Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni 2019

Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni 2019 Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

Özel evler farklı kategorilerden olabilir - fromelit bir köyde duran lüks bir villaya "saraya" mütevazı bir bütçe yazlık. Bununla birlikte, asıl gereksinim, ancak konut maliyetleri, başta rahatlıktır.

10 kat planı için 10 ev

Ev 10 ila 10: yerleştirme

Özel bir ev için bir düzen şeması seçerken şunları düşünmelisiniz:

 • iklim koşulları;
 • evin sitedeki yeri ve cadde ile ilişkisi;
 • aile kompozisyonu;
 • yapı elemanları;
 • ısıtma ve su temini sistemleri tipi;
 • kanalizasyon sistemi tipi;
 • garajın konumu, verandalar.

10 kişilik House 10 - geniş alana sahip kare odaların sevenler için planlama.

Göstergeler arasında ilk sırayı ve aslındakolaylığı sağlamak, yerin ve amaçlara göre dağıtılan odaların etkileşimini alıyor. Boyutları, evdeki konumu, diğer odalarla olan iletişim, koridorlar, veranda, alanın rasyonel olarak ne kadar iyi kullanıldığını etkiler.

Binanın temeli, tek katlı bir evin düzeni.10 * 10 m - tasarım aşamasında atılır. Halen, standart projelerin varlığı nedeniyle bu aşamadaki fırsatlar önemli ölçüde genişlemiştir. Bu, tasarım maliyetinin düşürülmesine ve hızlandırılmasına yardımcı olur, böylece evdeki müşterilerin çoğunun ihtiyaçlarına en yakın fikirleri gerçekleştirmek kısa sürede mümkün olur.

ev düzeni 10 ila 10

Evin konumu ve yerleşimi için ana gereklilikler

 • Dünyanın kenarlarından ve güllerden göreli konumrüzgarlar. Rüzgarın çatı yamacına çarpması için evin konumlandırılması önerilir. Bu, kuvvetli darbelerle direnci azaltacak ve yağmuru çardağı doldurmayacak. Bu bölgedeki rüzgar sık ​​görülen bir olaysa ve yönü önemli ölçüde değiştirirse, ek bir düzlem oluşturacak yarım kaltak veya kalça çatıları dikmek mümkündür ve kanopiler onları duvarlardan yağışa karşı korur. Ayrıca araziyi de hesaba katmalıdır. Ev, sitenin en düşük veya en yüksek noktalarında bulunmamalıdır. Yerel yönetimin alanın jeodezik haritasını almaya dikkat edin. Su hareketinin yer ve yönlerini, toprağın türünü ve diğer özelliklerini gösterecektir.
 • Komşu binalar ile ilgili yer.
 • Evin mühendislik ağlarına yaklaşımı üzerine bağlantı. Evin haberleşmeye bağlanması, kanalizasyonun doğal yer çekimi altında ve sadece bu amaç için izin verilen yerlerde birleşmesi gerektiğine dikkat edilmelidir! Drenajları havuza ya da livnevku'ya yönlendirmek kesinlikle yasaktır çünkü aksi takdirde büyük bir para cezası ya da yerel bir şirketten mahkemeye çağrılırsınız. Bir kanalizasyon sistemi oluşturma kurallarını ve yöntemlerini dikkatlice okumalısınız. Yerel şebeke şirketi tarafından hangi kapasiteye izin verildiğini öğrenin.
 • Evin içindeki odaların bulunduğu yerdeki iç iletişim bağlantısı.
 • Evin tasarım özellikleri ve tasarımda küçük bir değişiklikle kullanılabilecek alanların tanımlanması.
 • Odaların sayısı ve amacı, ilişkileri veetkileşim. İç iletişim, düğümlere indirgenmelidir: komşu tesislerde bir banyo ve mutfak düzenlemek için, evin etrafına ek boru döşemek gerekli olmayacaktır. Ayrıca, iyi bir atık su çıkışı sağlanmalıdır.

tek katlı bir evin yerleşimi 10 10

Tek katlı bir binanın avantajları

10'luk tek katlı evin 10'u (aynı zamanda planlama) belirli bir avantajlar kümesiyle ayırt edilir:

 • Projenin uygulanması daha basittir (daha hızlı, daha kolay, binayı bitirmek ve onarmak, iletişimi düzenlemek daha ucuzdur).
 • Bir stil seçmek için sınırsız seçenek.
 • Herhangi bir yapı malzemesini (köpük blokları, tuğla, tahta vb.) Kullanabilirsiniz.
 • 10 ya da başka bir alan için evin 10 düzeni farklı olabilir, sadece aileniz için en rahat olanı.
 • Ailenizin küçük çocukları veya eviniz varsaSizinle birlikte yaşlı insanlar birlikte yaşayacak, merdivenlerin varlığı onlara önemli zorluklar ve hatta sağlık için bir tehdit oluşturacaktır. Çünkü bir kattaki evin 10 ile 10 arasındaki düzeni daha uygun olacaktır.
 • Garaj ihtiyacı varsa, o zaman tek katlı bir ev inşa etmek çok daha kolay ve daha kolaydır. İstenirse, ortak bir temelde.

bir kır evi planlama 10 10

Bir kır evi 10 * 10'un düzeni neden en başarılı?

Bu düzen güzelliği ile ünlüdürdış stil, kalite ve güvenilirlik. Düzeni birçok inşaat kuruluşu tarafından en çok geliştirilen 10 ila 10. Ev, boyut bakımından en yaygın konut türü. Bu nedenle, inşaat firmaları müşterilerinin çok sayıda dilek, fikir ve görüşlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu düzen kompakttır, kullanımı kolaydır. Böyle bir ev, büyüklüğü sayesinde, kesinlikle herhangi bir siteye yerleşebilir. İnşaat için en yaygın malzemeler köpük bloklar ve tuğlalardır.

Bir ev planlarken nelere dikkat edilmelidir 10 * 10

Her şeyden önce, bu belgeleryürürlükteki mevzuata uygun olarak kayıtlı olmalıdır. Ayrıca, evin içine girilen ya da çevreye ve binaya yakın nesnelerden geçen tüm iletişimlere de dikkat etmek gerekir. Bu konular çok önemlidir ve dikkatle incelenmelidir.

Yapılandırırken doğru malzemeyi seçmek önemlidir. Çevre dostu ve kurulumu kolay olmalıdır.

10 katlı pano evinin düzeni

10 katlı panel ev: Layout

Bir panel ev duvarlı bir evdirZeminler büyük boyutlu prefabrik yapılardan yapılmıştır. En hızlı inşa edilen konut tiplerini ifade eder. Ana dezavantaj - dairelerin yeniden yapılanmasının karmaşıklığı.

Neredeyse aynı yapıların çok sayıda arasındakendiniz için en uygun seçeneği bulabilirsiniz. Bunun için her evin tipinin ana özelliklerini bilmeniz gerekir. 10 katlı bir panel evin düzeni şöyle olabilir:

 • "Geç Stalinian" tipi - blok ev, yükseklik50'li yılların ortalarına kadar geliştirilen seri projeler üzerine inşa edilen tavan 2.7 m'dir. Bu tür evlerin dairelerinde odalar genellikle izole edilmiştir, koridorlar ve mutfaklar geniştir.
 • "Kruşçev" türü. Evler aşağıdaki özelliklere sahiptir: 2,5 - 2.6 m yüksekliğinde tavanlar, koridorlar ve mutfaklar çok küçüktür, birçok dairenin odaları bitişiktir.
 • "Brezhnevsky" tipi. Bu evlerde tavan yüksekliği -2.65 m, bir çöp oluğu, bir asansör var.
 • Modern evler serisi - tüm binalar1990'dan sonra ortaya çıktı. Genellikle sipariş edilen bireysel projeler üzerine inşa edilir. Farklı malzemeden yapılmış farklı kat ve mimariler olabilir - tuğlalar, bloklar, köpük bloklar, yekpare, vb. Bu tür evlerin ana farkı, geniş bir daire alanı, çok uygun bir düzen, geniş balkon ve balkonlardır. Daha öncekilerle karşılaştırıldığında, bunlar daha fazla konfor sunan evler.
Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni 2019

Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni 2019

Related news

 • Fönün bozulmaması için ne yapılmalı
 • İstanbul Boğazında gemi arızası
 • Sevgilimin Niyetinin Ciddi Olduğunu Nasıl Anlarım
 • Bozdağ: Amerikan istihbaratının bildiğinden eminim
 • Suda doğum nedir Faydaları neler

 • Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni


  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni

  Ev 10 ila 10: Ahşap ve tuğla düzeni