Evde havalandırma 2019

Evde havalandırma 2019 Evde havalandırma

Evde havalandırma

Evde havalandırma olduğunu düşünün veyahiç daire yok. Kaçınılmaz olarak, rutubet, hoş olmayan koku, hastalık, rahatsız edici insanlar vb. Gibi problemler olacaktır. Amerikalı bilim adamları yüzünden yılı için dairelerin uygunsuz havalandırma 2006 5000 kişi çeşitli hastalıklardan dünyada ölen ve hatta yaklaşık 10 milyon çeşitli şiddette hastalıklardan muzdarip olduğunu bulduk.

Bu nedenle, bina kodları, sistemindairede, ambarlarda, ofislerde, evlerde ve yardımcı odalardaki havalandırma yapı süresi boyunca kurulmuştur. Hem evde hem de ofiste rahat hissetmek, sağlıklı bir uyku ve işyerinde yorgunluk ve ustaca fikirler ister misiniz? İyi bir havalandırma sistemine dikkat edin.

Oda havalandırma tasarımında önemli bir nokta, bu sistemin bir saat içinde odanın içindeki tüm havanın yerini alması olasılığını (kez sayısını) belirleyen hava değişimi sıklığıdır.

Havalandırma kontrollü hava değişimi,Egzoz havasını odadan çıkarmak ve bağıl nemi ve sıcaklığı korumak için zararlı maddelerin ve tozların buharlarından arındırmak için dış hava ile değiştirmeniz gerekiyor. Evde havalandırma, hava ortamının sıhhi ve hijyenik normlarını sağlamalıdır. Teknolojideki bu kavrama göre, genellikle bu amaçlar için donanım sistemleri, cihazlar ve cihazlar denir.

Daha çok MV. Lomonosov boru ve kanallarda hava hareketi teorisini yarattı. Fakat XIX yüzyılın başlangıcından önce, havalandırma havalandırmaya indirgenmiş, daha sonra termal, çok kusurlu, besleme ve egzoz havasının motivasyonu ile bir sistem geliştirmeye başlamıştır. Ve sadece santrifüj fanlar teknolojisinin gelişiyle birlikte hızla gelişir. Gelişmenin bir sonraki aşaması, değişken devir hızlarına sahip elektrikli motorların ortaya çıkmasıdır. Günümüzde, evdeki havalandırma, aşağıdaki özelliklere göre sınıflandırılmış özel sistemlerin (hava tedarik, nakliye, işleme ve bertaraf için cihaz seti) kullanılması yoluyla gerçekleştirilmektedir:

 • Havanın doğal ve mekanik hareketi ile.
 • Besleme ve egzoz havalandırma sistemi.
 • Genel, acil, yerel, duman.
 • Kanalsız ve kanal.

Evdeki havalandırma, belirlenen algoritmaya göre düzenlenir: hava değişimi göz önüne alınır ve hava kanallarının kesiti seçilir, sistem tipi seçilir ve devresi hazırlanır.

Evde konfor için sadece taze değilhava, sıcaklığı, aynı zamanda hava akımlarının hareket hızı. Bu bakış açısından, doğal havalandırma en rahattır, ancak bu yeterli değildir. Bu nedenle, bir evi sıfırdan inşa ederken, mutfak, banyo ve banyo duvarlarında havalandırma kanallarının yapılması gerekmektedir. Enine kesiti küçük olmalıdır, bu nedenle mekanik ventilasyon uygulamak gereklidir. Bu durumda, hava değişimi, ejektör veya fan tarafından yaratılan basınç farkı nedeniyle gerçekleştirilir.

Genellikle inşaat sırasında apartmanlarda"kullanılan" havanın çıkarılması için dikey bir havalandırma kanalı kurulur ve taze kapılar, pencereler ile gelir. Hava değişimi oda içindeki ve dışındaki sıcaklık ve basınç farkı, rüzgârın yönü ve kuvveti nedeniyle oluşur. Ancak doğal havalandırma mikroiklim oluşturmak için genellikle yeterli değildir, zorunlu maksimum kompakt ve ekonomik bir sisteme ihtiyacınız vardır. Bu soruna tipik çözümler, kanal koşullandırma veya giriş ve egzoz havalandırmasıdır.

Dairelerde kanal iklimlendirmesi tavsiye edilirgeniş bir alan ve karmaşık bir düzen. Klima, odadan havayı alır sokak gelen karıştırır ve kanallarının ağdaki odalarına göndermek.

Besleme ve egzoz havalandırması, pencere vanalarından (plastik pencerenin üst kısmındaki) veya evin fanları ve havalandırma kanallarından hava sirkülasyonu ile sağlanır.

Egzoz sistemi en sık kullanılanendüstriyel tesisler. Bu farklı amaçlar tesislerinde olumlu meteorolojik veriler destekler ve hava emme ızgara ve hava valfi, filtre ve ısıtıcı veya ocak, susturucu ve fan kanalı ve difüzör, kontrol otomatik silahlar ile, bir kural olarak, bir. Çoğu zaman dengeli performansa sahip (işyeri zararlı sekresyonlarda) arz ve egzoz sistemini (tüm odalar için) genel değişim olarak ve yerel düzenlenmiş.

Evde havalandırma 2019

Evde havalandırma 2019

Related news

 • Susamlı Simit Poğaça Videosu
 • Hırka Resimleri
 • Chebretlerin iyileştirici özellikleri: temel özellikleri
 • Tost ekmekli peynir topları
 • Nikon mu yoksa Canon mu

 • Evde havalandırma

  Evde havalandırma


  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma

  Evde havalandırma