında yüzeysel olarak konuşmaya başlar. Bu adam büyükannesi problemini çözmek için beş yüz ruble verdi, yani dolandırıcıyı bir kağıt imzalamaya zorladı. Okuyucunun farkında olmadığı sırada kim olduğu, nerede çalıştığı ve hangi pozisyonda olduğu. Kendisi bir deha olarak gördü ve yaşlı bir toprak sahibi ona inandı. Ama yine de biraz daha beklemeye karar verdi.

eski bir dahi ile ormanlık

Zaman doldu ya da bir yabancıya yardım et

"Eski Genius" ın özeti devam ediyorSonsuz zamanı olmayan yaşlı kadının işkencelerini anlat. Evinin satışa çıkarıldığını öğrendi. Borçluyu yakaladıktan sonra, hiçbir şeye yol açmadı. Kağıdı imzalamadı. Ancak ev sahibine, ertesi gün bu dandy'nin kız arkadaşıyla yurt dışına gittiği bilgisi verildi. Kadının Ivan Ivanovich'e yardım için ödeme yapmaktan başka seçeneği yoktu.

Hangi olaylar aşağıdaki kısa özeti açıklar? Eski zekası akıllı bir plan icat eden Leskov, zavallı yaşlı kadını cebinde bir kuruş bile bırakmadı. Ivan İvanovich ve yaşlı toprak sahibi bazı gizemli asistan arayışına girdi. Görünüşte onun yardımı olmadan bu durumda yönetmek imkansızdı.

Yaşlı kadın ilk başta hiçbir şeyi anlayamadı ve sadeceeski dehaya güvendi. İhtiyaç duyduğu kişinin bulunabileceği çeşitli yerlere giderken, Ivan İvanoviç sonunda uygun bir aday buldu ve onu hamamına yolladı. Yorgun bir yaşlı kadın dinlenmeye gönderildi.

eski deha ormanı

Tam içeriğin sonu nedir? "Eski deha" (Leskov NS): çalışmanın son sayfaları

Ertesi sabah uyanmak, eski deha sarhoş olduyardımcısı vodka bulundu. Ve bir süre sonra üçü, sahtecilik bırakmak zorunda istasyona gitti yaşlı bir bayan aldattı. Yakında toprak sahibi onun kız arkadaşı ile nasıl göründüğünü gördü ve zevkle çay içmeye başladı. Eski deha (bölümlerin bir özeti bu parçayı olabildiğince ayrıntılı olarak açıklayacak) yardımcısının harekete geçmesini emretti.

Bu adam çay içmeye başladısahtekar. Önce öne, sonra geri gelin. Ve birkaç kez. Son olarak, yaşlı kadının borçlusunun yanında durup, neden bu kadar garip göründüğünü sordu. Bu rascalda çok sakince, sadece çay içmekle meşgul olduğunu söyledi. Ancak asistan, bir skandalı kışkırtmaya çalışarak geride kalmadı. Ve sonra, beklenmedik bir şekilde, üç şanssız dandiyi üç tokatla tokatladı.

eski dahi

Doğal olarak polis aradı ve sonraMutsuz toprak sahibini, imzalamak istediği kağıdı aldatan bu şemayı temsil etti. Borçlunun yurtdışına gitmesi gerekiyordu ve böyle bir borçla serbest bırakılmayacaktı. Bu nedenle, bir kerede yerleşmeyi tercih etti.

Yani işinde geri yüklendiadalet Leskov NS Görünmez umutsuz bir durumda böylesine akıllı bir plan icat eden eski deha, haklı olarak hayranlık uyandırabilir. Ve sadece eski toprak sahibi değil, aynı zamanda anlatıyı yakından takip eden herhangi bir okuyucu.Related news

 • YAKASI ETEKLERİ VE KOLLARI AJURLU BEBEK HIRKA YAPIMI
 • İncili Kalp Lif Modeli 2 Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Alev virüsü nedir ve nasıl başa çıkılacağı
 • Rüyada Adam Bıçaklamak ve Öldürmek Ne Anlama Gelir ( İslami)
 • Limon ve Bal ile Zayıflama Ballı Sıcak Su Zayıflatır Mı Limonlu Su Kilo Verdirir Mi

 • Eski Genius N. Leskovun Özeti 64

  Eski Genius N. Leskovun Özeti


  Eski Genius N. Leskovun Özeti 98

  Eski Genius N. Leskovun Özeti 16

  Eski Genius N. Leskovun Özeti 14

  Eski Genius N. Leskovun Özeti 47

  Eski Genius N. Leskovun Özeti 73

  Eski Genius N. Leskovun Özeti 97

  Eski Genius N. Leskovun Özeti 61

  Eski Genius N. Leskovun Özeti 79

  Eski Genius N. Leskovun Özeti 50

  Eski Genius N. Leskovun Özeti 28