Evde kozmetoloji: akne salisilik asit 2019

Evde kozmetoloji: akne salisilik asit 2019

Evde kozmetoloji: akne salisilik asit 90 15.01.2019, 00:14

Evde kozmetoloji: akne salisilik asit.

Sovyet döneminden beri salisilik asitAkne tedavisinde en etkili araç olarak kabul edilir. Elbette, her ilaç dolabında bu ilacın bir şişesi var. Akneye karşı salisilik asit birçok modern preparatta yaygın olarak kullanılmaktadır: ovma, losyon, tonik.

Bu ürün antibakteriyel,anti-enflamatuar ve antiseptik aksiyon. Ana bileşenin yüzdesine bağlı olarak, 1, 2, 3, 5, 10, yüzde çözümler ayırt edilir.

Akneden salisilik asit, cilt problemlerine karşı mücadelede birtakım yararlı özelliklere sahiptir:

 • Kurutma etkisi. Akne tedavisi için, ilaç nokta olarak uygulanmalıdır. Fakat çok sayıda sorunlu alanın varlığında, ilacın cildi aşırı derecede karıştırmamak için çok dikkatli kullanılması gerekir.
 • Sivilce için salisilik merhem ile baş edebiliyor postache (sivilce sonrası durgun noktalar) denen bir sorun. Cildin katmanlarına derinlemesine nüfuz ederek, çare kan akışını başlatır, böylece dokuları yeniler. Bu, akne sonrası bırakılan lekelerin çıkarılmasına yardımcı olur.
 • Akneden Salisilik Asit Yok EdiyorAkne görünümünü aktive eden bakteriler. Gözenekler kirlendiğinde, sebum çıkışı zorlaşır, komedonların oluşumuyla sonuçlanır. Bakteriler, komediye girerken, iltihaplanma sürecine neden olur, bunun sonucunda sivilce kırmızılaşır ve ağrır. Patojenik bir mikroorganizma salisilik asit ile başa çıkmak kolaydır. Onunla akne oldukça hızlı ve kolay bir şekilde tedavi edilebilir. Bununla birlikte, maalesef çare, cildimizin yüzeyinde yaşayan yararlı bakterileri de yok eder.
 • Bu ilaç kutanöz sekresyonunu düzenleryağ, bu yüzden cildin aşırı yağ içeriğinden kurtulabilirsiniz. Ama aşırıya kaçmayın, çünkü yağ eksikliği hissederse, daha fazla miktarda üretmeye başlayacaktır.

uygulama

% 1'lik solüsyon üretmek için tedavi önerilir. Ajan bir pamuk pedine uygulanır ve yüzünü ovuşturur. Az sayıdaki sorunlu bölgelerin varlığında, akneden salisilik asit, geniş bir akne birikimi ile nokta-nokta olarak uygulanır, cildin tüm yüzeyi, araçlarla silinir. Bu önlem, yeni oluşumların ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olur. Hafif bir karıncalanma hissi hissedene kadar cilt silinmelidir. Bundan sonra, yüzünüzü suyla yıkayın ve bir havluyla silin. Ancak çözeltiyi cilde sürmeye çalışmayın. Bu yanığa neden olabilir.

Salisilik asit uygulamadan önce uygulama alanını (süt, köpük veya jel) temizlemeli ve tedaviden sonra bir nemlendirici kullanmalısınız.

Bu aracın sık kullanımıkaşıntı nedeni. Bu sorunu önlemek için, çözümü kullanmadan önce cilt hassasiyet seviyesinin kontrol edilmesi tavsiye edilir. Bunu yapmak için, pamuklu çubuğu salisilik asit çözeltisi ile nemlendirin ve kulaktan geçirin. Tahriş 4 saat sonra ortaya çıkmazsa, ilaç kullanılabilir.

Kullanım kontrendikasyonları

 • Salisilik kullanmak için tavsiye edilmezkuvvetli pul pul cilt ile asit. Bu durumda, alkol çözeltisini özel bir alkolle değiştirmek daha iyidir. Cilt soyulması kötü bir işarettir, çünkü akne daha büyük bir kuvvetle aktive edilebilir. Birçoğu bunu cilt hücrelerinin bir güncellemesi olarak görebilir, ancak bu durumdan uzaktır. Aleti daha da kullanarak yanık alabilirsiniz. Alkol solüsyonu pozitif sonuç vermezse, salisilik asit demektir - sizin çözümünüz değil. Kullanmayı reddet.
 • Kuru cildin sahibi iseniz, yüzünüze zarar vermeyecek şekilde zarar vermemek için salisilik asidin hiç kullanılmaması daha iyidir.
Evde kozmetoloji: akne salisilik asit 2019

Evde kozmetoloji: akne salisilik asit 2019

Related news

 • Bel bölgesi yağlarını eritme
 • V Yakalı Sarı Bayan Kazağı
 • Süresiz olarak kişisel bir teklif nedir

 • Evde kozmetoloji: akne salisilik asit 62

  Evde kozmetoloji: akne salisilik asit


  Evde kozmetoloji: akne salisilik asit 91

  Evde kozmetoloji: akne salisilik asit 57

  Evde kozmetoloji: akne salisilik asit 62

  Evde kozmetoloji: akne salisilik asit 72

  Evde kozmetoloji: akne salisilik asit 82

  Evde kozmetoloji: akne salisilik asit 86