fotograflar resim Feng Shui Ofis Dekorasyon Fikirleri Hoşunuza Gidecek
Feng Shui Ofis Dekorasyon Fikirleri Hoşunuza Gidecek 94 07.02.2019, 21:03
Feng Shui Ofis Dekorasyon Fikirleri Hoşunuza Gidecek

Feng Shui Ofis Dekorasyon Fikirleri Hoşunuza Gidecek

Feng Shui Ofis Dekorasyonu Fikirleri, Feng Shui'ye Göre Bereket Köşesi, Feng Shui Kariyer Yönü,

Kelime anlamı rüzgar ve su olan Feng Shui, doğadaki yaşam enerjisinin yaşadığımız mekanlarda uyarlanma halini gösteren bir Çin öğretisi olarak karşımıza çıkıyor. Birçoğumuz Feng Shui felsefesinden yola çıkarak evimizin dekorasyonunda oynamalar yapıyoruz, peki ya ofisimiz? Günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz ofisimizde Feng Shui ile verimli ve huzurlu saatler geçirmeye ne dersiniz? İşte karşınızda Feng Shui ofis dekorasyonu fikirleri!

Feng Shui Ofis Dekorasyonu Devri

Feng Shui ofis dekorasyonu ile dizayn edeceğiniz ofisinizde çok daha mutlu saatler geçirebilir, başarınızı ve iş motivasyonunuzu artırabilirsiniz.

Ofis kapınıza dikkat edin!

Feng Shui ile ofisinizi dizayn ederken ilk önce kapınızın doğru şekilde konumlandığından emin olun.Ofiskapınızın karşınızda başka bir ofis kapısı, tuvalet ya da mutfak kapısı olmamasına özen gösterin.

Sırtınızı sağlama alın!

Feng Shui ofis dekorasyonu

Masanızda otururken pencere ya da kapıya sırtınızı vermemelisiniz. Sırtınızı duvara yaslayabileceğiniz bir şekilde masa pozisyonunuzun olması verimliliğinizi de artıracaktır.

Masanız yönü önemli

Feng Shui ofis dekorasyonu

Eğer sürekli masa başındaysanız ve bu süre içinde yaratıcı olmanız gerekiyorsa, masanızı batı yönüne yerleştirmelisiniz. Sürekli hareket halindeyseniz, masanızın batı yönünde olmasında fayda var.

Dağınıklıktan kaçının

İş esnasında koşuşturmacadan ve stresten ötürü sürekli dağınık bir ruh hali içinde olabilirsiniz ama masanızın üzerinde kağıtların, çöplerin ve üst üste dizilmiş dosyaların olmamasına dikkat edin.

Karşınız boş olsun

Oturduğunuz yerde karşınıza baktığınızda boş bir duvar görmek zihninizin her zaman temiz kalmasını sağlayacaktır.

Gün ışığından yararlanın

Gün içerisinde yeteri miktarda gün ışığı alabilecek durumdayken ışıkları kapatın, perdeleri, stor ve jaluzileri açın. Doğadan ilham alın!

Ofis büyüklüğüne göre mobilya seçin

Ufacık bir ofis odasında büyük mobilyaların sizi boğacağı gibi kocaman bir ofis odasındaki küçük mobilyalar da size eksiklik hissi verecektir.

Feng Shui'ye Göre Bereket Köşesi                           

Feng Shui temel olarak bir enerjidir. Bu felsefeye Feng Shui’nin kişiye mutluluk, sağlık, huzur, başarı ve zenginlik getirmesi beklenir. Bu felsefenin öncelikli koşulu temizlik ve sadeliktir. Ofisinizde Feng Shui kurallarını uygulamak için öncelikle fazlalıklardan arınmalısınız. Ofisinizde size olumsuz insanları ve durumları hatırlatacak eşyalar bulundurmamalısınız. Bu eşyalar yüksek miktarda negatif enerji yüklüdür ve çalışma motivasyonunuzu örseler. Bu eşyaların bulunmaması ofisinizin enerjisini temiz tutar ve yeni ve güzel enerjilerin hayatınıza girmesini sağlar.

Bereket köşesi, ofisinizin sol tarafında olmalıdır. Bu köşe sizin refahınızı ve zenginliğinizi etkiler. Balık figürü özellikle bereketi simgeler. Ofisinizin sol tarafına bir akvaryum koymanız size bolluğu getirecektir. Bununla birlikte tabii ki zihninizde de bolluk bereket düşüncesi olmalıdır. Böylelikle işleriniz çok daha rast gidecek ve projeleriniz başarı ile sonuçlanacaktır.

Feng Shui Kariyer Yönü

Feng Shui’ye göre başarılı bir kariyer için odanız aydınlık olmalıdır. Bunun için güneş ışığından maksimum verim alınmalıdır ve masa üstü aydınlatmalar da unutulmamalıdır. Güneş gören ve aşırı ısınmayan odalar Feng Shui için idealdir. Aşırı sıcak odalar çalışma motivasyonunu düşürecektir.

Feng Shui’ye göre su parayı getirir. Ofisinizde içeriye doğru akan bir şelale olması, daha fazla müşteriyi ve dolayısıyla daha fazla parayı iş yerinize çekecektir.

Feng Shui’ye göre kariyer yönü kuzey, kariyer elementi metaldir. Ofisinizin kuzey yönünü metal aktivitelerle aktive etmeniz kariyerinizin artan bir ivmeyle iyiye gitmesini sağlayacaktır.

Aynaların doğru yerde kullanılması çok önemlidir. Feng Shui’de yatak odalarında ayna tavsiye edilmese de ofiste kullanılabilir. Doğru yere yerleştirilen ayna müşterinizi ve paranızı ikiye katlamanızı sağlar.

Feng Shui Ofis Dekorasyon Fikirleri Hoşunuza Gidecekresim Fotograf Goruntuler fotograflar

Related news

 • Cevizli Ve Havuçlu Kek Tarifi
 • Çivi uzatma tekniği
 • YKY’de Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyeleri Sürüyor

 • Feng Shui Ofis Dekorasyon Fikirleri Hoşunuza Gidecek 61

  Feng Shui Ofis Dekorasyon Fikirleri Hoşunuza Gidecek


  Feng Shui Ofis Dekorasyon Fikirleri Hoşunuza Gidecek 93

  Feng Shui Ofis Dekorasyon Fikirleri Hoşunuza Gidecek 72

  Feng Shui Ofis Dekorasyon Fikirleri Hoşunuza Gidecek 77

  Feng Shui Ofis Dekorasyon Fikirleri Hoşunuza Gidecek 60

  Feng Shui Ofis Dekorasyon Fikirleri Hoşunuza Gidecek 87

  Feng Shui Ofis Dekorasyon Fikirleri Hoşunuza Gidecek 2