Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 2019

Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 2019
18.08.2019

Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 14

Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler

Altın her zaman olmuştur ve en kararlı kalmıştır.sermaye yatırımı yolu. Sonuçta, bu değerli metal pratikte değerini kaybetmez ve sürekli olarak fiyatta büyür. Takıyı tahrif etme işinin her türlü dürüst olmayan satıcıları çekmesi ve dolandırıcılara büyük karlar getirmesi şaşırtıcı değildir. Altın nasıl sahtekarlıktan ayrılır ve rascalların kurbanı olmaz, bu yazıda anlatılacaktır.altın sahtekârlıktan nasıl ayırt edilir

Değerli metal özellikleri

Saf altın zengin bir sarı renge sahiptir veDiğer metallerden yumuşaklık ve plastisite ile ayrılır. Ve mücevherlerin gücünü vermek için, her zaman bakır veya gümüş gibi diğer maddeleri de ekler. Böylece hiçbir takı "saf altın" dan yapamaz. Örnek sadece saf metalin yüzdesidir. Örneğin, numunenin% 585'i,% 58,5 altın ve kalan safsızlıklar olmalıdır. "Temiz", yalnızca 999'luk bir örneğe sahip banka ingotları olarak adlandırılabilir. Ancak bu tür altınlar takı yapımında kullanılmaz. Yani, ürün etiketinde 999'luk bir örnek varsa, bu açık bir yalandır.

Gerçek misin

Altını altından ayırmanın en iyi yoluSahtecilik, bir uzmana muayene için taşımaktır. Ancak kuyumcuyu ziyaret etme imkanınız yoksa, profesyonellerden birkaç ipucu kullanabilirsiniz. Her şeyden önce, süslemeyi dikkatlice düşünün. Metalin gerçekliğinden sorumlu olan özel bir işarete sahip olmalıdır. Buna ek olarak, altın takılar üzerinde bir örnek çıkarılmalıdır, eğer değilse, o zaman ürünün kütlesi karatlarda. İncelemeyi kolaylaştırmak için büyüteçlere yardımcı olacaksınız. Örnekte bulanık ve bulanık ana hatlar varsa, büyük ihtimalle bu sahtedir. Tabii ki, bu antika mücevher için geçerli değildir.

Altın sahtecilikten nasıl ayırt edilir?

Ama modern dolandırıcıların örneklemeyi öğrendilerve sahte olarak, bu yöntem her zaman yardımcı olmaz. Denemeye değer bir sahte altın nasıl ayırt edilir? Her şeyden önce, süslemenin kenarlarına ve eklemlerine bakın. Zamanla, üst tabaka silinir ve içinden başka bir metal ile görülürse, o zaman dekorasyon saf altından değildir.

"Diş için" kontrol ederiz.

Sinemada hep aynı sahneyi izledik: Bir kişi altın "bir diş için" kontrol eder. Bu yöntem gerçekten işe yarıyor ve böylece hediyenin önünüzde bir süs mü yoksa sahte mi olduğunu anlayabilirsiniz. Örneğin, bir yüzük veya bir küpe alın ve dişlerinizle bastırın. Gerçek altın üzerinde izler olacak ve daha derin oldukları için, ürün örneği daha yüksek. Bununla birlikte, üzerinde de kalıpların kaldığı başka bir yumuşak metal var, bu da öncülük ediyor. Yani "diş" testi, gerçek altını sahtecilikten ayırmanın güvenilir bir yolu değildir. Diğer yöntemler için okumaya devam edin.

Yardım için çömlek

Gibi çok sayıda yol varAltını evde sahteciliğe karşı ayırt etmek için, ama şimdi en basitinden bahsedeceğiz. Sırsız seramik tencere kullanın ve biraz basınçla altın bir parça ile kaydırın. Bununla birlikte, dekorasyon kolayca çizilebildiğinden dikkatli olun. Şimdi eylemlerinizin sonucuna bakın: Eğer ürün tarafından bırakılan bant siyahsa, o zaman gerçek bir sahte var. Bu testte altın, sarı bir çizgi bırakır.

denemeye değer bir sahte altın nasıl ayırt edilir

Mıknatıs kontrolü

Bir sonraki yöntem için, altın nasıl ayırt edilirevde sahte, küçük bir mıknatısa ihtiyacın var. Buzdolabınızı süsleyen kişinin de uygun olduğunu düşünmeyin. Bir mıknatıs gerçek, ağır ve sağlam olmalıdır. Sadece tüm metallerle mükemmel bir etkileşim. Altın ürünü mıknatısa getirin, eğer çekildiyse, o zaman, önünüzde sahte. Ancak bazen bir mıknatıs tarafından çekilen süslemelere bir bileşen eklenir. Bu durumda, bu süslemeyi sahte bir şekilde karıştırabilirsiniz. Yani bu yöntem en doğru değil, diğer doğrulama yöntemlerini denemeye değer.

Nitrik asit

Bu kimyasal çözelti kolayca tanımlanabilirSahte. Altın, sahtekarlıktan nasıl yardım edebilir? Deneyim için, süslemeyi yerleştirdiğimiz küçük bir metal tabağa ihtiyacımız var. Şimdi, damlalıktan, çözeltiyi ürün üzerine damlatırız ve reaksiyonu gözlemleriz: eğer dekorasyon renk değiştirmiş ve yeşilimsi bir renk kazanmışsa, o zaman en yaygın metalle uğraşırsınız. Bu denemedeki yaldız, sütlü bir gölge kazanacak ve sadece gerçek altın rengi değişmeyecek. Bugüne kadar, bu sahte bir metali tanımlamak için en güvenilir yoldur! Ancak nitrik asitin her evde mevcut olduğu söylenemez, bu nedenle diğer test yöntemlerini öğrenmeye değer.

Sahtekarlıktan gerçek altın nasıl ayırt edilir

Birkaç yol daha

 • Küçük bir tabak al ve içine sirke dökün. Şimdi altın süsünü buraya koy. Metal gerçek ise, hiçbir şey olmayacak. Sahte iki dakika içinde kararacaktır.
 • Sesi kontrol et. Masanın üzerindeki altın süslemeyi fırlatın ve dinleyin: kıymetli metal, kristal gibi son derece hoş geliyor. Böyle bir test sadece küçük ürünlerle, örneğin küpeler, halkalar, kolyeler ile gerçekleştirilebilir.
 • İyot ile test etme. Bu kimyasal element altın hariç tüm metallerle etkileşir. Doğrulama için, ürüne, tercihen iç kısımda bir damla iyot uygulayın ve reaksiyona bakın: eğer metal kararmışsa, açık gri veya siyah bir renk almışsa, takılar sahte. Bu altın sürekli sarı kalacaktır.

Altın yaldız veya bakır sahteciliğinden nasıl ayırt edilir?

Yukarıdaki yöntemlerin tümü vakalarla ilgilidir.Frank, sahte. Ancak, başka bir metalin ince bir altın alt tabakanın altında saklanıp gizlenmediğini ve "temiz" bir ürün için yaldız üretmediğini nasıl anlayacaksınız? Bir numunenin varlığı uzun zaman metalin geçerliliğinin bir göstergesi değildi, bu yüzden pratik testlere geçiyoruz.

Her şeyden önce, dekorasyona bakın, o değilçizikler olmalı ve tedavi mükemmel düzgün olmalıdır. Eğer hafif bir hasar meydana gelebileceğini fark ederseniz, dekorasyon altın varak ile kaplıdır ve bu metalden sadece kilit olduğunu edilir. Her şey temizse, mücevheri görünmez bir yama üzerinde kazıyın. Bu test ile altın sağlam kalacaktır, ancak yaldız biraz geride kalacaktır ve bir başka metal açığa çıkacaktır.

 beyaz altını sahtecilikten ayırt etme

Altının nasıl ayırt edileceğinin mükemmel bir yoluSahte, bir lapis kalem. Bu tıbbi cihaz, metalleri mükemmel bir şekilde etkileşime sokar ve oksitler ve herhangi bir eczaneden satın alabilirsiniz. Ürünü hafifçe kazıyın ve alanı suyla ıslatın. Şimdi kazıma kalem tutmak gerekiyor. Altın hariç tüm metaller kararacaktır.

Sahte ve pirinçten altın nasıl ayırt edilir?

Kuyum pazarındaki en yaygın aldatma yöntemi, görünüşte çok benzer olan "saf" altın alaşımları için ihraç ediyor.

 Sahte ve pirinçten altın nasıl ayırt edilir?

Bazı durumlarda, sadece bir profesyonel bir sahtekarlığı ayırt edebilir, ancak aynı zamanda sahtekarlıktan da kaçınabilirsiniz:

 • Ürünün gölgesine daha yakından bakın. Her zamanki altın rengi ile ilgili herhangi bir tutarsızlık büyük miktarda safsızlığa işaret eder.
 • Takı satın almadan önce, normal fiyatını bilmelisiniz. Ürünün maliyeti çok düşükse, sahtecilik olasılığı önemli ölçüde artar.
 • Pirinç ve altın kimyasal olarak değişirkompozisyon, sırasıyla, farklı ağırlıkları var. Yani, aynı ürünlerin farklı kitleleri olacaktır. Altın daha ağırdır ve asil metalden yapılmış mücevherler daha fazla ağırlığa sahip olacaktır.

Belki gümüş mü?

Beyaz altın son zamanlarda bir kuduz aldıpopülerlik. Bunun nedeni, bu tür metalden yapılmış ürünlerin özel inceltme ve arıtma ile ayırt edilmesidir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, piyasa, daha az soylu metalden yapılmış sahtelerle dolup taşmıştır. Beyaz altını sahtecilikten nasıl ayırt edebilirim? Her şeyden önce, ürünün rengine bakın. Gümüş daha soğuk bir gölgeye sahiptir. İyi bir test metodu kağıt testidir. Üzerinde bir gümüş ürün varsa, o zaman neredeyse fark edilemez bir iz olacak, beyaz altın hiç bırakmayacaktır. Ayrıca asil metal testlerinin yukarıda belirtilen iyot, sirke, mıknatıs ve lapis kalem ile ayırt edilmesine yardımcı olacaktır.

nasıl altın yaldız ya da bakır sahteciliğini ayırt etmek

Gerçek mücevher almak en iyisidiritibarlarına değer veren bilinen mücevher mağazaları. Ve en önemlisi, spontan pazarlarda, tezgahlarda, geçitlerde veya yabancılarda alışveriş yapmaktan kaçının. Bu sizi hayal kırıklığına uğratmamaya ve dolandırıcıların kurbanı olmamak için yardımcı olacaktır. Kaydetmeye çalışmayın - ve daha sonra dekorasyon, sıcak rengi ve parlak parlaklığı ile uzun sürebilir.

Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 2019

Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 2019

Related news

 • Kereviz Beğendi Tarifi
 • Sütlü Çay Videosu
 • Misafirleri neşelendirmek için hazır yol: Yılbaşı tahminleri, komik işaretler
 • Asus dizüstü modeli nasıl bulunur: tüm yollar
 • Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir: Sedef Hastalığı İçin Bitkisel Tedavi

 • Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 18

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler


  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 69

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 57

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 93

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 36

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 14

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 32

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 19

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 87

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 65

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 64

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 33

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 16

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 3

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 19

  Evde sahteciliğe karşı altın nasıl ayırt edilir: özellikler, öneriler 85