Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisiEvdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi

23.05.2019

Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 50

Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi

Beyaz mantar haklı ve tam haklıdiğer mantarlar için standart olarak kabul edilir. Çekici görünüyor - beyaz bir puzatenkoy bacağı üzerinde etli kahverengi bir şapka ve onun tadı kalitesi mükemmel. Kızartma yaparken, cepler özel bir nutty aroma üretirler. Adı - beyaz - mantar, insizyonun, kurutma ve pişirme sırasında koyulaşmadığını, sulu ve iştah açıcı bir yapıya sahip olduğunu anlamıştı. Ve bugün, evdeki ceplerin yetiştirilmesini sadece bir arada ele alacağız.

evdeki ceplerin yetiştirilmesi

Beyaz mantar: açıklaması

Hemen hemen her yerde, beyaz mantar da bir mantar denir. Ve ayrıca bir ayı taşıyıcı, beyazlatıcı, bir odun tavuğu denir. Rusya'nın sayısız köşesinde bu ormanı yakışıklı olarak adlandıran kişi ne olursa olsun, her zaman kendine özgü bir imajı var:

 1. Çörekin şapkası kahverengi renktedir. Şişmesini mantarın yaşıyla değiştirir. Küçük bir mantar içindeki yarı silindirik bir şekilden, neredeyse düz, yaklaşık 20 cm çapında, yetişkin mantar şapkalı bir geçiş yapar.
 2. Bacak daima karakteristik kahverengimsi dikey damarlarla beyazımsıdır. İlk başta bir fıçı şeklindedir ve büyüdükçe yoğun, güçlü bir silindire uzanır.

Şimdi beyaz mantarı (sahip olduğunuz açıklama) diğer orman mantarlarından görsel olarak ayırt edebilirsiniz.

Ceps çeşitleri

Beyaz mantarın birçok şekli vardır ve çeşitleri, mantarın büyüdüğü ağaçlara ve içine girdiği simbiyozda bağlıdır:

 1. Çam formu, belki de beyaz mantar türlerinin en renkli. Güzel kahverengi bir şapka ve hafif mor renkte bir ayağı vardır, alttan hafifçe kalınlaşmıştır.
 2. Ladin Rusya'nın orta kesiminde en yaygın biçimdir. Şapkanın kenarları boyunca kahverengi ve kırmızımsı, kenarları ve kenarları vardır. Bacak namlusu şeklindedir, orta kısmı ince bir ağ ile kaplıdır.
 3. Meşe formu - grimsi gölgeli elastik kahverengi şapkalara sahip güçlü beyaz mantarlar.
 4. Koyu bronz form - isim kendisi için konuşur. Şapkalar karanlık, buruşuk; bacaklar - kahverengimsi.

beyaz mantar açıklamasıGölgeli alanlarda büyüyen mantarlar,kapağın daha fazla ışık boyaması. Ve güneşte yetişen kardeşleri, zengin bir kahverengi tepeye sahipler. Mantar çok gölgeli ve yosunlu yerleri tolere etmez. Örneğin, sağır ormanda büyümeyecek. Ve kendiniz için biraz gölgeli veya güneşli yerler seçin.

Ülkede mantar yetiştiriyoruz

Mantar seçici ormanla dolu gelirsemantar sepeti, bu yüzden iyi bir nedenle mantarlar hakkında gitti. Birçoğu, güzel manzaraya hayran olmak için ülkede mantar yetiştirmenin mümkün olup olmadığını merak ediyor ve tabiki masada nadir bir ürüne sahip olması garanti ediliyor. Evet, bir bahçe arsada mantarların bir kralı yetiştirmek mümkün olsa da, oldukça kolay bir iş değildir. Bu ürkütücü ormanın hızlı tesisatçısının yetiştiriciliğinin inceliklerini ve özelliklerini bilmek gerekiyor, ancak ülkenizin yanındaki kalıcı işçiler sonucunda ilk beyaz mantarlar büyüyecek.

ülkede mantar yetiştiriciliğiYani ülkede büyüyen mantarlar. beyaz mantar onların uzun ve çok karmaşık accretion konuşur ve yaşadıkları altında ağacın kökleri ile içiçe mikoriza grubuna ait olduğu kolaylıkla sonuçları çalışmaz elde edin. Mantar simbiyozu için çok karmaşık ve hayati önem taşır. Bir ağaç olmadan, daha kesin olmak gerekirse, kökleri, mantar kökü diye adlandırılan söz konusu olamaz ve yüzeyde büyüyen meyve gelişmez. Bu nedenle, çıplak bir yama üzerinde beyaz mantar yetiştirmek için, alas, işe yaramaz.

Uzun ve köklü bir yöntemBüyüyen - ağaçların on ila otuz yıl arasında büyüdüğü topraklarda. Çam, ladin, meşe, huş ağacı, kayın ağacının altında beyaz bir mantar ekilir. Misilumu naklederken ağaç türlerinin yazışması gereklidir. Mantarların ormancılığındaki orman plantasyonunun koşulları, ormancılıkla ne kadar benzer olursa, başarılı bir şekilde hayatta kalmaları daha olasıdır.

Evde beyaz mantar

İstenirse, mantar yetiştiriciliğine hakim olabilirsiniz.evde, Hollandalı bilim adamlarının birikmiş deneyimlerini inceledim. Önerdikleri teknolojilerin yardımıyla, ürünü seralarda ve gömülü mahzenlerde yetiştirmek mümkündür.

evde mantar yetiştirmeYoğun yöntemle ekim ekimi veEvde silah alan, kendi zorlukları olan kişidir. Bunlardan biri önemli bir yatırım, odaya gerekli sıcaklık ve nem sağlamak için ekipman alımı. Ancak, bu yöntemin, mevsim boyunca çok verimli bir şekilde büyümesi ve iyi bir yaşlanma oranının avantajları. Odada etkili yetiştirme için miselyumdan ekimi kullanmanız önerilir.

Dikim materyali için gereksinimler

Dikim malzemesi tercihenÖnerilere sahip tedarikçileri, etiket üzerinde etiketlenmiş midyenin tüm başlangıç ​​verilerini dikkatlice inceleyin. Miselyumun kokusuna ve rengine dikkat etmek çok önemlidir. Zayıf bir amonyum kokusu ile derhal dikim malzemesini çok fazla reddedin - aşırı ısındı ve şimdi artık geçerli değil. Sağlıklı bir eksüda rengi açık sarı renkte turuncu renktedir.

Ev paketlerini satın alınmış bir mycelium ile getirin,onları soğutmanız, havalandırmanız ve sonra döşemeden önce hazırlanmanız gerekir. Paketlerin ambalajı yırtılmadan kırılır. Böylece, gelecekteki miselyum için yumuşak ve adaptif bir sıcaklık rejimini sürdürün. Yer işareti koyduğunuzda, sterilite çok önemlidir:

 • eldivenlerde çalışmak gereklidir;
 • beyaz mantarların yetiştirilmesi ve miselyumun işaretlenmesi için tesisler ayrı olmalıdır;
 • Ambalajı açarken, tedaviyi dezenfektan solüsyonu ile yapmak gereklidir.

Mantar yetiştirme teknolojisi

Bir önceki paragrafın konusunu tamamlamak için, mahsulün evde yetiştirme tekniği ile başlayacağız. Yani evde büyüyen mantarlar. Odadaki işin ana aşamaları şunlardır:

 1. Torbalarda 1-1, 5 saat kaynatılır ve daha sonra substratın soğuması sağlanır. (Delinecek su akması için torbalar).
 2. Miselyum ve substratın dezenfekte edilmiş masalarda karıştırılması. Yerli malzemelerin mevcudiyeti% 5 düzeyinde olmalı ve ithalat -% 2,5 olmalıdır.
 3. Karışımı torbalara koyun. Aşılı substratı torbalara sıkıca greftleyin, bir tarafı düzleştirin ve mantarların çimlenmesi için birkaç kesim yapın.
 4. Torbaları raflara dikey olarak yerleştirin. Sulama normaldir, güçlü bir aşırı besleme olmaz. Odanın havalandırılması zorunludur.
 5. Bakım doğruyduysa, mantarların hasadı en az altı ay boyunca toplanabilir.

Bu evde beyaz mantarların büyümesi sürecidir. Evet, oldukça zor ama buna değer.

Bahçede yetiştirme yöntemleri

Beyaz mantarların ev içi koşullarda yetiştirilmesi, özel bir arsada büyümekten çarpıcı şekilde farklıdır. Ama sırayla her şey hakkında.

beyaz mantar nasıl yetiştirilirSitedeki beyaz mantarların ıslahı içinMycelium yer iminin yerini hazırlayın. Turba ile kompost veya zemin, daha önce kürlenmiş olan toprağın üst tabakasına yerleştirilir. Dikim malzemesini döşeyin, daha önce çıkarılan çim tabakasının üstünü yukarıdan kapatın.

Tohum hasatında en etkili seçeneklermalzeme - ormandan tavuk yumurtası büyüklüğünde birkaç parça getirmek için. Bu gibi boşluklar arıtılmadan toprağa dikilir, sadece en az iki durumu gözlemlemek önemlidir:

 1. Boletusun doğada büyüdüğü ağaçlar, yeni ekim alanındaki bitkilerle aynı türden olmalıdır.
 2. Malzemenin kazınması çok dikkatli yapılmalıdır - beyaz mantarlar kökleri ile birlikte yoğun şekilde büyürler ve uydu ağacıyla bağlantıyı tekrar kurarlar.

Orman miselyumunun ekimi

Kaliteli ekim malzemesi satın almak için fırsat yoksa, beyaz mantar nasıl yetiştirilir?mantar yetiştirme teknolojisi

Miselyumu ekim yöntemi ile çok iyi bir etki verilir.beyaz mantarın kap ve tüp şeklini kullanarak. 5-6 olgun şapka alın, solucan delikleriyle bile yapabilirsiniz ve bir gün boyunca bir kova suya batırılır. Daha sonra içerikler eller tarafından ısıtılır. Kalınlaşma başka bir kaba ayrılır. Kalın kütle mantarın gövdesidir ve aynı zamanda kullanışlı olacaktır. tartışmalı bir çok geri kalan sıvı ağacının bared kökleri, daha sonra tüm saklandığı tabaka kalınlığında mantar maddesi ve serpin önce çıkarılmış toprak döküldü. Dikenli miselyumu nazikçe sulamak ve yağmurun yokluğunda haftada bir kez müteakip sulamalar yapmak gereklidir.

Şimdi sizde ceplerin yetiştirilmesine aşinayınızEvde ve tüm teknolojilerin uygun bir şekilde yerine getirildiği bir bahçe alanında, bir ya da iki yılda ilk kez bir borç mahsulü alabilirsiniz.

Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisiEvdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi

Related news

 • Zeytinyağlı Brüksel Lahanası Yemeği Tarifi Videosu
 • Parfüm Şişesi Nasıl Doldurulur
 • Artem Kamenisty ve romanı Border River
 • Kahvaltılık Patates Keki Tarifi Videosu
 • Burca göre spor tercihleri

 • Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 4

  Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi


  Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 74

  Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 94

  Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 77

  Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 55

  Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 39

  Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 56

  Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 97

  Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 3

  Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 55

  Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 85

  Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 25

  Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 8

  Evdeki ceplerin büyümesi. Mantar yetiştirme teknolojisi 14