01.04.2019

Feldevdeki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka 36

Feldev'deki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka

Müzikal Kültür Glinka Müzesi, müzik sanatının anıtlarının temsil edildiği en büyük hazinelerden biridir. Dünyada hiçbir benzerliği yoktur.

Genel bilgi

Glinka MüzesiMüze sadece edebi ve müzik notasyonlarını içerirel yazmaları, aynı zamanda nadir çalışmalar gibi pek çok çalışma. Koleksiyonda, hem Rus hem de yabancı olan ünlü kültürel figürlerin eserleri ile ilgili imza ve mektuplar, çeşitli belgeler yer alıyor.

Özel ilgi alanlarından müzik enstrümanlarıdünyanın birçok halkı. 2019 yılında, Devlet Koleksiyonu, farklı çağlardan gelen ustaların en büyük eserler koleksiyonunu Müze'ye teslim etti. Bunlar arasında A.Stradivari, Amati ve Guarneri ailelerinin temsilcileri tarafından yapılan başyapıtlar vardır. Glinka Müzik Müzesi, F. Ladegast'ın eserleri de dahil olmak üzere duvarlarında kurulan en eski organlarla gurur duyuyor.

Temel iş

Kalıcı sergiler burada görüntülenir. Ön talep üzerine konserler, diyaloglar, geziler ve ses kaydı akşamları düzenlenir. Dileyen öğrenciler bilişsel çocuk tatillerinin yanı sıra interaktif derslere de katılabilirler.Müzik Kültürü Müzesi. Glinka

öykü

Başlangıcı Müzik Kültürü Müzesi'dir. Glinka Moskova Konservatuvarı'ndan alıyor. Burada, varoluşunun ilk anından itibaren, meraklıları, kendi inisiyatifleri olan nadir müzikal materyaller - belgeler ve imzaların yanı sıra, günümüzün koleksiyonunun temeli olan el yazmaları ve araçları da toplamaya başladılar.

1912 Mart'ının onbirinde duvarlardaKonservatuvar kütüphanesinin yanındaki küçük bir salon Müze'yi açtı. NG Rubinstein. Özellikle başkentin kamuoyuna düşkün olan bu seçkin müzisyenin anısına adanmıştı. Konservatuarı ve Rus Muskovitinin Moskova şubesini kuran Rubinshtein'dı. Burada IRMO'nun belgeleri, nadir enstrümanlar ve kitaplar, kişisel eşyaları, mektuplar ve imzalar yoğunlaştırıldı.

değişiklikler

Fadeeva Glinka Müzesi Kısa tarihi boyunca MüzeGlinka, iyileşme ve ağır aşamaların her ikisini de deneyimledi, o tamamen habersizken, kapanma sınırındaydı. Yaklaşık otuz yıldır Moskova Konservatuarı'nın servis departmanı olarak görev yaptı. Çalışanlar ağırlıklı olarak sadece depolamada ve çok küçük bir düzeyde - yeni sergilerin kazanımıyla uğraşırken - bir tür eğitim kütüphanesinin işleviydi.

Geçen yüzyılın son otuzlu yıllarındaMoskova Konservatuvarı'nın 75. yıl dönümü kutlamalarından önce müze faaliyetlerinin doğası önemli ölçüde değişti. Hızla, koleksiyonunu artırmaya başladı, serginin iş alanını belirgin bir şekilde yoğunlaştırdı, fonların araştırma tarafını popüler hale getirdi.

1941'de muhafazakâr bölünmeye dayanarakStalin kararıyla Merkez Müzik Kültürü Müzesi kuruldu. Ve daha 1943'te bir devlet kurumu statüsü verildi. O andan beri, GCMMC sadece büyük bir popülerlik kazanmadı, aynı zamanda özel bir yeri de kazandı.Glinka Müzesi

O zaman, kırk yılın ortasında Rubinstein'ın adı müzenin resmi isminden kayboldu. Ve 1954'te, M.I. Glinka, büyük besteciden sonra seçildi.

tanıma

Yavaş yavaş, yıldan yıla kadar şekil almaya başladıişin yapısı ve yönü. Glinka Müzesi tarafından yayınlanan eserler yaygın bir şekilde yaygınlaştırılmış ve genel kültürel yaşama dahil edilmiştir. Kaynak çalışmaları sayesinde, bu kültür merkezi araştırma statüsünü elde etmeye başladı. Ancak, resmi olarak Glinka Müzesi sadece 1974'te aldı. Ancak, bir gecikme ile gerçekleşmiş olmasına rağmen, hiçbir şey, en sevdiği iş arkadaşlarına adanmış bilimsel çalışmaları yapmaktan alıkoyamazdı.

Tarih boyunca, Glinka MüzesiMoskova adresini iki kez değiştirdi. Konservatuarın topraklarından sonra, boyar Troekurov'a ait koğuşlarda, güzel bir eski konakta yaklaşık yirmi yılını geçirdi. Bu bina Georgievsky Lane'de bulunuyordu: yerli Muscovites tarafından biliniyordu. Fakat 1980'lerin başından beri Müzik Kültürü Müzesi. Glinka sonunda son evini aldı: özellikle kendisi için Fadeeva Caddesi boyunca bir bina inşa edildi.Müzik Müzesi Glinka

Kayıtların toplanması

Şu anda o biri denirDünyanın en büyük müzik kültürü koleksiyonları. Koleksiyonlarının müzik kültürünün tüm bileşenlerini kapsayan yaklaşık bir milyon eşya depolama alanı var. Burada sadece yazarın el yazmalarını değil, aynı zamanda en ünlü kültürel figürleri tasvir eden imzaları ve fotoğrafları da görebilirsiniz.

Glinka müzesinin hem büyük koleksiyonu varFarklı dönemlerin müzik enstrümanlarının yanı sıra, modern ve klasik olmak üzere klasik ve klasik olmak üzere tüm tür ve türlerdeki eserlerin ses ve video kayıtları.

İşte ilk Ruslarfonograf kayıtları. Yaklaşık altmış bin adet depolama alanı var. "Gramofon" ve "Zonophone", "Pate" ve "Metropol" şirketlerinin ilk sayıları da gösterilmektedir. Sovyet dönemine ait bir çok yayında, "Melodi" adlı şirketin yanı sıra önde gelen yabancı müzik kuruluşlarını da üretti.

Moskova Glinka Müzesi Fadeev'deki Glinka Müzesi - depoladığınız yerbestecilerin eserlerinin el yazmaları. Bunlar arasında Glazunov, Rakhmaninov, Shostakovich, Grechaninov ve diğerleri gibi üstatlar vardır. Bu şaşırtıcı belgeler mükemmel korunur. Görüntüleme için kullanılabilir, bu yüzden Glinka Müzesi'ni ziyaret eden herkes hayran olabilir.

Ayrıca modern ekipmanlarla donatılmış kendi kayıt stüdyosuna da sahiptir. Eserlerini müzeye kaydetmek için farklı yönlerden müzisyenler geliyor.

birim

All-Russian Müzik Kültürü Müzesi'nde. Glinki, Fadeeva Caddesi'nde bulunan ana bina dışında, bugün şubeleri içermektedir. Bu bölümler sermayenin merkezinde yer almaktadır. Sakinleri, müzik hayranlarının çoğu, onları biliyorlar. Bu Chaliapin, Prokofiev Müzesi, "P" Çaykovski ve Moskova ", A. Goldenweiser ve N. Golovanov'un dairelerinin yanı sıra S.I. Taneyev, hala yaratılış aşamasında.Glinka'dan sonra Müzik Müzesi

1995 yılında, başkanlık kararnamesiyle Glinka Müzesi, özellikle değerli kültürel miras alanlarını içeren Devlet Kemeri'ne dahil edildi.

Eğitim çalışması

Araştırma ekibi yaklaşık yirmiDersler ve konserler abonelik döngüleri, farklı yaş ve ziyaretçilerin bilgi için eğitim kursları. Çocukların gelişimi için ayrı bir program var - müzik ekleri olan araçların bir gösterimi, kökenleri hakkında hikayeler ve yaratılış tarihi.

Tematik sergiler sadece Fadeev'deki Glinka müzesini ya da diğer büyükşehir şubelerini ziyaret ederek değil, aynı zamanda koleksiyonların sürekli olarak getirildiği ülkenin ve diğer şehirlerde de görülebilir.

Personel hem müzik hem de metin basımlarını hazırlar ve yayınlar, müzikal ve bilimsel araştırmaların yayınlanması için çalışmalar yapar.

Glinka Müzikal Kültür Müzesi Glinka Müzesi sadece müzikal değilkonserler ve sergiler. 2007'den beri Moskova Opera Kulübü burada faaliyet gösteriyor. Sinema Salonu Bakhrushin taşındı sonra ilk başta, bu Sinema Müzesi'nde açıldı ve 2007 yılından bu yana, sıkıca Glinka Müzesi'nin duvarları içinde yerleşik. Club programı tamamen belirli konuları adamış: besteci ve şarkıcı, müzikal yönü veya opera okulun bir biyografi. faaliyetlerinin bir parçası olarak yabancı sanatçılar, müzisyenler ve müzikologlar katıldığı seminer, vardır.

Ana sergiler

Glinka Müzesi'nin eşsiz bir koleksiyonu vararaçların üçte biri sergileniyor. Salonlarının beşi, bireysel renklerle dekore edilmiş, dokuz yüz geleneksel ve profesyonel sergiden fazlasının ziyaretçilerine dikkat çekiyor. Burada hem Rusya halklarının hem de Avrupa, Asya, Amerika, Afrika ve Avustralya'nın tüm ülkelerinin araçlarını bulabilirsiniz.

İlk salonda ziyaretçiler Rusça görebiliyorhalk enstrümanları. Burada on üçüncü ve on dördüncü yüzyıllarda yapıldığı iddia edilen eşsiz gusli'ye hayran olabilirsiniz. Eski Novgorod'daki arkeolojik kazılarda bulunmuştur. Kayıp parçalarının yeniden inşasından sonra, bu eşsiz buluntular onur yerini aldı. Ayrıca soplar ve ıslıkların kopyaları da var: parçaları da kazılarda bulundu.

Glinka Müzikal Kültür Müzesi Başka bir salonun penceresindekomşu ülkelerimizin araçları, adı verilen Müzik Müzesi'nden haklı olarak gurur duyan en eski meclis var. Glinka. Orta Asya halkları tarafından çalınan otuz altı müzik aleti koleksiyonudur. Türkistan askeri bölgesinin şefi Eichhorn tarafından toplandı.

Bir başka şaşırtıcı sergi de Çinliler.Hatta bizim döneminden önce ikinci milenyumda, araştırmacılara göre oluşturulan bir küçük dudak vücut "Sheng". Diğer araçlar - Vietnam monokord, narin inci kakma, hem de on dokuzuncu yüzyılın İrlanda arp ile dekore - her zaman ziyaretçilerden artan ilgi neden olur. Burada aristokrat ailelerden gelen kızlar muktedir olduğu bir oyun hangi İskoç bagpipe ve Japon dizesi "koto" görebilirsiniz, Hint "suçluluk", orada da Afrikalı-Tama, hayvan derisinden yapılmış zarlar olarak.Related news

 • Kırım Köprüsü’nün otoyol şeritleri montaj çalışmaları böyle görüntülendi
 • Tek Sıra Mini Çiçekler Modeli Oya Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Hamilelik çatlaklarını önlemek için su için
 • Kurt Üzümü, Goji Berry Çileği Faydaları
 • Beşiktaş evinde Sarpsborgu devirdi Avrupa Ligine 3 puanla başladı

 • Feldevdeki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka 71

  Feldevdeki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka


  Feldevdeki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka 34

  Feldevdeki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka 61

  Feldevdeki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka 90

  Feldevdeki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka 41

  Feldevdeki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka 88

  Feldevdeki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka 25

  Feldevdeki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka 75

  Feldevdeki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka 12

  Feldevdeki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka 52

  Feldevdeki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka 11

  Feldevdeki Glinka müzesi. Müzikal Kültür Müzesi. Glinka 21